Lipskus

Xiaomi Redmi Note 3 Pro - Dyskusja ogólna

Recommended Posts

Cześć

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro 3/32 w piątek 26.02 ze SpeMall. Teraz cierpliwie czekam na przesyłkę, spodziewam się jej pod koniec przyszłego tygodnia.
Nie spieszy mi się jakoś strasznie, ale nie ukrywam, że jestem ciekawy tego urządzenia. W porównaniu do mojego obecnego "bolidu" - różnica powinna być znaczna. :) 

Angielski ROM nie jest dla mnie żadną przeszkodą, aczkolwiek nie do końca rozumiem politykę Google, wg. której mając ustawiony EN w telefonie nie mogę wybrać sobie np. innego języka w aplikacjach pokroju Google Maps, Goole Play, itp. Ale nie pozostaje nic, jak tylko cierpliwie czekać. 

ja zamowilem  23 ,wyslali w piatek dzis jest  w dhl lodz  :grin: oczywiscie wszystko z IBG

Edited by skay77

1 godzinę temu, musek napisał:

Cześć

Zamówiłem Redmi Note 3 Pro 3/32 w piątek 26.02 ze SpeMall. Teraz cierpliwie czekam na przesyłkę, spodziewam się jej pod koniec przyszłego tygodnia.
Nie spieszy mi się jakoś strasznie, ale nie ukrywam, że jestem ciekawy tego urządzenia. W porównaniu do mojego obecnego "bolidu" - różnica powinna być znaczna. :) 

Angielski ROM nie jest dla mnie żadną przeszkodą, aczkolwiek nie do końca rozumiem politykę Google, wg. której mając ustawiony EN w telefonie nie mogę wybrać sobie np. innego języka w aplikacjach pokroju Google Maps, Goole Play, itp. Ale nie pozostaje nic, jak tylko cierpliwie czekać. 

Ktoś gdzieś pisał o jakimś patencie aby z automatu instalować apki PL

Witajcie, doszedł mi dziś telefon ze spemallu wszystko ok tylko pytanie do was, jak zmienić język aplikacji typu facebook na Polski? coś gdzieś widziałem kiedyś o jakimś locale apce czy coś?

1 minutę temu, michalhsk napisał:

Witajcie, doszedł mi dziś telefon ze spemallu wszystko ok tylko pytanie do was, jak zmienić język aplikacji typu facebook na Polski? coś gdzieś widziałem kiedyś o jakimś locale apce czy coś?

hmmm ja się podłączam:) od dzisiaj jestem posiadaczem tego modelu i też chciałbym aby apki były po Polsku:)

Witajcie, doszedł mi dziś telefon ze spemallu wszystko ok tylko pytanie do was, jak zmienić język aplikacji typu facebook na Polski? coś gdzieś widziałem kiedyś o jakimś locale apce czy coś? to chyba sie nazywa morelocale albo morelocale2 na fdroid jest Every Locale zaraz zainstaluje i zobacze

Every Locale odpada  jakis shiet ,wiec zostaje z GP moreLocale

Edited by skay77
f

14 minut temu, skay77 napisał:

Witajcie, doszedł mi dziś telefon ze spemallu wszystko ok tylko pytanie do was, jak zmienić język aplikacji typu facebook na Polski? coś gdzieś widziałem kiedyś o jakimś locale apce czy coś? to chyba sie nazywa morelocale albo morelocale2 na fdroid jest Every Locale zaraz zainstaluje i zobacze

Every Locale odpada  jakis shiet ,wiec zostaje z GP moreLocale

o ile dobrze pamiętam musi być root..

hmmm ja się podłączam:) od dzisiaj jestem posiadaczem tego modelu i też chciałbym aby apki były po Polsku:)

Wejdzie w dział redmi Note 3 w pomoc albo modyfikacje. Jest opisane jak zmienić locale bez roota dla Note na mtk, aczkolwiek w wersji że snapem też działa.

o ile dobrze pamiętam musi być root..

Nie musi.

22 minuty temu, Lanc napisał:

Wejdzie w dział redmi Note 3 w pomoc albo modyfikacje. Jest opisane jak zmienić locale bez roota dla Note na mtk, aczkolwiek w wersji że snapem też działa.

Nie musi.

Nie działa.. to chyba ze względu na snapa...

9 hours ago, Morvi said:

Z tego co pamiętam Spemall wysyła we czwartki.

Mój RMN 3 Pro, kupiony 22.02, został wysłany 25.02 i na chwilę obecną jest dopiero w Hong Kongu, wiec spodziewam się go dopiero w połowie przyszłego tygodnia,

Radzę uzbroić się w cierpliwość, a kuriera wypatrywać za ok. 3 tygodnie.

Ale to nie przypadkiem "SF Express" jest tak wysyłany?
Status mam "Shipped" natomiast numeru brak, (zwykle do 12 godzin jest podawany).

By DHL, UPS or FedEx, it usually takes 3-5 working days to most of countries among the world,

Tak więc jestem dobrej myśli, pozatym na przykładzie "z życia" widać że szybko się uwijają :D

zamówiłem 11.08.2014, wysłali 02.09.2014, dostałem paczkę 03.09.2014 czyli DHL działa super expresowo, VATu nie zapłaciłem

https://miuipolska.pl/forum/topic/2364-spemallcom-opinie/?page=3#comment-27986

Edited by psposki

a mam jeszcze pytanie wiem że można ściągnąć google camera aby móc nagrywać filmy w 4K tylko ja nie mogę tej apki znaleźć w google play... może ktoś pomóc?:)

2 godziny temu, psposki napisał:

Ale to nie przypadkiem "SF Express" jest tak wysyłany?
Status mam "Shipped" natomiast numeru brak, (zwykle do 12 godzin jest podawany).

