Jump to content

Xiaomi Mi 9 - MIUI 12 Polska / Xiaomi.eu stabilne - 12.5.6.0.RFACNXM - Android 11


mrosi
 Share

Recommended Posts

Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 9 (nazwa kodowa: cepheus).

Link do pobierania ROMu:

https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv12/xiaomi.eu_multi_MI9_V12.5.6.0.RFACNXM_v12-11.zip/download

Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Na xiaomi.eu komentarze, że to wydanie posiada jakieś bugi, typu; problem z ustawieniem jasności wyświetlacza. 

Więc jak ktoś nie lubi niespodzianek niech się lepiej wstrzyma z aktualizacją. Dosyć szybko wydana kolejna aktualizacja Stable, trochę podejrzane biorąc pod uwagę jak rzadko poprzednio wychodziły.

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć. Nie wiem, czy problem, który mam jest związany z tym softem, ale napiszę tu, bo tą wersję mam wgraną. 

Kiedy otworzę listę ostatnio używanych aplikacji i zacznę ją przewijać znikają miniatury aplikacji. Dotknięcie,,cienia", który pozostał po podglądzie nie daje też żadnego efektu; aplikacja nie uruchamia się. Jest na to sposób- czyszczenie dalvik/casche przywraca normalne działanie. Ale na max. kilka dni. Co ciekawe, na ostatnich betach też tak było. Ktoś zna rozwiązanie problemu?

Link to comment
Share on other sites

Co zauważyłem?

Pzycinanie się paska jasności ekranu. Mam jasność ustawioną w Auto, gdy mam za ciemno, podkręcam sobie. Zawsze pasek łapie laga na 2-3 zanim zmieni jasność. Łapię za pasek i ciągnę a jasność się nie zmienia.

Podobnie mam z latarką, gps, wifi i wszystkimi innymi przyciskami z belki. Było to też w poprzedniej wersji. Ale dwie wersje temu tego nie było. 

 

Reszta jest ok 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam ustawiony systemowy motyw Rhodium - jak zmienić kolor czcionki na zablokowanym ekranie? Mam czarny i nie wszystko dobrze widać - np naładowanie baterii. Dopiero jak odblokuję telefon, to czcionka robi się biała.

Druga sprawa, to Macrodroid nie zawsze reaguje mi na zdarzenie nadejścia SMS by wywołać jakąś tam akcję - mam roota - ktoś wie jak to rozwiązać?

Jak to makro odpalę ręcznie, to wszystko działa, ale z automatu jakoś nie chce...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam, ostatnio zainstalowałem u siebie omawianą wersję i potwierdzam problem z paskiem jasności. Bardziej jednak denerwuje mnie brak możliwości klonowania aplikacji. Jest jakiś sposób aby to uruchomić czy trzeba czekać na kolejną wersję?

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nadzieja umiera ostatnia.

A tak na poważnie, to myślę że Mi9 doczlapie do MIUI13 i to będzie koniec wsparcia dla tego urządzenia. Raz, że to już w zasadzie leciwe urządzenie, a dwa że Xiaomi ma tyle modeli telefonów ilu pracowników ;-) ;-) więc ciężko to ogarnąć racjonalnie.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
3 godziny temu, Hellborg napisał:

W lipcu gdzieś wyczytałem, że MIUI 13 dla MI 9 ma być wydane do końca III kwartału. Wiadomo coś nt wydania nowej wersji?

chciałbym aby to była prawda, aczkolwiek ja znowu czytałem, że tylko PRO będzie na 13 a normalną "dziewiątkę" porzucili. Lubię ten telefon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zainstalowałem w/w aktualizację i zniknął mi Magisk. Nie mogę go w żaden sposób zainstalować. Cały czas występuje taki oto błąd. Pierwszy raz mi się coś takiego zdarzyło. Pomoże mi Ktoś??Screenshot_2022-10-19-13-02-35-230_com.topjohnwu.magisk.thumb.jpg.35c248e0f61e90844bbc20c2dd3b916f.jpg

Wyczyściłem wszystko,dosłownie wgrałem poprzedni soft przez TWRP,dalej to samo.Błąd instalacji Magisk:(Invalid zip file format:(Najnowszy magisk ściągniety jak zawsze z GitHub

Edited by lubowitz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...