bololabich

Jak długo wytrzymuje wam bateria?

Recommended Posts

moj mi4c trzyma maksymalnie 24h, co prawda siedzę dużo na necie i gram w Boom Beach'a przez neta wiec to może od tego?
ktoś coś poradzi na dłuższe trzymanie baterii?

To ja pochwalę się rekordowo słabym (w moim przypadku) czasem pracy na baterii, który wyniósł 12 godzin.
Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w tym czasie telefon przez około 8-9 godzin był w trybie samolotowym, a czas na ekranie nie przekroczył godziny.
Głównym powodem takiego wyniku była jakaś aplikacja Google która zjadła 41% baterii, ale sam Android też zjadł dziwnie dużo bo w sumie 43%. Telefon przez cały ten czas był wybudzony.  Zrobiłem kilka screenów, jednak nie uwzględniłem na nich dokładnej aktywności systemu

czaspracy1.png
To była pierwsza i ostatnia taka sytuacja, od 3 dni mi się to nie powtórzyło.

Edited by Matixx

Ile ucieka wam baterii przez noc? Mi po dzisiejszej nocy wcielo jakieś 7-8% czy to normalne??

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Zakładając, że w nocy jak śpię to nie odbieram maili i innych powiadomień, ustawiłem przełączanie w tryb oszczędny ( bez wifi i 3/4G ) i schodzi 1%

na 2 godziny.

Hm a to nie, ja na noc wyłączam tylko dane i wifi. Ale jestem na LTE. Czyli wychodzi na to że to całkiem normalne w tym telefonie. W sumie to zauważyłem że podczas pierwszego cyklu po każdej piątkowej aktualizacji zawsze ta bateria szybciej schodzi, potem się to normuje.

Dnia 19.04.2016 o 22:50, Matixx napisał:

To ja pochwalę się rekordowo słabym (w moim przypadku) czasem pracy na baterii, który wyniósł 12 godzin.
Może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że w tym czasie telefon przez około 8-9 godzin był w trybie samolotowym, a czas na ekranie nie przekroczył godziny.
Głównym powodem takiego wyniku była jakaś aplikacja Google która zjadła 41% baterii, ale sam Android też zjadł dziwnie dużo bo w sumie 43%. Telefon przez cały ten czas był wybudzony.  Zrobiłem kilka screenów, jednak nie uwzględniłem na nich dokładnej aktywności systemu

czaspracy1.png
To była pierwsza i ostatnia taka sytuacja, od 3 dni mi się to nie powtórzyło.

Mam podobny problem z tą aplikacją od kilku dni, potrafi zeżreć baterie w kilka godzin.  Dzisiaj straciłem cierpliwość i ją wywaliłem.

Powiedzcie mi, jakim cudem WYŁĄCZONE Wifi umie mi zeżreć 20% ogólnego zużycia przez urządzenie...? 

Pewnie masz włączone "skanowanie zawsze dostępne" w ustawieniach wifi

Wysłane z mojego Mi-4c

Witam Wszystkich.

To mój zrzut z obecnego telefonu. Czy po przesiadce na Mi4C będę zadowolony z baterii?

Screenshot_2016-05-13-20-31-06.png

Dnia 13.05.2016 o 22:07, maciek04 napisał:

Napewno będzie lepiej około 4h SOT, a czy to jest powód do zadowolenia...

No tu bym się kłócił, zależy jak używasz telefon.

1 godzinę temu, nowacz1994 napisał:

Boooże, ta bateria to taka padaka? nie wytrzyma od rana do wieczora normalnego użytkowania? 

A jakie użytkowanie dla ciebie jest normalne? Bo jak ja użytkuję "normalnie" to wytrzymuje bez problemu

Edited by Matixx

Ja na razie jestem zainteresowany tym telefonem. Mój komentarz napisałem pod wpływem opinii w tym temacie - użytkownicy piszą, że wyłączają wi fi, internet itd. bo inaczej bateria szybko pada. No to to raczej nie jest normalne użytkowanie. 
@Matixx a Ty jak dużo używasz np. internetu w telefonie i ile Ci bateria wytrzymuje?

