Skocz do zawartości

Co wam się nie podoba?


Shadocke

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, superbart napisał:

No właśnie to mi dokucza najbardziej. Ciekaw jestem czy zmiana softu może to jakoś poprawić ? Poza tym reszta jest ok jak dla mnie. Pytanie czy są osoby, którym działa to idealnie czy każdemu ten dotyk lekko szwankuje ?

a macie założone jakieś szkło ochronne? czy na gołym wyświetlaczu też występuje problem z dotykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2016o13:07, AdBloczek napisał:

U mnie przycisk blokady wydaje się nieco wyrobiony (od samego początku) - jak naciskam paznokciem na samą górę to "nie klika", a na samym dole "klika". Mam nadzieję, że nie wpłynie to znacząco na żywotność przycisku. Mam wrażenie, że przyciski regulujące głośność są dużo lepiej wykonane.

Oprócz tego nie zauważyłem innych wad :)

U mnie jest podobnie, ostatnio przy redmi 2 dawałem to na gwarancję to mi naprawili, teraz trochę lipa odsyłać nówkę co Chin. Co do minusów to:

- brak możliwości wyjęcia baterii

- brak dwóch slotów micro sim, tylko jeden jakiś niedorobiony wymienny z micro SD?!

- ogólnie jakiś niedorobiony w stosunku do Redmi 2 którego miałem...

 

Póki co średni zakup :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016o09:56, BnQ napisał:

Jest możliwość wyszukiwania aplikacji - przesuwasz od dołu do góry ekranu.

Ok, tylko nie rozumiem czemu mam zaakceptować do tego, że "coś" (bo nie wiem co) będzie czytać moje kontakty, lokację i historię połaczeń, przecież to chore - chcę tylko apki przeszukać, a muszę akceptować jakieś polityki i dostępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tenfilip napisał:

Ok, tylko nie rozumiem czemu mam zaakceptować do tego, że "coś" (bo nie wiem co) będzie czytać moje kontakty, lokację i historię połaczeń, przecież to chore - chcę tylko apki przeszukać, a muszę akceptować jakieś polityki i dostępy.

Ustawienia -> Opcje aplikacji -> Szukaj - i tam sobie możesz wybrać przeszukiwane elementy - więc kontakty i wiadomości możesz sobie odznaczyć i "coś" nie będzie ich czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2016 o 13:43, Ciacho23 napisał:

W sumie to zauważyłem, że ten dotyk szwankuje tylko wtedy gdy telefon jest podpięty pod ładowarkę. xiaomi.eu LB.

Tak samo u mnie. Gdy tel jest pod ładowarką to trochę ciężko się nim posługiwać. Podobnie miałem kiedyś w Mi3 ale teraz już ten problem nie występuje chyba, że w mniejszym stopniu i nie zwracam na to uwagi :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo u mnie. Gdy tel jest pod ładowarką to trochę ciężko się nim posługiwać. Podobnie miałem kiedyś w Mi3 ale teraz już ten problem nie występuje chyba, że w mniejszym stopniu i nie zwracam na to uwagi :-D

Zależy jaka ładowarka. Jak sieje to cuda się dzieją. Jak od czegoś firmowego co norm się trzyma to wszystko działa normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz, najpierw myślałem, że to wina softu ale po przetestowaniu wszystkich dostępnych uznaję to za wielki babol. Nie można zmieniać tapet z aplikacji Tapety. Świeżo po wrzuceniu nowego softu - zawsze działa - po zmianie launchera (oryginalny jest tak kiepski, że szkoda pisać), wywala się ustawianie tapet z systemowej aplikacji. Niby mały błąd bo można doinstalować dowolną inną aplikację do tego ale jednak błąd i zmiana tapet na ekranie blokady staje się niemożliwa. Przetestowane softy: wszystkie dostępne w wersji stable, china, developer, modowane, na każdym działa nieprawidłowo.

Rozwiązaniem jest przełączenie się na systemowy launcher, zmiana tapet i ponowne przełączenie na używany. Męczące i to mi się nie podoba. :)

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ROM: spolszczony 7.1.3 na zablokowany BL

Bardzo słaba jakość rozmów w "Call recording" - nagrania są niskiej jakości, brzęcząco-bełkoczące. Gdy używamy normalnego nagrywania - nie ma problemu, jakość jest wysoka. Ale nagrywając rozmowę telefoniczną jest niestety kicha. Czy w innych ROMach też występuje ten problem?

