Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Zastanawiam się - dlaczego "renderowanie 2D na GPU" nie jest domyślnie włączone? Gdzie jest haczyk?
  2. Tak nawiasem mówiąc, to marzy mi się, aby to zostało przetłumacznie "zainstaluj z pliku" albo "zainstaluj rom z pliku".
  3. Proszę bardzo, choć przyznam, że jakby nie Twoja prośba o screena, to nie widziałbym żadnych powodów, aby to instalować. Nie macie wrażenia, że Xiaomi zapomniało o miPadzie?
  4. A wg mnie (i nie tylko) Chrome jest jedną z najlepszych, choć fakt, że lubi dość dużo RAM-u zabrać, więc może na tych nieszczęsnych Redmi1S i Redmi2 to faktycznie nie jest najlepszy pomysł.
  5. latet

    MIUI v6

    @up Tu obowiązuje od wczoraj pisownia "trzciąka"
  6. A nie, to ja dziękuję. Nie chcę rzeczy tego typu, za bardzo ingerują w system i za dużo potem potencjalnych problemów...
  7. Co to jest Xposed?
  8. To chyba nie jest potrzebne, tel. ma to wbudowane, albo zapewnia to (jakoś) operator sieci. W każdym razie mi sie zegar sam dobrze ustawia, a żadnej takiej specjalnej apki do tego nie mam. Z ciekawości - co trzeba zainstalować na pececie, aby to działało?
  9. A propos Intelli3G, to czy jest może aplikacja, która przełącza z 3G na 2G zawsze wtedy, gdy tel. jest w jakiejś sieci WI-Fi, i z powrotem na 3G, gdy nie jest? Dla mnie byłoby to po prostu idealne rozwiązanie. Nie mam potrzeby kombinowania z tym na poziomie konkretnych apek.
  10. Sytuacja dla mnie bardzo ironiczna... Bo wyżej napisałem, że nie zaryzykowałbym kupna tel. bez wcdma 900 MHz, a potem Jordnan87 mi uświadomił, że mój Mi2S, którego używam z zadowoleniem od ponad roku, nie ma wcdma 900 MHz a ja do tej pory tego nie zauważyłem, ani nie odczułem (przynajmniej nie w takim stopniu, aby uznać to za problem... być może będąc na jakimś odludziu uznałem brak 3G za sytuację normalną). No cóż, wniosek jest (jak dla mnie) jasny - brak 900 MHz z pewnością nie dyskwalifikuje telefonu do użytku w PL, przynajmniej dla osób mieszkających w miastach.
  11. Nie.... Ja użyłem konta gmail - może być dowolne.
  12. Po czym wnosisz?
  13. W takim razie jak rozumieć to co nieco wyżej napisał ZduneX25?
  14. Chcesz powiedzieć, że mój też nie?.... To moze dlatego mam tak niestabilne działanie 3G w blokowiskach? No, ale fakt... ogólnie da się wytrzymać.
  15. Już była dyskucja, czy bez WCDMA 900MHz da się w PL funkcjonować (zakłądając, że kogoś Aero nie interesuje) i konkluzja była... niejednoznaczna... Ja bym nie ryzykował.
  16. Jeśli nie używasz Yanosika lub nie masz w nim włączonej opcji powiadomienia głosowego o utracie zasięgu GPS, to może Ci się tylko wydawać, że działa w pełni OK. Mogę być 1-2 sekundowe przerwy, których nie zauważyłeś. A nie powinno ich być w otwartym terenie.
  17. Dzięki, ale akurat mnie interesują przede wszystkim PDF-y lokalne.
  18. Czy zdarzają się Wam problemy z działaniem dotyku? Mi dziś pierwszy raz (może to ma związek z ostatnią aktualizacją, którą wgrałem wczoraj wieczorem, ale może nie ma). Wszedłem dziś coś sprawdzić na Google Map i mapa kompletnie mnie nie słuchała - zoom działał losowo, albo odwrotnie niż moje szczypanie, z przesuwaniem na boki był problem, generalnie z ogromnym trudem "dojechałem" do miejsca i powiększenia jakie chciałem... Podobnie było przy oglądaniu zdjęć w powiększeniu, a nawet z przechodzeniem między pulpitami były trudności. No, ale pomógł na to restart urządzenia. Ktoś miał podobnie zjawisko? P.S. Co polecacie na miPada do przeglądnai PDF-ów. Porównałem Adobe Reader oraz WPS Office. Ten ostatni się sałbo nadaje - bardzo powolny jest. Adobe Reader całkiem spoko, choć również na niektórych stronach niektórych "cięższych" PDF–ów działa zbyt wolno jak dla mnie... Istnieje coś bardziej żwawego?
  19. Te dwie apki (albo jedna z nich, nie pamiętam która) to chyba słyną z rekordowo wybujałego zapotrzebowania na RAM. Może podejrzeć i napisać ile zajmują go? Najlepiej wtedy, gdy lag dokucza na maksa...
  20. Dzięki, udało się, kodek działa super.
  21. A czy można prosić o naprowadzenie, gdzie znajdę to kodeki? Dziękuję.
  22. Dziękuję, nie skorzystam. Testowałem VLC na MiPadzie – ma pewne rzucające się w oczy problemy z obrazem w filmach .mts (ale dźwięk AC3 faktycznie odtwarza OK).
  23. Dziś mój MiPad udawał martwego. Wyłączył się i za cholerę nie mogłem włączyć. A wiedziałem, że bateria jest naładowana. Okazało się, że to wina przycisku power - jakoś tak się lekko "zapadł" do środka (nieznacznie, początkowo tego nie zauważyłem). Udało mi się go paznokciem podnieść i teraz wydaje się działać OK. Miał ktoś podobną sytuację? Trochę niepokojące, zważywszy, że mam go ledwie kilka dni i - uwierzcie - obchodzę się z nim jak z jajkiem. Dokucza mi też już coraz bardziej to, o czym tu wiele osób pisało - czyli zacięcia na początku odtwarzania filmów aplikacją YouTube. Ten problem ewidentnie narasta z czasem, bo pierwsze kilka (naście) filmów tego nie było, a z potem zacięcia coraz gorsze i gorsze. Jest to o tyle niefajne dla mnie, że głównie do tego używam tabletu. Inny problem - masakrycznie powolny transfer kablem USB - tak dobrze 4-5X wolniej niż tym samym kablem z tego samego kompa do Mi2S i innych urządzeń. (Sprawdziłem kilka kabli, nic to nie zmieniło). Na koniec pytanie - jak sprawić, aby MX Player odtwarzał dźwięk AC3? Nie mogę w sklepie Play namierzyć kodeków AC3 do tej apki. Podpowiecie? Ważne to dla mnie, bo wrzuciłem do MiPada sporą kolekcję plików .mts z kamerki, właśnie z dźwiękiem w tym formacie one są. Dziękuję!
  24. A mógłbyś wgrać plik gps.conf z wersji styczniowej (5.1.23 lub 5.1.30) i sprawdzić czy pomogło? No u mnie pomogło bardzo, tyle że na Mi2S i wciąż nie mam żadnego potwierdzenia, że na innych tel. sytuacja jest podobna.
  25. Ciekawe, a jak to jest z tą szybą w tym futerale? Czy ona się ściśle "przykleja" do ekranu, czy jak?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...