Edited by nowacz1994

19 godzin temu, Matixx napisał:

A jakie użytkowanie dla ciebie jest normalne? Bo jak ja użytkuję "normalnie" to wytrzymuje bez problemu

No właśnie, każdy inaczej użytkuje telefon. Mi przy użytkowaniu dla kilkunastu minut rozmów dziennie, około 30 min neta i włączonym Bluetooth i Wi-fi wytrzymuje przeważnie 2dni.

Dodam, że cały czas staram się nie schodzić poniżej 20% i nie ładować powyżej 90% pojemności.

Dnia 25.05.2016 o 17:53, pietros napisał:

Dodam, że cały czas staram się nie schodzić poniżej 20% i nie ładować powyżej 90% pojemności.

Dlaczego tak ? Czy to ma jakąś wartość dodaną ? Zwiększa żywotność baterii ?

11 godzin temu, Tom3k napisał:

Dlaczego tak ? Czy to ma jakąś wartość dodaną ? Zwiększa żywotność baterii ?

Podobno zwiększa

Taa, najlepiej ładować w 3 fazie księżyca,  podobno to też pomaga...a i nie może to być poniedziałek rano - każdy wie że to zły moment. 

Taa, najlepiej ładować w 3 fazie księżyca,  podobno to też pomaga...a i nie może to być poniedziałek rano - każdy wie że to zły moment. 

Nie w 3 fazie, tylko w momencie gdy cała tarcza księżyca jest widoczna, wtedy masz pewność że bateria będzie naładowana w pełni

Wysłane z mojego Mi-4c

• Like 1

18 minut temu, Winiu89 napisał:

Nie w 3 fazie, tylko w momencie gdy cała tarcza księżyca jest widoczna, wtedy masz pewność że bateria będzie naładowana w pełni

Wysłane z mojego Mi-4c

Też najpierw byłem święcie przekonany , później dopiero przeczytałem że nie wolno ładować do pełni.

No niby tak, jednak i tak lepsze ładowanie do pełni niż rozładowanie w nowiu

Wysłane z mojego Mi-4c

Rozumiem, że dla osób, które używają telefon np. przez pół roku czy rok żywotność baterii nie ma znaczenia i spokojnie wystarczy im te ~300 cykli zanim bateria zacznie padać.

Ja planuję (o ile nic się nie wykrzaczy) używać ten telefon przynajmniej przez dwa lata, więc staram się, żebym nie musiał przez ten czas wymieniać baterii.

No i właśnie artykuł potwierdza to co napisałem, czyli niedoładowywanie baterii do pełna pozwala wydłużyć jej żywotność.

Kurcze mam swojego mi4c od 6 miesięcy i teraz ledwo co dojeżdżamy do 3 h sot przy przeglądaniu internetu przez lte, yt sms i poczcie. Zazwyczaj mam 2 h sot przy 23h. Dziś 2 h sot i 14 min  sot przy 10h i 32% bateri. Miałem miui stable, teraz 6.5.12 jak się nie mylę i ogólnie mam po wyłączane gpsy itp... w czym tkwi problem :/ ?

Screenshot_2016-06-04-19-20-17_com.miui.securitycenter.png

Co to za apka analystics ... zjada baterie jak głupia. Ogólnie to od 10 do 18 i telefon pada przy 3 h sot 

Screenshot_2016-06-04-19-19-23_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-04-19-19-29_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2016-06-04-19-20-07_com.miui.securitycenter.png

To chyba nie jest normalne ...

Edited by Mintaa

Hmm niezły wynik jak dla mnie bc5fbe0bd11134f09a83e83bd9646e12.jpg

prawie cały czas było włączone wifi ciągle muzyka

d93efed11a9d2a3d22fa2ca66e7c6da9.jpg