Gravis

[Mi4C] Team Superluminal's CM13

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś testował rom z XDA: ---> [sOURCE CODE][ALMOST AOSP][CM-13.0]Nexus-fy libra and aqua Emfox's build) i mógłby zdać szerszą relację z ewentualnego porównania do tego TS CM13? ;-) Byłbym bardzo wdzięczny jak ktoś ma doświadczenia i może się nimi podzielić. Zaoszczędzi to sporo czasu i fatygi. Z góry dzięki! :-D

Różnice między domami opartymi na CM sa bardzo małe.

Ja osobiście przeszedłem z CM 13.1 na Mokee i różnica jest jedna - Mokee wrzuca w RAM ile aplikacji się da, przez co długo działaj bez restartow. W CM to bardzo restrykcyjne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Cześć,

1. Czy ktoś do CM13.1 instalował np. Xposed - a konkretnie Gravity Box - jakieś opinie ?

2. @decorator12 - czy instalacja Mokee jest taka sama jak Team Superluminal ? - podeślesz linka do Mokee ?

3. @DanxSG - czytałem że podobno reset pomaga, jak nie do wipe dalvik, ale nie u wszystkich dzieje się taki crash jak u Ciebie - i czy możesz mi powiedzieć jak generalnie ze stabilnością tego 16.06 ?

Dnia 2.07.2016 o 23:04, decorator12 napisał:

Różnice między domami opartymi na CM sa bardzo małe.

Ja osobiście przeszedłem z CM 13.1 na Mokee i różnica jest jedna - Mokee wrzuca w RAM ile aplikacji się da, przez co długo działaj bez restartow. W CM to bardzo restrykcyjne.

Cześć,

Dzięki. Wiem, że różnice pomiędzy romami opartymi na źródłach CM są znikome. Bardziej mi chodziło o same realne różnice "we wnętrzu" romu.

Tak z ciekawosci, a-gps dziala na tym romie?

e8577659ef6c40cd2e9ee9af313b2562.jpg

Taki mam zasieg w aucie.

Dnia 3.07.2016 o 19:08, goldie77 napisał:

Cześć,

1. Czy ktoś do CM13.1 instalował np. Xposed - a konkretnie Gravity Box - jakieś opinie ?

Z Gravity Box korzystam na cm13 od TS. Wcześniej na build'ach Emfox'a i awaaas'a (Ketut source) oraz omni TS. Na wszystkich działa bez najmniejszego problemu.

Jedynie na AOSPA ze strony TS mam problem z xposed, więc na razie sobie darowałem testy.

Nie wiem jakie funkcje Ciebie interesują, ale wszystko czego ja używam działa. W moim przypadku jest to wygląd górnej belki i działanie przycisków nawigacyjnych (np.przeniesienie 'back' na lewą stronę).

Dnia 2.07.2016 o 23:04, decorator12 napisał:

Czy ktoś testował rom z XDA: ---> [sOURCE CODE][ALMOST AOSP][CM-13.0]Nexus-fy libra and aqua Emfox's build)

Na nowszych buildach miałem problem z migotaniem aparatu, ale ze względu na brak możliwości wyłączenia dźwięku migawki i tak używam zamienników.

CM13 TS wchodzi chyba czasem zbyt głęboko w tryb uśpienia i nie można telefonu wybudzić dwu klikiem.

Edited by molt

Wreszcie udało mi się, na ostatniej wersji TS CM13.1 z 02.07, uzyskać jakieś sensowne wyniki dla baterii. Cud to może nie jest, ale nigdy jeszcze chyba takich wartości nie miałem. Minimalnie zmniejszyłem bazową wartość jasności ekranu, ustawiłem drugą kartę SIM tylko na GSM, poblokowałem większości aplikacji dostęp do lokalizacji, skanowania itd. - w tym Usługom Google Play. Efekt końcowy widoczny na załączeniu (cały czas na WiFi + BT z Mi Band). Nareszcie nie ciągnie baterii w standby tak jak wcześniej.  

Screenshot_20160706-230050.png

Screenshot_20160706-230057.png

Screenshot_20160706-230103.png

Screenshot_20160706-230115.png

Edited by jelennn

6 minut temu, xxx909 napisał:

witam czy w tym cm13 od ts  jest język polski ? :P

A na zrzutach wyżej jaki widzisz język? Francuski, Chiński czy może Węgierski? :shock: :?

• Like 1

Czy ktoś z Was doświadczył na ostatnim buildzie problemów z netem? Na żadnym slocie, ani 1 ani 2 nie mam dostępu do komórkowej transmisji danych. Nic nie pomaga, ani restart, ani zmiany APN, ani czyszczenie cache itd., ani flash baseband ze strony TS -> V7.5.2.0.

