Jump to content

color1

Użytkownicy
 • Posts

  54
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by color1

 1. Mam pytanko odnośnie ustawień asystenta.... czy po dotknięciu ikonki wskazanej na obrazku powinno się otworzyć jakieś dodatkowe menu opcji ? U mnie to nie działa (żadne skróty się nie otwierają).
 2. No dobrze ale skąd globalna apka skoro dopiero co wgrałem MI9LiteMICC9_V12.5.3.0.RFCCNXM_v12-11.zip ? Odinstalowałem (w trakcie odinstalowywania pojawił się jakiś błąd), w ustawieniach wyłączyłem asystenta, ponownie włączyłem i teraz mam to : O co tu chodzi ?
 3. Ale przed czy po (czy przed i po ?) Próbowałem przy wersji 12.5.1 cofnąć się do 12.0.2 i nie dało rady przez twrp.
 4. Pytanie do admina: dlaczego nie informujecie o tych zmianach w momencie wypuszczenia nowej wersji romu ? Ktos się pakuje w "ulepszoną" wersję a potem jest problem, jak powyżej napisano... Nieładnie tak robić z nas testerów... Rozumiem że powrót do 12.5.1 albo jeszcze wcześniejszych wersji możliwy jest tylko poprzez miflash ?
 5. Robiłem update przez OTA gdzie pojawiła się ta aktualizacja. W 12.5.1 działało, w 12.5.3 nie działa
 6. Czy to normalne że aktualizacja dokonywała się chyba czterokrotnie? Nie przypominam sobie by poprzednia tyle trwała. Już mi się gorąco zaczęło robić... Gdzie można znaleźć changelog ? I po kiego grzyba w paczce zaszyto Googlequicksearchbox i nie da się go odinstalować ? Nie działa usunięcie sms przesunięciem palca w lewo - to jakieś "ulepszenie" ? Motywy nadal po chińsku :/ Reasumując: aktualizacja 12.5.3 prawie naprawiła to, co 12.5.1 zepsuła względem 12.0.2 - jeśli chodzi o płynność interfejsu. Chociaż nadal nie jest tak jak być powinno, są lagi.
 7. Hm... z moich obserwacji po dzisiejszym upgrade faktycznie jest jakaś zadyszka interfejsu, dłużej wczytują się wydarzenia kalendarza (po restarcie), animacja trochę stęka, zmiana w ustawieniach programisty na 0.5x nic nie daje. Cholera motywy nadal po chińsku. Edit: w każdym razie nie mogę potwierdzić, że system działa płynniej niż 12.0.2. - w normalnym użytkowaniu strasznie stęka (nie robiłem resetu po aktualizacji), nadal coś nie halo z dostosowywaniem jasności ekranu, chociaż lepiej niż poprzednio. BTW, jak wrócić do poprzedniej wersji 12.0.2.0 ? Przez twrp niestety nie udało się.
 8. Czy to na pewno właściwy rom dla mi 9 lite ? (MIcc9e) bo wrzuciłeś chyba plik dla laurus a nie dla pyxis...
 9. Na obu musi być dialer od xiaomi, przenoszenie za pomocą odtworzenia lokalnej kopii zapasowej. Potwierdzam, lista blokowanych nie jest kompatybilna (xiaomi/dialer google).
 10. Nie wiem czy było zgłaszane, ale jest błąd w tłumaczeniu aplikacji notatki - screen.
 11. Aha i jeszcze nie wiedzieć czemu, "motywy" uruchamiane z poziomu aplikacji (lub ustawienia/motywy/więcej) otwierają mi chińską wersję tego repozytorium tzn. menu i podpisy są w PL ale motywy w katalogach z krzaczkami. p/s no też podejrzewam że może być konieczny reset ale chciałbym tego uniknąć...
 12. Czy jest gdzieś opcja aby ustawić poziom (automatyczny) minimalnego podświetlenia w "ciemności" ? Jasność wyświetlacza po odblokowaniu ekranu zniża się do tak niskiego poziomu że ledwo można odczytać. Poza tym... panel informacyjny (asystent miui) od xiaomi, funkcja (skrót) "wyczyść pamięć" powoduje ubicie aplikacji, tzn. nie czyści tylko znika cały panel, przesunięcie ekranu w prawo udaje się dopiero po jakimś czasie. No i nadal mam problem z synchronizacją konta google, a konkretnie gmaila i dysku, wymuszenie synchronizacji "z palca" działa tylko dla pozostałych usług (osoby, kontakty, kalendarz) i nie wiem już jak temu zaradzić, bo przewertowałem wszystkie opcje.
 13. Zauważyłem pewien problem z "animacja ładowania" - z domyślną wszystko ok, natomiast dwie pozostałe (mix alpha i fala) nie pojawiają się na ekranie w momencie podłączania telefonu z wygaszonym ekranem (tzn. pojawia się tylko jeśli ekran nie jest wygaszony). To zamierzone ?
 14. Dzięki... ale czemu miał służyć ten pasek ? bo nie bardzo rozumiem opis, przecież przełączanie między aplikacjami było wcześniej chyba takie same ?
 15. Moi drodzy, zaktualizowałem tel do 12.0.2.0.QFCCNXM i teraz w trybie obsługi gestami, mam taki biały pasek na wszystkich ekranach (poza ekranem blokady) i na dowolnym motywie - czego nie było wcześniej na miui 11 - to jakiś bug, czy może do czegoś konkretnego służy ?
 16. Aha przy okazji dopytam o aktualizację (dla mi9lite) - w aktualizacjach pojawił się komunikat i krótki opis "optymalizacje i poprawki, a także aktualizacja tłumaczeń", plik 2.5G ale nie można go pobrać (pisze że mirrory niedostępne) - czy to jest/będzie aktualizacja do 11.0.x.x czy do miui 12 ? Czy jest sens (i czy bezpiecznie) robić upgrade do 12.0.2.0.QFCCNXM dostępnej na xiaomi.eu dla tego modelu, czy poczekać na miuipolska ?
 17. Orientuje się ktoś jak wyłączyć wibrację dla budzika ? 11.0.4 (qfccnxm) xiaomi.eu/polska
 18. Co to za aktualizacja od miuipolska (pojawia się w update, rozmiar 2.5 G, dla qfccnxm) ? Nie można jej pobrać, komunikat o niedostępnych mirrorach...
 19. Mam przedziwny problem z hotspotem, a mianowicie w sali konferencyjnej, w której czasem korzystam z laptopa nie widać sieci rozgłaszanej (hotspotem) przez telefon, laptop działa na obu częstotliwościach (2.4 oraz 5) przełączanie na każdy z tych trybów w telefonie niczego nie wnosi. Ale jak opuszczę salę.... to hotspot się pojawia. Laptop normalnie łączy się np. do otwartej sieci rozgłaszanej w sali konferencyjnej, na liście dostępnych sieci widoczne również kilka hotspotów komórkowych "sąsiadów" natomiast ten z telefonu jest niewidoczny. Ma ktoś pomysł jaka może być tego przyczyna ? Próbowałem rozgryźć temat w domu, ale tu nie ma problemu - jest widoczny i łączy się normalnie.
 20. MIUI.eu czyli aplikacje połączenia i dialer od xiaomi - mam pytanie, jak wyciągnąć rejestr połączeń do znośnej postaci (np. csv) ? bo MI PC Suite chyba nie działa współczesnych telefonach (Mi 9 Lite) ?
×
×
 • Create New...