color1

Użytkownicy
 • Content Count

  18
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About color1

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi 9 Lite

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. ta metoda jest skuteczna tylko do najbliższego restartu telefonu... potem wszystko wraca niestety (widoczne w apk od xiaomi jako kontakty xiaomi a nie kontakty sim)
 2. Dojrzałem wreszcie do zmiany romu - googlowe kontakty i dialer bez bez nagrywania stały się dla mnie nieakceptowalne, ale mam jedno pytanie: odblokowanie bl (na razie czekam) wyrzuca komunikat, ze przestanie działać usługa "znajdź telefon" - czy po wgraniu xiaomi.eu można zablokować bl i usługa ta będzie ponownie aktywna ? Zamierzam wgrać wersję stable (na android 9) więc tu kolejne pytanie, czy jak pojawi się stable na android 10 (xiaomi.eu), to czy zadziała aktualizacja ota ? Orientuje się ktoś (chciałbym mieć pewność że moje działania nie pójdą na próżno) czy szykowany rom w oparciu o android 10 (dla mi9lite) będzie również zawierał aplikacje xiaomi ?
 3. nagrywanie, nagrywaniem ale jest (jak dla mnie) kilka innych problemów dialerem google: - nie działa funkcja odtworzenia/przeniesienia listy blokowanych numerów (blacklista) - nie jestem teraz pewien ale chyba nie działa również odtworzenie z archiwum listy połączeń pomiędzy dialerami xiaomi/google (a nie zamierzam gromadzić tego na koncie googla) - bardzo nie podoba mi się brak podpowiedzi listy wcześniej wybieranych numerów, wpisując kolejne numery w dialerze (w xiaomi podpowiadało z historii połączeń) - no i oczywiście brak nagrywania rozmów i brak możliwości wywalenia/odfiltrowania numerów operatora (SDN)
 4. Mam pytanie do zespołu, czy wersje miui.eu/pl również będą (w przyszłości) objęte przymusową zmianą dialera i kontaktów od google ? Drugie pytanie: kiedy szacunkowo można się spodziewać miui.pl/eu z 10 wersją androida dla mi 9 lite ?
 5. Może to kwestia motywu, zmień na inny i sprawdź
 6. Odznaczone..., ale nadal "nie potrafię pomóc z zapytaniem" W zasadzie wszystko co związane z asystentem czy "OK" mam powyłączane edit: jedyna opcja to wylogowanie z map google, ale trochę mi to nie na rękę
 7. Nie mogę ogarnąć skąd się bierze taka sytuacja: Mam wyłączonego asystenta google natomiast często korzystam z komend głosowych (mikrofonik) w mapach google. Do niedawna (jednakże na innym telefonie) wciskałem mikrofon i wymawiałem nazwę ulicy lub obiektu do którego "babeczka" wyznaczała trasę. Teraz zanim to nastąpi odzywa się facet i mówi "nie potrafię pomóc z zapytaniem ...." po czym odzywa się babeczka i mówi wyznaczam trasę do ... Czy ktoś podpowie jak rozwiązać ten problem ?
 8. Nie ma takiej opcji Kontakty Google a Dialer (kontakty) Google to dwie odrębne kwestie. Chodziło mi o kontakty dostępne z poziomu Dialera
 9. MIUI Global (Mi 9 Lite) i ta wredna aplikacja dialer/kontakty od Googla, sieć Play i pierdylion kontaktów, wydawać by się mogło pochodzących z karty SIM ale przy edycji kontaktu podaje, że zapisano w konto Xiaomi (choć synchro mam wyłączone). Kasowanie z palca nic nie daje bo po restarcie telefonu albo nawet bez restartu a samoistnie po jakimś czasie, znów się nie wiadomo skąd pojawiają (tzn wiadomo - to kontakty SDN) Nie widzę możliwości ustawienia jakie kontakty mają być wyświetlane...
 10. u mnie też OK a poza tym o co chodzi z tym trafianiem ? po wzięciu telefonu w łapę, czujnik aktywuje podświetlenie miejsca na palec
 11. Zastanówcie się czy faktycznie warto przesiadać się z powrotem na dialer od xiaomi ? Pierwsze moje wkurzenie było podobne, brak możliwości odtworzenia rejestru połączeń, listy blokowanych (firewalla) czy wiadomości (systemowa kopia zapasowa nie jest kompatybilna, albo, nie sprawdzałem aż tak dokładnie, nie jest wykonywana dla googlowego dialera/wiadomości) , ale ten googlowy dialer ma swoją blacklistę pobieraną/aktualizowaną na bieżąco z netu i fajny myk - pobiera dane (nazwę) dzwoniącego o ile jest w ich bazie (baza googla, chyba ta co jest ogólnie indeksowana) - teraz jak dzwoni numer spoza książki telefonicznej, dialer na żywo pobiera nazwę dzwoniącego... Póki co oswajam się ale nie wykluczone że będzie powrót do apek xiaomi (ale to chyba dopiero po aktualizacji androida, co ma nastąpić wkrótce).
 12. A czy ktoś może pokrótce zreferować różnice pomiędzy global i eea ? Czy tylko dialer/kontakty czy coś jeszcze z istotnych rzeczy ? Wnerwia mnie ten googlowy dialer i kontakty jak nie wiem co, choć jest tu jedna nowinka, mianowicie lista spamerów - ciekaw jestem jak to się ma np. do apki "odebrać telefon" ? Druga kwestia, czy jest opcja (na globalu) zewnętrznej edycji listy blokowanych numerów ? Da się to jakoś wczytać w edytorze na kompie i z powrotem wgrać ?
 13. No właśnie, też zapytam, jak uzyskać dialer i kontakty od xiaomi, bo mi się scyzoryk w kieszeni otwiera z tymi googlowymi apkami. Poza tym brak kompatybilności z archiwami (lokalna kopia zapasowa) jeśli chodzi o listę połączeń (którą chciałem przenieść ze starego remi 4x) oraz listą blokowanych numerów. Poza tym skąd teza że Global obligatoryjnie nie nagrywa rozmów ? miui_HM4XGlobal_V10.3.1.0.NAMMIXM ma nagrywanie. Czy to przypadłość miui ver 11 ? P/S mowa o wersji miui_PYXISGlobal_V11.3.3.0.PFCMIXM (wczoraj zrobiony upgrade przez OTA)
 14. A ja tak na marginesie za pytam bo dopiero zaczynam poznawać MUIU: mam obecnie wgrany armani_5.11.26_v7-4.4 jakbym chciał wgrać nowszą (i kolejne) wersję romu, to jak to zrobić aby nie stracić danych i konfiguracji telefonu (konta, ustawienia, aplikacje itp.) ?