Jump to content

Dobry Backup na MIUI


kriegaffe

Recommended Posts

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem.

Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.


A co nie tak z systemową kopią miui?

Titanium możesz używać do kopiowania aplikacji, ale nie do ustawień MIUI i apek systemowych MIUI, tylko do Twoich doinstalowanych.

Link to comment
Share on other sites

A czy jest jakaś możliwość szyfrowania danych? W Ti jest ale nie da się chyba robić backup zdjęć, plików itp - chyba, że źle szukam, bądź nie widzę ;P A może polecicie jakąś chmurkę z szyfrowaniem na wzór i podobieństwo protonmail'a ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A co nie tak z systemową kopią miui?

 

Oj, daleko jej do ideału. Po prostu nie można na niej w pełni polegać. Przykład: przy robieniu pełnego backupu ("wszystkiego") błędnie zrobiła backup kontaktów oraz rejestru połączeń (te kopie były puste). Nie zauważyłem tego i był mały ból potem.

Są tez czasem problemy na etapie przywracania. Używam jej intensywnie, bo co tydzień robię pełny wipe przez MiFlash i nauczyłem się już jej nie ufać. Ale jak się zna jej słabe strony i sprawdza wszystko, to jakoś można żyć – żadnej innej nie używam :)

Jeśli chodzi o to, jak backupuje aplikacje, to tutaj mam mniej do powiedzenia, bo staram się nie przywracać apek z backupu, tylko instalować za każdym razem od zera - tak jest dużo "zdrowiej" (mniej śmieci się gromadzi + względy bezpieczeństwa). Na szczęście nie używam apek, w których ręczna konfiguracja opcji po czystym zainstalowaniu byłaby problemem. Rozumiem jednak, że w przypadku gier utrata "stanu gry" może zaboleć. Na szczęście nie gram w żadne :smile:

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

Ja rejestr połączeń, sms i układ pulpitu zawsze przywracam z kopii miui, zainstalowane aplikacje z titanium, danych systemowych nigdy nie przywracam (ustawiam od nowa), kontakty zawsze synchro z konta google i nigdy się nie przejechałem.

 

Kopia miui jak i titanium robią się automatycznie co 2 dni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

W moim przypadku nie wchodzi w grę synchronizacja kontaktów z google. Na koncie gmail mam kilka tysięcy adresów e-mail, ich import do telefonu kończy się bardzo ciężką książką adresową. No i nie przenoszą się zdjęcia jak należy.

Link to comment
Share on other sites

No ja mam kilkaset, ale miui to przewidziało dodając opcję wyświetlaj tylko kontakty z numerami telefonów :P zdjęcia to fakt, ale mi szczególnie nie zależy. Najważniejsze osoby mam ze zdjęciami dużymi i ładnym pomimo używania google.

Link to comment
Share on other sites

No ja mam kilkaset, ale miui to przewidziało dodając opcję wyświetlaj tylko kontakty z numerami telefonów :P

 

Tak, wiem, ale przy wieli tysiącach kontaktów (z czego 90% bez numerów tel.) to nawet włączenie tej opcji sprawia, że apka Kontakty muli, choć są one odfiltrowane i niewidoczne. Mulą też apki, które sięgają do książki adresowej w razie potrzeb, np. Gmail.

 

Na marginesie:

ta opcja nazywa się: Pokaż kontakty z numerami - co jest mylące, bo aż się w niej prosi o słowo "tylko", którego brak. Acid, jeśli to czytasz, dodaj proszę to słowo.

Edited by latet
Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...