Gravis

[Mi4C] Team Superluminal's CM13

Recommended Posts

W bulidzie ze wczoraj pojawiło się kilku zarządców CPU oraz wsparcie dla układu plików F2FS - idę testować zwłaszcza te druga opcję :D Sceeny pokaze tutaj oczywiście

Mam wersję z 2GB pamięci RAM.
W obydwu przypadkach ustawienia kernela: CPU: smartmax, GPU: simple_ondemand, I/O: cfq, Read-ahead 512 kb.
Wyniki w trzech programach - Androbench, Geekbench, AnTuTu, po dwie serie, aby uniknąć jakiś ekstremów.
Testy robione "na użytkowanym telefonie" [aplikacji trochę, pamięć wewnętrzna też zapchana muzyką w miarę].
Użyte skróty:
SQ: Sequential Read, SW: Sequential Write, RR: random read, RW: Randow Write

Dla EXT:

Geekbench [pamięć]:
[1 bieg: single: 1241, Multi: 1417]
[2 bieg: single: 1290, Multi: 1484]

Androbench:
[1 bieg: SQ: 216,1 MB/s, SW: 51,3 MB/s, RR: 18,8 MB/s, RW: 13,4 MB/s, Browser: 72,2 msec]
[2 bieg: SQ: 215,6 MB/s, SW: 57,5 MB/s, RR: 19,3 MB/s, RW: 13,4 MB/s, Browser: 94,5 msec]

Antutu:
[1 bieg: score 52647 -> 17 tys 3D, 21 tys UX, 11tys CPU, 3tys RAM]
[2 bieg: score 54896 -> 19 tys 3D, 16 tys UX, 15tys CPU, 3tys RAM]

Dla F2FS:

Geekbench [pamięć]:
[1 bieg: single: 1242, Multi: 1406]
[2 bieg: single: 1202, Multi: 1445]

Androbench:
[1 bieg: SQ: 214,5 MB/s, SW: 58,7 MB/s, RR: 19,1 MB/s, RW: 29,7 MB/s, Browser: 72,7 msec]
[2 bieg: SQ: 214,9 MB/s, SW: 27,7 MB/s, RR: 21,4 MB/s, RW: 28,1 MB/s, Browser: 82,7 msec]

Antutu:
[1 bieg: score 42097 -> 12 tys 3D, 18 tys UX, 8 tys CPU, 3 tys RAM] ---> :E
[2 bieg: score 39003 -> 16 tys ED, 10 tys UX, 9 tys CPS, 3 tys RAM] --- :E

Edited by decorator12

Pojawiła się nowa wersja tego ROMu, co ciekawe z linii Snapshot, czyli stabilnych. link: http://www.teamsuperluminal.org/download/cm-13-1-20160415-unofficial-libra-zip/

I jest to CM 13.1, gdzie wcześniejszy to był CM 13.0, (Wydaję mi się, że ta jedynka, jest tylko oznaczeniem autora ROMu, a nie kodu CyanogenModa.)

Wysoce zalecana jest instalacja na czysto.  (Sam próbowałem dirty-install, ale wszystko zaczęło się sypać)

I jeszcze jedna ważna rzecz, po wgraniu zipa z ROMem, należy zaflashować jeszcze to: http://www.teamsuperluminal.org/download/libra_cm_13_20160415_ts_extra_patch-zip/  jest to łatka, która naprawia  Zaawansowane ustawienia.

Changelog

cm-13.1-20160415-UNOFFICIAL-libra.zip

• Move to stable/cm-13.0-ZNH2K branch
  • New kernel 3.10.96 (based on thune-xiaobai@github, thx!)
  • Added CPU governors to kernel: smartmax, elementalx, alucard, yankactive, concervative
  • Updated ROM extra polish translation (maniman303, thx!)
  • TS performance profiles (loosely based on cowithgun's script, thx!)
  • Fixed led indication during charge (no more pulse)
  • Sync 20160415 stable/cm-13.0-ZNH2K branch
  • Source code released!
  • OTA enabled for next updates

Na forum jest info, że moze jeszcze dzis bedzie poprawka. 

kubapl66 jakie wrazenia na teraz? Ja chyba wroce z mokee bo tam jaja z GPS mam..