Tak więc jestem dobrej myśli, pozatym na przykładzie "z życia" widać że szybko się uwijają :D

https://miuipolska.pl/forum/topic/2364-spemallcom-opinie/?page=3#comment-27986

Racja, nie dopisałem, że chodzi o EU Express, a oni raczej się nie spieszą, tyle, że VATu nie ma, ale o tym wszyscy wiedzą :smile:

wie ktoś może dlaczego nie mogę zainstalować nic ze sklepu google poprzez dane mobilne? pisze mi "oczekiwanie na transmisje wifi"  nawet małe apki nie zainstalują się..

sprawdziłem ustawienia danych mobilnych oraz ustawienia google play i dalej to samo...

kurde wyrzuciłem wszystkie limity i dalej nic... nie wiem co mogę jeszcze zrobić być może w managerze danych mobilnych coś pogrzebałem i skopałem:/

Ok rozwiązałem.. w opcjach "pobrane"miałem żeby zawsze pobierać pliki na wifi:)

Edited by marcinj6

28 minut temu, marcinj6 napisał:

wie ktoś może dlaczego nie mogę zainstalować nic ze sklepu google poprzez dane mobilne? pisze mi "oczekiwanie na transmisje wifi"  nawet małe apki nie zainstalują się..

sprawdziłem ustawienia danych mobilnych oraz ustawienia google play i dalej to samo...

A próbowałeś w opcjach apki Downloads dać "Download size limit" na unlimited?

A jeszcze jedno jest możliwość ustawienia by nie przekierowywalo mnie z każdego linka do app store tylko do google play?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Dnia 28.02.2016o22:28, gladiq napisał:

Do Pań/ Panów  -  jak wygląda sprawa z modułem LTE w RN 3 Pro,  zasięg jest ok ?  Porównywaliście do innych telefonów ?  

Ja w mam porównanie RN3  vs Iphone 5. Moduł LTE w RN3 jest słaby, tam gdzie IP5 miał LTE to RN3 rzadko...  

Podzielcie się opiniami :)

Miałeś tak dlatego, że IP5 łapie LTE 800MHz a RN3 jaki i RN3 Pro mają zablokowane to pasmo i zasięg LTE łapał Ci dopiero przy 1800 MHz.
Cały czas się waham czy zamówić RN3 Pro bo przeważnie tam gdzie używam LTE jest tylko pasmo 800. :/

Ciekawe jak jest z baterią w poszczególnych sztukach RN3 Pro, w zwykłym RN3 jak możecie poczytać na forum jednemu trzyma 8H a drugiemu 2,5H SOT na tych samych ustawieniach, jak narazie w tym temacie są same dobre wyniki.

No i jeszcze sprawa z IBG, za 5% wartości zamówienia jest to ubezpieczenie od VATu i w opisie jest zawarte, że przy checkout trzeba zaznaczyć tę opcję, gdzie ona jest? Już przy samej zapłacie po wypełnieniu danych czy jak?

Nie. Tylko przejściówka do ładowarki.

44 minuty temu, marcinj6 napisał:

A jeszcze jedno jest możliwość ustawienia by nie przekierowywalo mnie z każdego linka do app store tylko do google play?

Jak wyjdzie root to wtedy zamrażasz apkę marketu xiaomi i przekierowanie do google play działa (testowane na Redmi3). Innej opcji niestety nie ma :/

A nie wiecie jak usunąć dźwięk wysyłania wiadomości?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Panowie i Panie:) mam pytanie odnośnie LTE. Czy ikona H+ kolo zasięgu to LTE? Bo mam wrażenie ze chyba nie działa mi LTE a dochodzi tylko do H+ a potem spada na 3G...

21 minut temu, marcinj6 napisał:

Panowie i Panie:) mam pytanie odnośnie LTE. Czy ikona H+ kolo zasięgu to LTE? Bo mam wrażenie ze chyba nie działa mi LTE a dochodzi tylko do H+ a potem spada na 3G...

http://mobileclick.pl/co-oznaczaja-symbole-h-g-e-i-3g-sprawdz-oznaczenia-transmisji-danych/

Acid a wiesz moze dlaczego nie dziala mi LTE? Ustawilem recznie ustawienia internetu i dochodzi max do H+ a dodam ze jestem teraz w krakowie. Jak sprawdzic czy moduł LTE dziala?

JUZ ROZWIAZANE:)

46 minut temu, marcinj6 napisał:

Acid a wiesz moze dlaczego nie dziala mi LTE? Ustawilem recznie ustawienia internetu i dochodzi max do H+ a dodam ze jestem teraz w krakowie. Jak sprawdzic czy moduł LTE dziala?

JUZ ROZWIAZANE:)

Podzielisz się z resztą rozwiązaniem problemu?

Ustawiłem wszystkie ustawienia wg tego co pisze na stronie plusa:

Name: Plus

APN: Plus

Typ autoryzacji: PAP

APN Typ: Default

I dodatkowo ustawiłem

BEARER: LTE

Restart i działa:)

Cześć,

Mam pytanie odnośnie strony do śledzenia paczki ze SpeMall -  http://sfb2c.com/?a=trackEn
Czy działa Wam poprawnie? Ja na desktopie nie jestem w stanie wcisnąć Track (przycisk nie reaguje). Na stronie odpalonej na przeglądarce mobile przycisk działa, ale strona źle się wyświetla i ucina informacje. 

Z góry dzięki za info. :)

Guest
This topic is now closed to further replies.