mrosi

MIUI 11: błędy i braki w tłumaczeniu

Recommended Posts

Twoje zdjęcie niestety ma paskudną jakość i nic na nim nie widać, niemniej znalazłem tą apkę u siebie. Zdiagnozujemy problem.

Ustawienia: Karty Sim i sieci mobilne.

Karta Sim preferowana dla:

"Zapamiętuj" ustawienia karty SIM.

Powinno być chyba "Zapamiętaj".

Również build 20.1.21

Edited by Orjon
Nie tyle pustych linii!!!

Osobiście sądzę, że obydwie formy są poprawne, niemniej - zobaczę.

@marcin19883, @Orjon

Zapamiętaj - jednorazowo

Zapamiętuj - wielokrotnie, w sposób ciągły.

Ot i różnica.

BTW, takie tam, znalezione w 11.0.7 stabe dla Mi Note 10...:

Screenshot_2020-03-15-15-32-35-665_com.android.settings.jpg

Ustawienia -> Aplikacje ->Zarządzanie -> SMS

Jakiś bug najwyraźniej po stronie kompilacji, bo tłumaczenie jest od dawna.

Jakiś bug najwyraźniej po stronie kompilacji, bo tłumaczenie jest od dawna.

Też mam po angielsku niektóre słowa i to w różnych aplikacjach systemowych, gdy wchodzę w ustawienia powiadomień. Jest ich mało, ale są. Np. find my device

Wyczyść dane danej apki i powinno być po polsku.

Nie wiem czy to kwestia miui czy aplikacji pogoda, ale na widgecie pokazuje "pochmurnie" a po wejściu w pogodę "pochmurno" - chyba warto to ujednolicić (druga forma właściwa).

Poza tym powiadomienia (styl powiadomień MIUI) na ekranie blokady (nie AOD) czasem wyświetlają zdjęcie kontaktu a czasem nie (dla hangouta od tej samej osoby)

wersja stable 11.0.4.0

20 minut temu, color1 napisał:

Nie wiem czy to kwestia miui czy aplikacji pogoda, ale na widgecie pokazuje "pochmurnie" a po wejściu w pogodę "pochmurno" - chyba warto to ujednolicić (druga forma właściwa).

Potwierdzam, że należy to ujednolicić. Zanim jednak zaczniesz ferować wyroki na temat tego, czy coś jest poprawnie językowo - sprawdź to, to nie narazisz się na śmieszność. Obydwie formy są poprawne.

Ujednolicę za moment.

EDIT 20:31 @color1 - W naszym ROM-ie jest to już ujednolicone. Jedyna wzmianka o "Pochmurno" znajduje się w apce Aparatu - wykluczona jest więc możliwość tego, że to jest z winy naszego ROM-u. Sprawdziłem zarówno nasze tłumaczenie, jak i gotowy ROM dla Mi 9 Lite, który masz.

Musiałeś zainstalować jakąś aktualizację pogody. Odinstaluj ją i wszystko wróci do normy.

Edited by Orjon

chyba nic nie instalowałem, miui 11 dopiero co wgrane parę dni temu (pożegnałem się z globalem) - a konkretniej pogoda jest datowana na 9 czerwca, w wersji g-11.5.1.0, no chyba że coś się samo zaktualizowało czego nie zauważyłem... ale faktycznie odinstalowanie aktualizacji przywraca wersję 11.4.3.0 i już jest jak być powinno ;)

p/s jestem starej daty, uczono mnie "pochmurno" ;) choć na logikę powinno być -ie (za pogodnie)

Edited by color1

7 godzin temu, color1 napisał:

p/s jestem starej daty, uczono mnie "pochmurno" ;) choć na logikę powinno być -ie (za pogodnie)

Poprawne są obydwie formy. Twoja opinia jest mierna w stosunku do tego, co podają słowniki. I co najmniej bezużyteczna w zakresie poprawnej polszczyzny.

I też jestem w takim wieku, że większość użytkowników Forum mogłoby być moimi dziećmi lub wnukami.

Konic offtopu.