Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Trzymam kciuki i z góry proszę o szczegółowy changelog
  2. Witam, Dręczy mnie to: Do czego konkretnie służą dwie ostatnie opcje, a szczególnie "Raportowanie lokalizacji". Co to za raportowanie? Jaki program raportuje i komu? Jaki z tego pożytek? Co nie będzie działać, jak się to wyłączy? Nie chodzi mi tu o kwestie prywatności, ale o zrozumienie co to jest, jak działa i czy wpływa na drenaż baterii (powodując wybudzenia tel. z uśpienia)? Po rozwinięciu tych opcji są opisy, ale jak dla mnie - nie wyjaśniają jasno o co chodzi. Może ktoś mądrzejszy wytłumaczy? Dzięki.
  3. Czy coś udało się wyjaśnić i rozstrzygnąć? Nie ogarniam tego. Raz po zakończeniu rozmowy mam tel. zablokowany i muszę go ręcznie odblokować, aby zakończyć połączenie (bardzo wkurzające) a innym razem po oddaleniu tel. od ucha ekran sam się zapala i wystarczy 1 dotyk, aby połączenie zakończyć (czyli tak, jak być powinno). Nie chodzi o czas rozmowy, bo zawsze był znacznie dłuższy niż czas automatycznej blokady ekranu (1 min.). Nie chodzi o zmiany w ustawieniach, bo cały czas wszystkie opcje są tak samo. To jest bardzo niebezpieczna sytuacja dla ochrony prywatności - np. siedzę w pracy, dzwoni prezes, gadam grzecznie, kończę, mówię do widzenia, a potem w tym krótkim czasie gdy się męczę z odblokowaniem tel. w celu rozłączenia, a połączenie jeszcze trwa, ktoś kto siedzi koło mnie pyta na głos "czego ten dupek znów chciał". - no sami rozumiecie, sprawa jest naprawdę poważna. Dzięki.
  4. Ale kombinujesz, człowieku, nie dziwne, że masz takie problemy. Weź normalnie po bożemu zainstaluj ROM MIUI Polska (przez Recovery) i Twoje opisane problemy znikną.
  5. Ironia losu... Jak ja zamówiłem RR, to mi zależało, aby za szybko nie przyszedł, bo byłem poza domem, a tu już na 4. dzień od zamówienia (mimo, że weekend) o 7 rano kurier do mnie wydzwaniał, czy w domu jestem, bo paczkę ma, a ja ,że błagam o 2 dni zwłoki
  6. Super. Ale do RR chciałbym deszcz czerwonego ryżu
  7. Dzięki RFC, bardzo ciekawe. A jak sprawdzasz na ilu rdzeniach działa dana aplikacja i jej procesy składowe?
  8. Jak dla mnie to zbyt wypasiony (= przerażający). Za dużo kombinacji opcji - więc testowanie ich może trwać latami. Wolę więc duuuuuuuużo prostszy: https://play.google.com/store/apps/deta ... sCPU&hl=pl gdzie ustawia się tylko CPU-min, CPU-max, zarządcę i I/O sch. Dzięki wielkie. Rzadko można przeczytać konkrety o tym, jak dokładnie działają governory. A czy jesteś w stanie napisać parę słów na temat zarządcy hotplug - który jest defaultowy w MIUI5 PL dla Red Rice? No, ale governor to jeszcze nie pełnia szczęścia - trzeba jeszcze do niego dobrać I/O schedullera i tutaj to już wymiękam całkowicie (tzn. robiłem różne testy, ale żadnych różnic nie wykryłem). W RedRice defaultowy jest niejaki "cfq". Natomiast Smartass2 w NeoV zawsze czytałem, że dobry jest sio i taki też stosowałem. Na tym moja wiedza o I/O scheduller się kończy. ----------------------- EDIT: Zapuściłem właśnie Antutu na RedRice z różnymi zarządcami. Z "performance" oraz z "ondemand" wyniki są 2x gorsze niż z "hotplug", chociaż wg statystyk CPU, we wszystkich 3 przypadkach przez cały czas trwania testu częstotliwość jest utrzymana na max. (1508 MHz). Może tylko na hotplug działają oba rdzenie? ----------------------- EDIT 2: Tak wygląda statystyka CPU po paru minutach gry 2D (Hill Climb Racing) na zarządcy ondemand, na który gra wyraźnie „szarpie”: a tak wygląda po paru minutach tej samej gry na zarządcy hotplug, na którym gra działa o wiele lepiej (choć jak widać na wykresie - udział max. częśtotliwości jest mniejszy - jak to wyjaśnić?) I tak samo jak na "hotplug" gra działa na na "performance", wykresu nie wklejam, bo wiadomo jaki jest.
  9. A bo o MIUI warto pomyśleć na etapie wyboru nowego telefonu...
  10. EDIT: -------------------------------------------------------------- APN: data.lycamobile.pl nazwa użytkownika: lmpl hasło: plus Sprawdziłem - działa.