Jeśli przy zablokowanym ekranie naciśniemy przycisk odblokowania, to przez dłuższą chwilę będzie bardzo niska jasność podświetlenia ekranu. Przy słonecznym oświetleniu muszę poczekać dłuższą chwilę, zanim zadziała czujnik oświetlenia i rozjaśni ekran na tyle, że mogę zobaczyć np. pinpad do odblokowania telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jeszcze o dotyku.Zauważyłem,ze jak mam trochę spocone dłonie to obłsuga dotyku jest fatalna.Już nie tylko jak coś klikam zamiast przesuwać,ale wystepują takie przycinki,ze nie można komfortowo przegląda stron.Sotf -  xiaomi.eu na zablokowany bootloader.

Edytowane przez Jarek37
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z dotykiem na obrzeżach ekranu, trzeba niekiedy tapnąć 2 razy...w żadnym innym smartfonie tego nigdy nie było. Dedykowane szkło jest fatalnej jakości, strasznie spowalnia ruch palca. Poza tym wg mnie kolory są lekko zamglone - niestety! Ocieplenie ich albo danie kontrastu na maxa nic nie daje. Mówię to jako wieloletni użytkownik super amoledów. Moja ocena po miesiącu użytkowania 6/10 i to tylko ze względu na baterie i dual sim. Jeśli cena spadnie do poziomu 500zł to dam siódemkę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bolojang napisał:

Poza tym wg mnie kolory są lekko zamglone - niestety! Ocieplenie ich albo danie kontrastu na maxa nic nie daje. Mówię to jako wieloletni użytkownik super amoledów.

Bo to są amoledy. Amoledy mają zbyt przeslodzone te kolory jak dla mnie i wielu użytkowników. Po prostu przyzwyczaiłes się do takich i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cukru napisał:

@czerwony10 Możesz rozwinąć myśl?

Głośności są ok

Lock mógłby być dokładniej wykonany, zależy z której strony się przyciśnie działa zawszę inaczej

I takie osobiste przyciski na dole ekranu mają za małe pole dotyku, nie zawsze złapie, po prostu przyzwyczajenie z innych telefonów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, damek255 napisał:

W ustawieniach aparatu. Tylko w gwoli ścisłości zdjęcie robi po puszczeniu przycisku do robienia zdjęcia XD chodzi tu żeby ostrośc zlapala migawka :P

Ustawienia - Aplikacje - Aparat ? Nie widzę tam zbyt wielu opcji robienia zdjęć.

Chętnie bym poczytał o opcjach konfiguracyjnych i o doświadczeniach innych z aparatem w Redmi-3. Mnie np. nie podoba się to, że odtwarzanie nagranych filmików ma rozsynchronizowane audio i video. Nie ma chyba takiego szczegółowego tematu o doświadczeniach użytkowników z aparatem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Mi nie chodziło o to, że autofocus nie złapał ostrości tylko o to, że wystarczy dosłownie kilkumilimetrowy ruch telefonem i zdjęcie wychodzi rozmazane.

To akurat też sie zdarza - pokazuje zielone kółko, puszczasz przycisk, a potem okazuje sie, że nie ustawił ostrości. Oczywiście nie występuje to nagminnie, ale czasami się zdarza. Kwestia poruszenia zdjęć to już w ogóle większa lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, eloelo1 napisał:

To akurat też sie zdarza - pokazuje zielone kółko, puszczasz przycisk, a potem okazuje sie, że nie ustawił ostrości. Oczywiście nie występuje to nagminnie, ale czasami się zdarza. Kwestia poruszenia zdjęć to już w ogóle większa lipa.

Takie rzeczy to nawet w lustrzankach się zdarzają i to wcale nie rzadko, a Ty byś chciał żeby w telefonie na 500 zł autofocus zawsze trafiał?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ciacho23 napisał:

Takie rzeczy to nawet w lustrzankach się zdarzają i to wcale nie rzadko, a Ty byś chciał żeby w telefonie na 500 zł autofocus zawsze trafiał?:)

W swoim starym soniaczu, jak juz pokazal na zielono to mialem 99% pewności, że fota wyjdzie ostra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie mieć kozacki aparat już od 800 można dorwać SGS5 w tej chwili w kategorii cena/jakość number1.

Redmi3 robi foty rozmyte, jeszcze pół biedy jak ich się nie powiększa, szybkiej foty nim też nie strzelisz - duży minus.

Jednak Redmi wszyscy kupują dla dual sima i baterii i nie ma co biadolić, nawet jako rezerwowy fon warto mieć ich ze 2 sztuki w szufladzie.

Edytowane przez bolojang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...