Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 9 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.6.0.RFACNXM - Android 11


mrosi

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9 (nazwa kodowa: cepheus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI9_V12.5.6.0.RFACNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na xiaomi.eu komentarze, że to wydanie posiada jakieś bugi, typu; problem z ustawieniem jasności wyświetlacza. 

Więc jak ktoś nie lubi niespodzianek niech się lepiej wstrzyma z aktualizacją. Dosyć szybko wydana kolejna aktualizacja Stable, trochę podejrzane biorąc pod uwagę jak rzadko poprzednio wychodziły.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie wiem, czy problem, który mam jest związany z tym softem, ale napiszę tu, bo tą wersję mam wgraną. 

Kiedy otworzę listę ostatnio używanych aplikacji i zacznę ją przewijać znikają miniatury aplikacji. Dotknięcie,,cienia", który pozostał po podglądzie nie daje też żadnego efektu; aplikacja nie uruchamia się. Jest na to sposób- czyszczenie dalvik/casche przywraca normalne działanie. Ale na max. kilka dni. Co ciekawe, na ostatnich betach też tak było. Ktoś zna rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zauważyłem?

Pzycinanie się paska jasności ekranu. Mam jasność ustawioną w Auto, gdy mam za ciemno, podkręcam sobie. Zawsze pasek łapie laga na 2-3 zanim zmieni jasność. Łapię za pasek i ciągnę a jasność się nie zmienia.

Podobnie mam z latarką, gps, wifi i wszystkimi innymi przyciskami z belki. Było to też w poprzedniej wersji. Ale dwie wersje temu tego nie było. 

 

Reszta jest ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ustawiony systemowy motyw Rhodium - jak zmienić kolor czcionki na zablokowanym ekranie? Mam czarny i nie wszystko dobrze widać - np naładowanie baterii. Dopiero jak odblokuję telefon, to czcionka robi się biała.

Druga sprawa, to Macrodroid nie zawsze reaguje mi na zdarzenie nadejścia SMS by wywołać jakąś tam akcję - mam roota - ktoś wie jak to rozwiązać?

Jak to makro odpalę ręcznie, to wszystko działa, ale z automatu jakoś nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, ostatnio zainstalowałem u siebie omawianą wersję i potwierdzam problem z paskiem jasności. Bardziej jednak denerwuje mnie brak możliwości klonowania aplikacji. Jest jakiś sposób aby to uruchomić czy trzeba czekać na kolejną wersję?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadzieja umiera ostatnia.

A tak na poważnie, to myślę że Mi9 doczlapie do MIUI13 i to będzie koniec wsparcia dla tego urządzenia. Raz, że to już w zasadzie leciwe urządzenie, a dwa że Xiaomi ma tyle modeli telefonów ilu pracowników ;-) ;-) więc ciężko to ogarnąć racjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
3 godziny temu, Hellborg napisał:

W lipcu gdzieś wyczytałem, że MIUI 13 dla MI 9 ma być wydane do końca III kwartału. Wiadomo coś nt wydania nowej wersji?

chciałbym aby to była prawda, aczkolwiek ja znowu czytałem, że tylko PRO będzie na 13 a normalną "dziewiątkę" porzucili. Lubię ten telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zainstalowałem w/w aktualizację i zniknął mi Magisk. Nie mogę go w żaden sposób zainstalować. Cały czas występuje taki oto błąd. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Pomoże mi Ktoś??Screenshot_2022-10-19-13-02-35-230_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.35c248e0f61e90844bbc20c2dd3b916f.jpg

Wyczyściłem wszystko,dosłownie wgrałem poprzedni soft przez TWRP,dalej to samo.Błąd instalacji Magisk:(Invalid zip file format:(Najnowszy magisk ściągniety jak zawsze z GitHub

Edytowane przez lubowitz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...