• 0
majka420

Redmi note 8T czy redmi note 8 pro?

Question

35 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Graczem nie jestem ale zawsze mi się wydawało, że większa ilość RAM to szybsze działanie telefonu.

• 0

8T wydajnościowo wystarczy. Jak bierzesz pod uwagę 8 pro to już lepiej Mi 9 Lite. Lepszy ekran (amoled), lepszy modem o czym wiele osób zapomina. Będzie w większości sieci działało WoLTE, WoWiFi (jak nie od razu, to w pszyszłości). Szybszy internet po LTE bo potrafi 3 pasma agregować. Dodatkowo minimalnie mniejszy, lżejszy od 8T i 8 pro. Wydajnościowo pomiędzy tymi dwoma.

Edited by FromWP

• 0
1 godzinę temu, tpawel napisał:

To co piszesz o modemie to potwierdzone ?

Empirycznie potwierdzone. Na Mi 9 Lite i LTE dzisiaj speedtest pokazał mi 145 Mbps w Play. Agregacja 3 pasm, raczej nierealne przy dwóch. VoWiFi i VoLTE działa bez problemu.

Edited by FromWP

• 0

Trzech jak trzech, ale już 2600 raczej na pewno agreguje. Super info. Ciekawe jak mi9t,ale raczej nie gorzej.

• 0
8 minut temu, tpawel napisał:

Trzech jak trzech, ale już 2600 raczej na pewno agreguje. Super info. Ciekawe jak mi9t,ale raczej nie gorzej.

Chyba wszystkie Mi9, se, lite, t, t pro agregują te same pasma, 2600 na pewno. Redmi 8, 8t, 8 pro coś tam mają wykastrowane w modemach (podobno żeby było taniej). Z tym VoLte przesadziłem, bo na 8T działało, na RN7 nie.

• 0
4 minuty temu, tpawel napisał:

Na RN7 miałem VoLTE w Orange za czasów jak nie obcinali.

Tylko w Orange działa (działało) to inaczej niż w Play.

• 0

Ja mając do wyboru 9lite i 8Pro kupiłem 8pro...

A 9 lite odpadł min. przez ekran i zrypany czytnik odcisków... I o dziwo obsługa takiego jednego sklepiku z min. telefonami przesiadła się na RN8Pro nie licząc jednej Koleżanki która ma Mi9 (czyste bez dodatków). 

Z tego co napisano wyżej RN8Pro. I w codziennym działaniu przy korzystaniu z sieci i kilku apek da się zauważyć zysk tych 2 giga Ramu podobnie jak dużo lepsze aparaty i bakterie... 

• 0

Z tym czytnikiem linii papilarnych to jest jakaś paranoja. Nie mam pojęcia po co to pakują do ekranu , jak jest sprawdzony (działający perfekcyjnie i szybko) ten na tylniej ściance urządzenia.
Moim zdaniem to co najmniej dziwne...
W ekranie ani to wygodne ani precyzyjne. I do tego wszyscy na to narzekają.

Ja tam bym szukał z czytnikiem linii na plecach. :-)

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

• 0

Czyli MediaTek jednak jakieś wsparcie ma...
A ponoć miało być z nim tyle problemów....

• 0

Ja mając do wyboru 9lite i 8Pro kupiłem 8pro...
A 9 lite odpadł min. przez ekran i zrypany czytnik odcisków... I o dziwo obsługa takiego jednego sklepiku z min. telefonami przesiadła się na RN8Pro nie licząc jednej Koleżanki która ma Mi9 (czyste bez dodatków). 
Z tego co napisano wyżej RN8Pro. I w codziennym działaniu przy korzystaniu z sieci i kilku apek da się zauważyć zysk tych 2 giga Ramu podobnie jak dużo lepsze aparaty i bakterie... 

Też kupiłem rn8pro, wybierając z tych dwóch+mi9t.
Był najszybszy, ale aparat ma najgorszy z całej trójki. Do tego brak GCAM.
Czekam na premierę globalną k30 i zmieniam.

• 0
14 godzin temu, majka420 napisał:

Tylko uwazaj na ten sklep, siedziba firmy w UK, nie wiadomo co z gwarancja itd. 

• 0
1 godzinę temu, tpawel napisał:

Zastanów się nad Realme X50. Posiada więcej obsługiwanych pasm 5G i 4G.

Z niecierpliwością czekam na MWC 2020 być żonie zmienić telefon.

• 0
8 godzin temu, tpawel napisał:

Też kupiłem rn8pro, wybierając z tych dwóch+mi9t.
Był najszybszy, ale aparat ma najgorszy z całej trójki. Do tego brak GCAM.

Raczysz żartować... Z tym, że ma słaby aparat... Gcam dla mnie po MiMax3 to nie wyznacznik, bo na stoku robił lepsze niż z gcamem... 