U mnie GPS działa idealnie, w porównaniu do właśnie Mokke gdzie na zmianę pokazywało, że jestem w Częstochowie (tam byłem), a za chwilę, że jestem w okolicach Łodzi. Na tym CM od paru wersji działa sprawnie.

Tak poza tym, to wszystko śmiga, raz tylko miałem jakiś problem z aparatem i apka zcrashowała, ale restart pomógł.

Do tego mamy teraz domyślnie ustawiony skrypt cowithgun'a który jest po prostu genialny i sprawuje się lepiej niż jakikolwiek governor.

Sent from my Mi4c

Edit: właśnie pokazało mi się, że jest dostępny update OTA 20160416, także potwierdzam, działa 6d2446d75920dfc1005cf8f5ffd30b66.jpg

Wróciłem do ostatniego TS CM13.1 po kompletnym WIPE i jest bajka ;) Problemy z GPS zniknęły, a innych nie zauważyłem. Zobaczymy jak bateria. 

Też dziś wrócę - zwłaszcza że można i tak używać lunchera MIUI. Czysty Android jest nudny mimo wszystko

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Podpowiedzcie mi jak zrobić czystą instalację z wyczyszczeniem wewnętrznej pamięci USB ? Bo przecież jak zrobię wipe pamięci wewnętrznej to skasuje mi się plik z nowym romem. Czy jest potem jakaś opcja aby po wipe skopiować do telefonu plik z romem i gappsy ?

Moim zdaniem wipe internal nie ma żadnego sensu...

Zainstaluj system potem wyczyść pamięć wewnętrzna i już. Masz czysty system i pamięć. Ewentualnie możesz, jeśli robisz backup przerzucić go na kompa przed czyszczeniem.

Wchodzisz do TWRP. Robisz WIPE wszystkiego. Podpinasz telefon do PC i kopiujesz plik z ROM - instalujesz. Proste.

6 minut temu, Gravis napisał:

Wchodzisz do TWRP. Robisz WIPE wszystkiego. Podpinasz telefon do PC i kopiujesz plik z ROM - instalujesz. Proste.

Podpinam telefon z uruchomionym recovery ? Czy wyłączony ? Bo tego nie jestem pewien ?

S potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

A potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

Co? Nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Sam tak robię od zawsze, bo jestem zwolennikiem czystej pamięci wewnętrznej. Nigdy nie miałem problemu, także jeżeli nie korzystałeś z takiego rozwiązania to się nie wypowiadaj.

56 minut temu, Gravis napisał:

A potem jest milion postów o złapanym bl. Po co utrudniać sobie życie? Jeśli najpierw zainstalujesz system będziesz miał pewność że odpalisz Fona, jeśli zrobisz all wipe i coś pójdzie nie tak, zacznie się lament.

Na pamięci wewnętrznej nie ma nic co mogło by wpływać na działanie systemu.

Ale jeśli zrobisz full wipe w recovery to pozbywasz się systemu. A jeśli coś się nieprawidłowo zainstaluje to mamy śliczny bl. Oczywiście nie mówię że Twoja metoda jest zła ale są prostsze i bezpieczniejsze co dla niektórych forumowiczów może okazać się zbawienne. 😉

Ok, jeśli postawie system od nowa a potem uruchomię "Ustawienia fabryczne" z zaznaczoną opcją "Kasuj przechowywaną zawartość" to czy to będzie równoznaczne z całkowitym wyczyszczeniem pamięci wewnętrznej tak jak w recovery ? Bo jeśli tak to faktycznie jest to trochę bezpieczniejszy sposób.

Tak, możesz tak, albo w recovery wipe internal będzie to samo. Oczywiście na początku i tak polecam zrobić backup. Na wypadek w.

