Jump to content

Odblokowywanie bootloadera

zehell

Recommended Posts

46 minutes ago, JoHnNy08PL said:

na 5.12.31 nie ma jeszcze roota w zipie.

Ściągnij supersu, wrzuć przez TWRP i działa.

Mam problem bo nie mogę dostać się teraz do TWRP. Po wciśnięciu kombinacji Vol down + power wywala mi fastboot. Nie wiem czy robię coś żle ?! Teraz skoro nie mam root'a nie wiem czy mogę wgrać ponownie TWRP. Pomożesz ?

Vol + i power to recovery, Vol- i power Fastboot :)

A recovery możesz wrzucic z ręki....bootujesz w Fastboot czyli vol- i power potem otwierasz okno poleceń w folderze gdzie masz pliki adb i fastboot i tu musisz miec tez plik z recovery (końcówka .img i znac jego nazwę)i komendą fastboot flash recovery nazwaplikurecovery.img i tyle.

EDIT recovery wrzucone z ręki działa nawet po wgraniu MiuiPL 

Edited by Suchy_PL_

12 minutes ago, Suchy_PL_ said:

Vol + i power to recovery, Vol- i power Fastboot :)

A recovery możesz wrzucic z ręki....bootujesz w Fastboot czyli vol- i power potem otwierasz okno poleceń w folderze gdzie masz pliki adb i fastboot i tu musisz miec tez plik z recovery (końcówka .img i znac jego nazwę)i komendą fastboot flash recovery nazwaplikurecovery.img i tyle.

EDIT recovery wrzucone z ręki działa nawet po wgraniu MiuiPL 

Suchy możesz mi to trochę szerzej rozpisać. Nie wiem o jakim oknie poleceń piszesz. Kurczę sorry za kłopot , ale to moj pierwszy fon przy ktorym grzebie sam.

Przed chwilą, Qub napisał:

Suchy możesz mi to trochę szerzej rozpisać. Nie wiem o jakim oknie poleceń piszesz. Kurczę sorry za kłopot , ale to moj pierwszy fon przy ktorym grzebie sam.

Jeśli masz win 8/10 to wchdzisz w folder gdzie masz ściągnięty adb czy np tą paczke do wgrania twrp TWRP (ten skrypt robi wszystko sam ale u mnie nie działało twrp) następnie PLIK>otwórz wiersz poleceń :) ja jak wrzucam z ręki to zmieniam nazwę pliku .img na krótszą np twrp.img i komenda fastboot flash recovery twrp.img wgrywa recovery.

Dnia 5.01.2016o10:11, Acid napisał:

Ja mam konto z grafenu a i tak nie weryfikuje urządzenia poprawnie (50%...). Tu oni przesadzili. Rozumiem blokadę bootloadera ale czemu normalny użytkownik z pełną weryfikacją konta nie może sobie go odblokować? 

Masz jakiś sposób? bo u mnie to samo

50 minut temu, Qub napisał:

Kwestia jest taka, uruchamia Ci się TWRP czy masz telefon z podłączonym kablem USB na ekranie?

19 minutes ago, JoHnNy08PL said:

Kwestia jest taka, uruchamia Ci się TWRP czy masz telefon z podłączonym kablem USB na ekranie?

Uruchamia mi się telefon z podłączonym kablem.

Z takich ciekawostek co przeczytałem: Locked bootloader that cannot be unlocked presently for most (non-Platinum Mi) users

Nie czytaj takich głupot, mam zwykle konto i dostałem dzisiaj smsa

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

2 godziny temu, Qub napisał:

Uruchamia mi się telefon z podłączonym kablem.

To pobierz najnowsze MIUI Polska 6.1.7,  z poradnika na stronie dla telefonów 2016 pobierz plik z recovery, przy pomocy fastboota je wrzuć (fastboot flash recovery twrp.img), następnie wyjdź z fastboota trzymając vol up i power aż wejdziesz do TWRP. Gdy będziesz w TWRP zaflashuj nowe MIUI Polska a następnie zip z SuperSU.

41 minutes ago, JoHnNy08PL said:

To pobierz najnowsze MIUI Polska 6.1.7,  z poradnika na stronie dla telefonów 2016 pobierz plik z recovery, przy pomocy fastboota je wrzuć (fastboot flash recovery twrp.img), następnie wyjdź z fastboota trzymając vol up i power aż wejdziesz do TWRP. Gdy będziesz w TWRP zaflashuj nowe MIUI Polska a następnie zip z SuperSU.

Tylko nie bij ! 

Jak mam zrobić to przez fastboot'a ? Nie mam root'a a wedle instrukcji aby wgrac to recovery musze miec flashify z uprawnieniem root no chyba , że jest jakiś inny sposob na wgranie tego TWRP. Chłopaki nie ogarniam tego i wiem ,  że dla was jest to irytujące , ale pomóżcie.

Ja nie miałem roota tylko zrobiłem unlock bootloader, wgrałem twrp z ręki i wył tel...po czym włączyłem z vol + i power i weszło do TWRP, flash Miui PL i najlepiej za 1 zamachem Super SU ....ja borykam się z problemami miuiPL ...cały czas nie pokazuje na ile kresek jest zasięg, cały czas problemy z synchronizacja kontaktów z Google bo wywala błąd...chyba wrzucę gaapsy przez TWRP bo instalka nawet nowsza co działała pod chińskim romem tu wywala się :/

4 hours ago, Suchy_PL_ said:

Jeśli masz win 8/10 to wchdzisz w folder gdzie masz ściągnięty adb czy np tą paczke do wgrania twrp TWRP (ten skrypt robi wszystko sam ale u mnie nie działało twrp) następnie PLIK>otwórz wiersz poleceń :) ja jak wrzucam z ręki to zmieniam nazwę pliku .img na krótszą np twrp.img i komenda fastboot flash recovery twrp.img wgrywa recovery.