Ktoś coś? Jakiś pomysł? Rozwiązanie? WiFi działa normalnie, połączenia działają normalnie. 

PS. Prawdopodobnie to Orange ma problem, więc proszę o usunięcie postu.

Edited by jelennn

13 godzin temu, jelennn napisał:

Czy ktoś z Was doświadczył na ostatnim buildzie problemów z netem? Na żadnym slocie, ani 1 ani 2 nie mam dostępu do komórkowej transmisji danych. Nic nie pomaga, ani restart, ani zmiany APN, ani czyszczenie cache itd., ani flash baseband ze strony TS -> V7.5.2.0.

Ktoś coś? Jakiś pomysł? Rozwiązanie? WiFi działa normalnie, połączenia działają normalnie. 

PS. Prawdopodobnie to Orange ma problem, więc proszę o usunięcie postu.

Orange ma problemy. 

witam , mam problem podczas wgrywania cm13.1 wyskakuje mi w twrp : this package is for device mi4c libra, this device is h815 ii failed , co z tym poradzić ?

już ok , był nieprawidłowy twrp

Edited by xxx909

Tak samo jak ostatnio, i ostatnio 2 updaty temu i 3 i 4 ^^

Z tym ze teraz czesc ludzie ma jakies problemy z wifi. 

A jak wygląda sama aktualizacja chodzi mi o konieczność wipe-a. Zależy mi na aktualnych ustawieniach i danych aplikacji.

4 godziny temu, M1r3k napisał:

A jak wygląda sama aktualizacja chodzi mi o konieczność wipe-a. Zależy mi na aktualnych ustawieniach i danych aplikacji.

Wipe robisz TYLKO wtedy kiedy przechodzisz z innego romu niz CM13.1

Aktualizujesz przez twrp jednoczesnie instalujac gapsy.

• Like 1

Cześć, 

Wracam po kilku miesiącach z pytaniem dotyczącym aparatu, jak jest teraz z jakością zdjęć i jak wyglądają teraz zdjęcia HDR (można jakieś sample)? Jak w maju robiłem testy to było na prawdę słabo a HDR był jak z jakiejś taniej apki modyfikującej parametry zdjęcia... 

witam czy w tym cm13 od ts  jest język polski ?

Oczywiście. Wybierasz go zaraz po instalacji systemu

Wczoraj po około 6 miesiącach przesiadłem się z MIUI v8 na CM13.1 z 2016/07/08

Po 24 godz użytkowania stwierdzam, że raczej na stałe pożegnałem się z MIUI :)

Dla tych co się zastanawiają i mają obiekcje radzę zrobić backup MIUI i spróbować CM-a

Wg mnie warto.

9 minut temu, Smutu napisał:

Wczoraj po około 6 miesiącach przesiadłem się z MIUI v8 na CM13.1 z 2016/07/08

Po 24 godz użytkowania stwierdzam, że raczej na stałe pożegnałem się z MIUI :)

Dla tych co się zastanawiają i mają obiekcje radzę zrobić backup MIUI i spróbować CM-a

Wg mnie warto.

Jestem tego samego zdania. Warto chociaz zobaczyc. 

Na innym telefonie miałem CM i zawsze wracałem do stocka ze względu na aparat.

Pozdr

3 godziny temu, Winiu89 napisał:

A jeżeli na miui wszystko mi działa to coś mogę zyskać?

Wysłane z mojego Mi-4c

Nieznacznie baterie. Nic wiecej.

2 godziny temu, Dario napisał:

Na innym telefonie miałem CM i zawsze wracałem do stocka ze względu na aparat.

Pozdr

To fakt, IMO apka w miui od aparatu jest lepsza.

@Suprboar

Rozmiar 13MP

Jakos zdjecia 95%

Automatyczna ekspozycja- centralnie wazona.

Reszta jest na auto.

Pierwsza fota to automat, druga HDR

https://drive.google.com/folderview?id=0BzQcDIqbNt2gb3FMSlVfYURoLW8&usp=drive_web

IMO  hrd ssie palke. Nie uzywam tego.

• Like 1

Witam wszystkich,

Czy w CM13 TS występuje jakiś problem z odbieraniem MMS'ów? Nie mogę za cholere pobrać MMSa (sieć T-mobile), z i bez włączonej sieci komórkowej.

Pozdrawiam,

Bernard

7 minut temu, Bernard napisał:

Witam wszystkich,

Czy w CM13 TS występuje jakiś problem z odbieraniem MMS'ów? Nie mogę za cholere pobrać MMSa (sieć T-mobile), z i bez włączonej sieci komórkowej.