Witam, 

mam problem. Instalacja trwa u mnie już od jakichś 20 min a wydaje mi się, że nie powinno to aż tyle trwać. Zrobiłem wipe wszystkiego i wybrałem install zip i cm 13.1, dokładnie ta wersja: cm-13.1-20160423-UNOFFICIAL-libra.zip 

Macie jakieś pomysły co teraz?

EDIT: Udało się zrobić restore i wróciłem do MIUI ale nadal nie wiem dlaczego nie udało się zainstalować.

No właśnie. O tym pisałem kilka postów wcześniej. Wyczyściłeś wszystko to skąd miał się zainstalować rom. Wejdź w twrp podłącz kabel pod kompa i skopiuj rom jeszcze raz do pamięci. Jeśli uda Ci się go wrzucić to próbuj jeszcze raz zainstalować.

To w porządku. Pobierz jeszcze raz rom. Sprawdź sumę kontrolną spróbuj jeszcze raz zainstalować. Podejrzewam źle pobrany plik.

hejka wszystkim. Dzisiaj własnie przeszedłem z miui na cm13 ;) póki co powiem szczerze że chyba nie wrócę już do miui ;P

Mam do was drodzy koledzy pytanie może to jest nie istotne itd ale muszę wiedzieć. Otóż w menu rozwijanym co mamy kafelki do włączania wifi trybu samolowoego itd znalazłem ikonke KOFEINA i może ktoś z was jest w stanie wyjaśnić co to. Gdy to włącze odlicza się czas od 5 minut w dół gdy włącze 2 raz to od 10 min itd ;P

Już to rozpracowałęm :D po włączeniu tego czegoś ekran nie gaśnie przez np 5 min :D

Edited by nosteres

1 godzinę temu, nosteres napisał:

znalazłem ikonke KOFEINA i może ktoś z was jest w stanie wyjaśnić co to

Ta funkcja służy do zablokowania wyłączenia ekranu telefonu przez określony czas, bez robienia zmian we właściwościach ekranu.

A ja mam do Was nieco inne pytnie. Jak wrócić z z tego romu do MIUI? Wystarczy zrobić wipe w recovery i zainstalować MIUI, czy trzeba jakieś specjalne zabawy wykonywać?

1 godzinę temu, 94smichal napisał:

A ja mam do Was nieco inne pytnie. Jak wrócić z z tego romu do MIUI? Wystarczy zrobić wipe w recovery i zainstalować MIUI, czy trzeba jakieś specjalne zabawy wykonywać?

teoretycznie to co napisałeś powinno wystarczyć ;) tak przynajmniej dawniej miałem na nexusie 4. full wipe i instalacja z paczki miui. 

A powie mi ktoś jak zmienić tapetę blokady ekranu ?? :)

Co do baterii odpowiem dopiero po kilku dniach użytkowania ;) niech się wszystko ułoży :) ale z tego co widzę na starcie jest lepiej niż w miui...

Czy mogę bezproblemowo wykonać downgrade wersji CM przez recovery ? Obecna wersja 20160508 powoduje u mnie dziwne zachowania: ekran potrafi gasnąć na kilka sekund, niektóre apki się wysypują i czasami chowa się ekran trwającego połączenia mimo tego, że rozmowa trwa. Dlatego chciałbym wrócić do wersji 20160427, która była całkowicie bezproblemowa. Dodam, że aktualizacje dotąd robiłem przez OTA (strasznie wygodne :-)

Czy teraz wystarczy sflashować poprzedni rom w recovery bez wipe ?

Z tym nie ma problemu.

Tylko nie wiem jak wylaczy jedna karte sim

Dnia 19.05.2016 o 17:41, baxy napisał:

Z tym nie ma problemu.

Tylko nie wiem jak wylaczy jedna karte sim

CyanogenMod wyłączył tą funkcjonalność jakiś czas temu, więc nie jest to możliwe.

A czy ktoś próbował na tym CM używać SnapdragonCamery (np. tak jak można wgrać w Mi4i)? Jeżeli tak to jak z jakością zdjęć w porównaniu do Miui lub tej domyślnej z CM? 

Guest
This topic is now closed to further replies.