Napisz mi jak dokładnie zrobic to metodą z ręki , jakie aplikacje potrzebne są do tego proszę.

18 minut temu, Qub napisał:

Napisz mi jak dokładnie zrobic to metodą z ręki , jakie aplikacje potrzebne są do tego proszę.

Pobierz to z linku TWRP co podałem a sam zacytowałeś....jak to rozpakujesz to wchodzisz w ten folder, zmieniasz nazwę pliku z .img na końcu na np twrp.img następnie jeśli masz win8,8.1/10 wchodzisz w plik (u góry okna po lewej) >wiersz polecenia . W starszych win nie pamiętam jak było ale w win7 jakoś podobnie....(oczywiście można odpalić cmd gdziekolwiek i przejść do tej lokalizacji komenda ale nie będę wspominał bo nadal nie wiem jaki masz system) i wpisujesz komendę fastboot flash recovery twrp.img Ale...sprawdź pierw po pobraniu tej paczki taki sposób......włącz tel w fastboot  vol - i power ,kliknij jak w tym opisie z cytatu  Flash_TWRP.bat  i dajesz enter ....w momencie gdy bedzie pisać o reboocie do systemu wyłącz tel trzymając power później spróbuj wejść do twrp vol - i power jak zawibruje i pokaże sie logo MI to puść...ja przez moment miałem  czarny ekran i weszło.

Edited by Suchy_PL_

4 hours ago, Suchy_PL_ said:

Kurcze , nie działa. 

17 minutes ago, Suchy_PL_ said:

Pobierz to z linku TWRP co podałem a sam zacytowałeś....jak to rozpakujesz to wchodzisz w ten folder, zmieniasz nazwę pliku z .img na końcu na np twrp.img następnie jeśli masz win8,8.1/10 wchodzisz w plik (u góry okna po lewej) >wiersz polecenia . W starszych win nie pamiętam jak było ale w win7 jakoś podobnie....(oczywiście można odpalić cmd gdziekolwiek i przejść do tej lokalizacji komenda ale nie będę wspominał bo nadal nie wiem jaki masz system) i wpisujesz komendę fastboot flash recovery twrp.img Ale...sprawdź pierw po pobraniu tej paczki taki sposób......włącz tel w fastboot  vol - i power ,kliknij jak w tym opisie z cytatu  Flash_TWRP.bat  i dajesz enter ....w momencie gdy bedzie pisać o reboocie do systemu wyłącz tel trzymając power później spróbuj wejść do twrp vol - i power jak zawibruje i pokaże sie logo MI to puść...ja przez moment miałem  czarny ekran i weszło.

Niestety to mi też nie działa. Odłączałęś kabel po tym jak informowaało cie , że twrp zostało pomyślnie wgrane ? Przed rebootem, ?

Ja walcze z MiuiPolska cały czas brak synchro z google kontakty....+ nie pokazuje zasięgu, nie łączy się po danych mobilnych....:/ Zrobiłem teraz full wipe z czyszczeniem wszystkiego i wgrałem na nowo Miui PL zobaczymy czy dalej synchro z Google będzie się sypać.....najgorzej ,że z konta Xiaomi nie chce mi tez kontaktów pobrać :/

i dalej proces android.process.media został zatrzymany.....ręce opadają.

Edited by Suchy_PL_

Na tym chińskim dev ale wcześniejszym takich jaj nie miałem....i teraz nie mam kontaktów bo jakimś cudem nie ma ich na koncie MI a z google nie chce pobrać bo wywala błąd....no i dalej nie pokazuje zasięgu a nr IMEI jest ok, dzwonić mogę.....dziwne 1 raz mam takie jaja z tel.

16 minutes ago, Suchy_PL_ said:

Tak, zrobiłem dokładnie jak opisałem.

Tak myślę sobie , że moze wgrałbym jeszcze raz chinski dev i pozniej zaistalował najnowsze miui pl. Wiesz moze w jaki sposob mogłbym wgrac teraz tego chinczyka zeby nie narozrabiac ?

2 minuty temu, zehell napisał:

Kurcze u mnie działa miód to miui polska kolejny raz wielkie dzięki ekipie za stworzenie tego romu :)

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Zasięg pokazuje ? google działa ok ? przerzuce ręcznie kontakty z gmaila na Mi konto przez kompa ...ale nie podoba mi się to. Dziwne ...

Edited by Suchy_PL_

Polskie MIUI jest tak samo skopane jak żółte bo jak inaczej, to ten sam soft tylko spolszczony perfekcyjnie + pacze (szacun dla ekipy MIUI PL :-D ) ja miałem dev chińskie 5.12.31 i rano zaktualizowałem do 6.1.7 kreski zasięgu są nie aktywne na 1 karcie (dzwonić można normalnie), jak przełożyć na sim 2 to mamy wskaźnik pola. Nie mogę wrócić do starszego dev bo verify ble ble. Czekam na zdjęcie smyczy :x

3 minuty temu, robo32 napisał:

Polskie MIUI jest tak samo skopane jak żółte bo jak inaczej, to ten sam soft tylko spolszczony perfekcyjnie + pacze (szacun dla ekipy MIUI PL :-D ) ja miałem dev chińskie 5.12.31 i rano zaktualizowałem do 6.1.7 kreski zasięgu są nie aktywne na 1 karcie (dzwonić można normalnie), jak przełożyć na sim 2 to mamy wskaźnik pola. Nie mogę wrócić do starszego dev bo verify ble ble. Czekam na zdjęcie smyczy :x

dobrze że nie aktualizowałem do 6.1.7, jak takie jaja są to dzisiaj raczej wgram 5.12.31 miuipolska

• Like 1