Pozdrawiam,

Bernard

Nie mam z tym problemu. Na miui rowniez nie mialem.

Dnia 9.07.2016 o 10:43, xxx909 napisał:

witam , mam problem podczas wgrywania cm13.1 wyskakuje mi w twrp : this package is for device mi4c libra, this device is h815 ii failed , co z tym poradzić ?

już ok , był nieprawidłowy twrp

jakie TWRP wgrałeś tak żeby zainstalować CM13.1 ? to które jest do ściągnięcia ze strony TS ?

a i tak do wszystkich - skoro aplikacja aparatu jest taka szajsowa - to czym ją zastępujecie - jeśli w ogóle ?

1 godzinę temu, goldie77 napisał:

jakie TWRP wgrałeś tak żeby zainstalować CM13.1 ? to które jest do ściągnięcia ze strony TS ?

a i tak do wszystkich - skoro aplikacja aparatu jest taka szajsowa - to czym ją zastępujecie - jeśli w ogóle ?

http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/

Najnowsze twrp.

A te inne apki to jeszcze gorsze :D

3 godziny temu, Pawliko napisał:

Nieznacznie baterie. Nic wiecej.

To fakt, IMO apka w miui od aparatu jest lepsza.

@Suprboar

Rozmiar 13MP

Jakos zdjecia 95%

Automatyczna ekspozycja- centralnie wazona.

Reszta jest na auto.

Pierwsza fota to automat, druga HDR

https://drive.google.com/folderview?id=0BzQcDIqbNt2gb3FMSlVfYURoLW8&usp=drive_web

IMO  hrd ssie palke. Nie uzywam tego.

Dzięki, 

Przy tych zdjęciach tragedii nie ma. Ciekawe jak gorsze warunki oświetleniowe wyglądają i jakieś dalsze sceny. Już nie chcę Ciebie fatygować możesz dać swoje opinie w temacie 

1 godzinę temu, Suprboar napisał:

Dzięki, 

Przy tych zdjęciach tragedii nie ma. Ciekawe jak gorsze warunki oświetleniowe wyglądają i jakieś dalsze sceny. Już nie chcę Ciebie fatygować możesz dać swoje opinie w temacie 

Jutro wstawie jeszcze jakies fotki to ocenimy.

Moim zdaniem zdjecia bez HDR sa ladniejsze. Przynajmniej w dobrym swietle.

Jak robisz zdjęcia jednego elementu to może i tak. Ale zrób zdjęcia kilku drzewom i przyglądnij się na liście.. z HDR i bez

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Jak robisz zdjęcia jednego elementu to może i tak. Ale zrób zdjęcia kilku drzewom i przyglądnij się na liście.. z HDR i bez

Spoko, dzisiaj bede mial duzo okazji to pokaze jak to wychodzi.

Mam pytanko; w ustawieniach CM13, w sekcji "System" jest pozycja "Pogoda", w której po kliknięciu możemy sobie wybrać dostawcę pogody. Kliknięcie kieruje nas do Google Play z pogodynkami. Próbowałem już instalować kilka dostawców ale nie pokazują się one później jako dostępne. W sekcji "Blokada ekranu" jest również opcja "Pokazuj pogodę na ekranie blokady" i tam również nic się nie pokazuje. Czy ktoś wie, która pogodynka "integruje" się z tym CM13 ?

3 godziny temu, Mn1s1ek napisał:

Mam pytanko; w ustawieniach CM13, w sekcji "System" jest pozycja "Pogoda", w której po kliknięciu możemy sobie wybrać dostawcę pogody. Kliknięcie kieruje nas do Google Play z pogodynkami. Próbowałem już instalować kilka dostawców ale nie pokazują się one później jako dostępne. W sekcji "Blokada ekranu" jest również opcja "Pokazuj pogodę na ekranie blokady" i tam również nic się nie pokazuje. Czy ktoś wie, która pogodynka "integruje" się z tym CM13 ?

Ta pogoda jest bardzo mylaca, i ze tak powiem za przeproszeniem bardzo pojebana.

To co cie kieruje na google play to sa osobne aplikacje niemajace nic wspolnego z tym systemowym.

Zeby pogoda dzialala to zrob konto na stronie http://openweathermap.org/

Wchodzisz https://home.openweathermap.org/api_keys

Robisz swoj api key i wklepujesz go juz na smartfonie w pogoda> openweathermap>api key.

I tyle. 

Guest
This topic is now closed to further replies.