Skocz do zawartości

Multitasking i przeładowujące się aplikacje


Corvax

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem że przy przełączaniu się między aplikacjami przeładowują się one od nowa. O ile nie dziwi mnie to jak uruchomię kilka gier, youtuba i inne wymagające aplikacje to przy kontaktach, smsach itp nie powinno się chyba tak dziać? Nie dzieje się tak zawsze i ciężko zauważyć jakąś zależność a w menadżerze zadań pokazuje że mam 300-500MB wolnego ramu. Wersja romu 6.1.29, wyłączone oszczędzanie baterii i ubijanie aplikacji w tle. Instalacja miui zgodnie z instrukcjami. Ktoś ma podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina MIUI, zarządzanie nie jest tak dobre jak na innych systemach, a najlepiej wszystko by trzeba zakłódkować i autostarty porobić. U mnie pracuje kilka aplikacji w tle i nie mam problemu, ale już 2 więcej i by zamykało po kolei. Zależy jak kto używa telefonu, jedni to zauważą, a drudzy nie. W teście RN3 vs MX5, ten pierwszy "trzyma" np. 7 aplikacji, a drugi 10. Mogłoby być lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, szuineg napisał:

jak ktoś twierdzi, że tak nie ma na RN2 to niech zrobi video i pokaże, bo nie uwierzę. 

U mnie też to nie występuje! Nie zamierzam tego w ten sposób udowadniać. Wierzysz czy nie,  to twoja sprawa☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam 5 aplikacji w ostatnio używanych, to nie uruchamiają się od nowa. 

Ale jak dacie więcej i bardziej wymagające, to nie ma bata. Albo system się zamuli, albo apki uruchomią od nowa. Telefon widocznie woli uruchomić je od nowa niż zamulać. 2 GB RAMu to nie jest jakoś dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mundi napisał:

U mnie też to nie występuje! Nie zamierzam tego w ten sposób udowadniać. Wierzysz czy nie,  to twoja sprawa☺

oczywiście, że nie wierzę, skoro widzę coś u siebie, inni to potwierdzają to wierzę sobie, twoją informację traktuję tak jakby ktoś napisał że u niego zdjęcia są super jak w lumii 1020, ale ich nie pokaże bo nie zamierza nic udowadniać :grin:

tak to wygląda w porównaniu z tel. który też ma 2GB Ramu

 

11 godzin temu, galakty napisał:

Jak mam 5 aplikacji w ostatnio używanych, to nie uruchamiają się od nowa. 

Ale jak dacie więcej i bardziej wymagające, to nie ma bata. Albo system się zamuli, albo apki uruchomią od nowa. Telefon widocznie woli uruchomić je od nowa niż zamulać. 2 GB RAMu to nie jest jakoś dużo.

zacytuję sam siebie z innego wątku:

" Powiem tak, mój poprzedni telefon miał jedno rdzeniowy proc 1,3Ghz + 512MB Ram, całość na symbianie i tam wsiadałem do auta, włączałem rejestrator trasy (full HD z rejestracją GPS), nawigację, puszczałem nutę i to wszystko działało razem i nic się nie cięło. Na RN2 nie ma takiej opcji żeby dwie aplikacje działały równocześnie"

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odtwarzacz chodzi, ok, ale jak włączyłem rejestrator daily roads, to po wszystkim okazało się że nic nie nagrał, opcja działania w tle włączona i jakiś czas działał bo początek był, a potem go ubiło i tyle. Co prawda nie kombinowałem z ustawieniami i nie testowałem go więcej. Jak dla mnie wielozadaniowość powinna działać tak jak w komputerze, jak coś zwijam na pasek to ten program nadal działa a ja mogę robić co innego, jak już system nie wyrabia to będzie zamuła i to dla mnie sygnał żebym sobie coś wyłączył. Ale rozumiem że android jest też dlatego tak popularny bo jest dla "idiotów" tzn. użyszkodnik może nic nie robić, a to ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Android, tego nie zrozumiesz... ;)

Chcesz wielozadaniowości jak na komputerze? Wybierz sprzęt z Windows Mobile do wersji 6.1 lub Windows CE. :) (Niestety dziś takiego nie dostaniesz, ewentualnie jako sprzęt profesjonalny). Ewentualnie postaw sobie jakiegoś prawdziwego Linuxa na telefonie.

Android sam w sobie nie jest zły i działa dobrze. Zwiększając rozdzielczość ekranu, zwiększa się zapotrzebowanie na pamięć i na moc obliczeniową, przez co system może zamrozić lub wyłączyć aplikacje działające w tle. Można temu częściowo zapobiec zwiększając uprawnienia programów, a wtedy ludzie zaczną pisać, że program chce za dużo uprawnień. Można też pomyśleć o optymalizacji kodu, zmniejszeniu zapotrzebowania na zasoby, zmniejszeniu wycieków pamięci, ale komu dziś się chce to robić? Sama nakładka też potrzebuje sporo pamięci, przy 2GB RAMu i rozdzielczości 1280x720, na starcie było dostępne 300-400MB więcej, a po dłuższym użytkowaniu dostępne ok. 800-900MB, gdzie w RN2 przy FullHD zostaje 400-500MB. Większy obszar rysowania = więcej pamięci. Gdyby RN2 miał 3GB było by dużo lepiej, ale to już kosztuje ponad 50$ więcej (RN3 w wersji 3/32GB). :)

Ja tam nie narzekam, programy działają w tle bez problemu, mogę się przełączać między nimi kiedy chcę i jakoś mi się nie wyłączają. Zdarzy się, że jakaś aplikacja się wyłączy, ale to głównie przy intensywnym korzystaniu z przeglądarki internetowej i korzystaniu z wielu kart. Poza tym nie zauważyłem problemów z wielozadaniowością. Coś za coś, chcesz mieć ładny system, to korzystasz z MIUI, chcesz większej ilości pamięci i wydajności, to możesz przejść na CM lub AOSP. Ewentualnie trzeba nauczyć się korzystania z Androida i przywyknąć do jego zachowań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kwestia apk w głównej mierze i oom tj zabijania procesów po wykorzystaniu określonego rozmiaru RAM. Ale myślę że dużo zależy od aplikacji jak tu wcześniej napisano. Kłódki np. Nie ma w aosp czy cyanie... Także nie wiem skąd hejt na miui :) można spròbować pozbawić się kernel adiutorem z limiti ramu w razie czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...