A co do aparatu, foty skompresowane przez forum, więc jakościowo lipa, ale popatrz na moje tematy w 2 czy 3 dałem w katalog udostępniony na guglu. Ostatni z tematów: Europejski Tydzień Walki z Rakiem. RN8Pro. https://c.mi.com/thread-2839731-1-0.html?t=1580221758734

• 0

To że fotki jakoś tam wyglądają( jak na cenę telefonu to super) nie oznacza że inne telefony nie robią lepszych. A robią. Miałem te trzy telefony naraz w reku..

• Like 1

• 0

Jeżeli piszesz o Mi9T to raczysz sobie ze mnie okrutnie żartować... 

Mi9 bez dopisków w niektórych warunkach robi lepsze (ale tylko niektórych i też nie zawsze) ... Mi Note10 robi lepsze... 

• 0

Sugerujesz że redmi note 8 pro robi lepsze foty od Mi9??????

Ten telefon kompletnie sobie nie radzi w gorszych warunkach oświetleniowych. Przechodziłem z mi8 na niego. To jest przepaść kompletna. A co dopiero Mi9.

Pójdę dalej, RN7 robił lepsze foty na gcamie

• Like 1

• 0

Ale mętlik.

Ja bym zgłupiał jak by mi przyszło w tym wybierać... default_icon_e_smile.gif

Albo bym zrobił inaczej.

1. Określiłbym maksymalny budżet i nawet 10 PLN bym do tego nie dołożył...

2. Dopasowanym do tego budżetu jeden z tych telefonów.

3. Nie ma szans. W jednej cenie nie są... default_icon_e_biggrin.gif

A poważnie to jak z tym wsparciem dla Redmi Note 8 pro i Mediatekiem? Myślicie, że będą do niego jeszcze normalnie wychodziły aktualizację jak do reszty fonów? Czy będzie jak w linku powyżej i...

A może trzeba odpuścić i szukać alternatywy ale tylko i wyłącznie z Snapdragonem na pokładzie?

• 0
3 godziny temu, moogoom napisał:

A poważnie to jak z tym wsparciem dla Redmi Note 8 pro i Mediatekiem? Myślicie, że będą do niego jeszcze normalnie wychodziły aktualizację jak do reszty fonów?

Aktualizacje będą wychodzić normalnie, tylko baza Androida nie bardzo. Pewnie Android 10 będzie ostatnim. Wyjdzie Redmi note 9 i każdy zapomni o 8mce.

Edited by marcin19883

• 0
8 godzin temu, tpawel napisał:

Sugerujesz że redmi note 8 pro robi lepsze foty od Mi9?????? emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

Ten telefon kompletnie sobie nie radzi w gorszych warunkach oświetleniowych. Przechodziłem z mi8 na niego. To jest przepaść kompletna. A co dopiero Mi9.

Pójdę dalej, RN7 robił lepsze foty na gcamie

Nie... Nie... Oczywiście... Kompletnie sobie nie radzi... 

Już nie będę ciągnął tematu, bo gdzie mi tam się równać z Wybitnym Znawcom... 

• Haha 1

• 0

Fajnie, że się rozgadaliście o tych zdjęciach i tak dalej ale nadal nie odpowiedziliście na moje pytanie. 

Warto w ogóle zamieniać Huawei P20 lite na Xiaomi Redmi Note 8T?

Edited by majka420

• 0

Oczywiście.
Kupiłem wczoraj żonie białego 8t.
P20 lite ma chyba jedną zaletę na dziś. Jest dość kompaktowy. Nie ma już praktycznie takich malych telefonów

• Like 1

• 0
Dnia 31.01.2020 o 20:33, tpawel napisał:

Oczywiście.
Kupiłem wczoraj żonie białego 8t.

Dnia 2.02.2020 o 10:56, majka420 napisał:

Zakupiłam Xiaomi Redmi Note 8T , dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze :)

I jak wrażenia po takim czasie? :) Też przymierzam się do zakupu, ale podobno jakieś problemy z bluetoothem + wifi niektórzy mają, gryzą się

• 0

Przesiadka z Huaweia P9 chyba bezbolesna bo nie słyszę narzekania ;) W tej cenie tak naprawdę to nie ma co wybrzydzac. Ma spiętego mibanda na stałe po BT i w sumie to nie narzeka na.wifi, co nie oznacza że gdzieś tam jakieś prędkości nie obcina. Sprawdzę jeszcze jutro i dam znać.

• Thanks 1

• 0

Ja tam nie patrzę na cyferki... Na RN8Pro blutucie mam nonstop Banda4, Thora4Duala i któreś słuchawki, często w domu wieczorem... I jeżeli na netfliksie, czy cda, jutubie film, czy muzyka leci bez najmniejszych opóźnień, to lotto mi czy jest jakiś konflikt... Ma działać i działa bez zastrzeżeń. 

Edited by JamCiTo
  • Thanks 1

• 0

Mam od początku lutego i na Miui 10 wszystko śmigało. Po zaktualizowaniu do Miui 11 ikona Wifi po tapnięciu na nią reaguje z lekkim opóźnieniem zanim się podświetli. Tak to nie mam zastrzeżeń co do samego działania.

• Thanks 1