  11. Rozumiem - i chwała Wam za to Proszę więc o dodanie Lyca Mobile (PL) przy następnej okazji.
  12. Witam, Testowałem ostatnio kilka różnych "starterów" od operatorów i wirtualnych operatorów tel. działających w Polsce. Za każdym razem po odpaleniu tel. z kolejną, nową kartą SIM - prawidłowa, stosowna do danego operatora konfiguracja APN-ów była automatycznie na swoim miejscu. Wyjątek - starter Lyca Mobile - konfiguracja APN była pusta, internet nie działał. Chcę to zrozumieć - skąd się biorą te konfiguracje? Są wbudowane w ROM MIUI, czy pochodzą z karty SIM albo są jakoś przesyłane do tel. przez operatora przy pierwszym włączeniu? Jeśli wbudowane, to przez kogo (w sensie: czy MIUI Polska dodaje APN-y częste w Polsce, czy Xiaomi daje APN-y z całego świata? I dlaczego w przypadku Lyca się nic nie pojawiło? Dostałem za to SMS-a, że przyjdzie konfiguracja i mam ją zatwierdzić - ale żadna nigdy nie przyszła (może zadziałał jakiś filtr podobny do tego, który odsiewa SMS-y z niektórych banków?). Czego mogę się spodziewać wyjeżdżając z telefonem z MIUI PL do jakiegoś kraju X, gdzie mam zamiar na dzień dobry kupić jakiś lokalny starter, aby mieć szybki i tani internet 3G? Czy jest szansa, że konfiguracja APN np. operatora Rumuńskiego, Islandzkiego czy Izraelskiego - pojawi się automatycznie na swoim miejscu? Bo w obcym kraju dowiedzenie się o to, jaka ona być powinna i skąd ją wziąć może być niespodziewanie trudnym zadaniem... Dzięki!
  13. To czemu go nie ma tu? http://miuipolska.pl/download/miui-v5/
  14. Sporo nowych Red Rice? Nie sądzę. Nawet po wgraniu polskiego MIUI nie ma roota (czego naprawdę pojąć nie mogę).
  15. A jest szansa na SmartassV2?
  16. W RedRice MIUI 5 Stable PL domyślny jest governor o nazwie Hotplug. Nie znałem go wcześniej, ale z tego co widzę w wykresach statystyk CPU, to zachowuje się on podobnie do znanego governora SmartassV2, czyli całkiem sensownie. System działa płynnie, responsywnie i przyjemnie. Potem jeszcze raz sprawdzę te zacięcia w grach 2D z różnymi governorami.
  17. Możliwe, że to nie wina czytającego. W instrukcji instalacji ROM-u nie napisano, że żółty wykrzyknik + info o braku driverów przy pozycji z nazwą telefonu w Menedżerze Urządzeń Windows wcale nie musi oznaczać, że nie ma driverów potrzebnych do wgrania czegoś do telefonu. To jest bardzo mylące i może zbić z tropu niejednego. Więc podkreślam - po prostu spróbuj wgrać, co tam masz do wgrania - w Windows7/8 pewnie zadziała, za starsze nie ręczę (mi pod XP nie działa). Potwierdzam - to jest słuszna droga postępowania. Zapomniałeś tylko dodać, że pierwszy krok (instalacja recovery) będzie trzeba wykonać w środowisku chińskojęzycznym. Ale nie jest to aż tak trudne.
  18. Czy możecie polecić jakąś konkretną (=sprawdzoną na RR) apkę, z założenia możliwie najprostszą i najlżejszą, która zastąpi ten brakujący skrót do ustawień 2G/3G? Najlepiej, aby to był sam skrót, a nie zmieniający się status, bo takie już miałem i jak odkryłem Wake Lock Detector, to mi oczy otworzył jak żrą baterię (bo generują dużo wybudzeń).
  19. Może tym: https://play.google.com/store/apps/deta ... sCPU&hl=pl - używam „od zawsze” - prosty, przejrzysty, nie przekombinowany i po prostu... działa. Inna rzecz to wybór zarządcy. W głowie się kręci od ich ilości (pomnozonych przez liczbę I/O schedule-rów), trochę testowałem, ale zwykle nie widzę żądnych różnic - co najwyżej w statystykach CPU-Spy https://play.google.com/store/apps/deta ... uspy&hl=pl widać mniejszy lub większy udział częstotliwości pośrednich - między minimalną a max, co ja interpretuję jako objaw pozytywny (dużo pośrenich) - choć niekoniecznie w grach...
  20. A możesz napisać o jakie (ostre) parametry CPU chodzi? Min / Max? Governor? Jak to konkretnie ustawili w wersji od MIUI?
  21. Planuję zakup Mi2S (teraz testują Red Rice, który po zakończeniu testów chcę dać komuś na prezent), a że nagrywania dyktafonem w telefonie jest mi dość często potrzebne, to bardzo mnie zmartwił ten post. Jak bardzo częste / głośne / dokuczliwe są te trzaski? Kurcze, jak się to nie wyjaśni, to będę mieć kolejny powód, by jednak zamówić drugiego Red Rice i nie pakować się świadomie w problemy, których w Red Rice nie ma
  22. Witam, Próbując wejść do TWRP po włączeniu telefonu poprzez trzymanie klawisza głośności - najwyraźniej coś źle nacisnąłem i wszedłem w dziwny tryb "factory mode", który jest po chińsku i wygląda tak (zasłoniłem dane indywidualne) : Co to jest za narzędzie i do czego służy? Czy pojawiło się wraz z zainstalowaniem TWRP, czy było zawsze? No i najważniejsze - czym mam się martwić komunikatem na końcu? Telefon działa doskonale. Dzięki!
  23. Zamrażanie jest w TB tylko w wersji płatnej - usunąłem to (wcześniej zrobiłem kopię). Na razie wszystko śmiga OK.
  24. Nie ma takiego przycisku w tym telefonie Połaczenia odbiera się przesuwając na ekranie palec w stronę zielonego pola...
  25. Hong Mi może nagrywać w trybie 2WCR - nie jestem pewny, ale to może być w niezgodzie z twierdzeniem, że ma "normalny stock".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...