Skocz do zawartości

The system has been destroyed


mb_88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

posiadam telefon Xiaomi MI 9 SE Global ściągnięty z Chin. Niestety po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji systemowej telefon nie włączył się i wyświetla komunikat "The system has been destroyed". Trochę poczytałem i po wejściu w fastboot próbowałem zainstalować nowy system z programem MIflash - niestety telefon nie chce zainstalować systemu (komunikat Erase is not allowed in Lock State) domyślam się że z powodu zablokowanego bootloadera, którego nigdy nie odblokowywałem i zapewne nie odblokuje na niesprawnym systemie. Odblokowanie w Mi Unlock oczywiście kończy się niepowodzeniem. Czy jest jakaś szansa na przywrócenie do życia tego telefonu? Z góry dziękuję za odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, z tą różnicą że z Polski, od dystrybutora. Kusi grzebać samemu ale z drugiej strony zaczekam co oni na to powiedzą, nie chcę się też pozbyć możliwości płacenia Google Pay a odblokowanie BL chyba to powoduje( chyba że się mylę to dajcie znać, może jednak pogrzebię). Jak chcesz to mogę zrobić update co mi powiedzą, w poniedziałek będę dzwonił do mi-home.

Nie ukrywam że jestem trochę wnerwiony bo specjalnie nie ruszałem softu żeby się nic nie skopało a tutaj widzę że to nie tylko mój problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo! Udało mi się przywrócić system! :grin: Pozdrawiam!

[EDIT]

Po restarcie na wszelki wypadek włączyłem opcję pozwalające na odblokowanie bootloadera w opcjach programistycznych i uruchomiłem ponownie instalowanie aktualizacji. Tym razem wszystko przebiegło pomyślnie 8-)

Edytowane przez mb_88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, udało się go zmusić do uruchomienia. Próbuję triku z ponownym zainstalowaniem aktualizacji, po pierwszej próbie to samo, ale będę próbował do skutku :D

 

Okej, po 2 próbie aktualizacja przeszła poprawnie, da się zresetować, jest ok.

Edytowane przez Kingpin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam ten sam problem co użytkownicy powyżej. Skorzystałem z powyższej porady przywrócenia do życia telefonu i udało się ale problem pozostaje.

Nie jestem w stanie zrestartować telefonu bo dostaję komunikat "system destroyed". Co ciekawe aktualizacja 10.3.1.0 przestała być dostępna przez OTA. Widać w końcu zauważyli, że narobili bigosu. Ale ponowne pobranie przez aplikację aktualizacyjną MIUI i zainstalowanie 10.2.9.0 kończy się również "System destroyed".

Czy już do końca życia telefonu będziemy skazani na niewyłączenie telefonu lub każdorazowy fastboot przez PC?

Pozdrawiam wszystkich

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych? U mnie problem rozwiązało ostateczne zainstalowanie tej feralnej aktualizacji (w moim przypadku przy ponownej próbie zainstalowała się już bezproblemowo). Skoro jednak nie jest dostępna pozostaje czekać na kolejną aktualizację, przywrócić system do ustawień fabrycznych (nie próbowałem tego więc nie wiem rozwiąże problem) albo zainstalować go na nowo przez MiFlash po wcześniejszym odblokowaniu bootloadera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Tomight napisał:

Witam wszystkich,

mam ten sam problem co użytkownicy powyżej. Skorzystałem z powyższej porady przywrócenia do życia telefonu i udało się ale problem pozostaje.

Nie jestem w stanie zrestartować telefonu bo dostaję komunikat "system destroyed". Co ciekawe aktualizacja 10.3.1.0 przestała być dostępna przez OTA. Widać w końcu zauważyli, że narobili bigosu. Ale ponowne pobranie przez aplikację aktualizacyjną MIUI i zainstalowanie 10.2.9.0 kończy się również "System destroyed".

Czy już do końca życia telefonu będziemy skazani na niewyłączenie telefonu lub każdorazowy fastboot przez PC?

Pozdrawiam wszystkich

Tomek

 

jak uruchomisz telefon przez fastboota ustaw w opcjach programistycznych "debugowanie USB" i ponownie spróbuj zainstalować aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba pozostaje odblokować bootloader bo

  • samo włączenie debugowania usb nie naprawia sytuacji. Wpierw idzie ota do 10.2.9.0 która też pozostawia po sobie system destroyed
  • wgranie pełnej paczki z romem 10.3 nie jest możliwe bo Xiaomi jakiś czas temu wycięło z aplikacji możliwość ręcznego podawania zip (można pobierać tylko OTA)
  • mi assistant nie wchodzi bo ten jest w mi recovery, który jest uszkodzony przez tą aktualizację.

Danych kasować nie trzeba bo i tak się skasują przy odblokowaniu bootloadera. Sugeruję poczekać do odblokowania, odblokować i wtedy wgrać z miflash fastboota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Hmm.. ale dziwnym pozostaje fakt losowości tego problemu...ja miałem problem z system destroyed po aktualizacji, po komendzie fastboot continue, przygotowałem się do odblokowania BL i odczekania 168h i zaryzykowałem aktualizację do 10.3 - udało się, system restartuje się bez błędu, dużo ludzi na forum Mi Community ma z tym problem, jednym po zbrickowaniu udało się zaktualizaować do 10.3, drugim nie i pytanie zasadnicze czy Xiaomi zna przyczynę problemu, by zapobiec tego w przyszłości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dziwna sprawa dlaczego o tym cicho i jak mogli do czegoś takiego dopuścić. Jakby Samsung zrobił coś takiego to by wszędzie o tym pisali tak jak to było z wybuchającymi bateriami, a w przypadku Xiaomi cisza.

Ogólnie Miui to coraz bardziej zabugowane, dawno nie miałem telefonu innej firmy, ale wątpię by mieli tyle baboli w topowych telefonach 

Edytowane przez bioly87
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Acid napisał:
  • wgranie pełnej paczki z romem 10.3 nie jest możliwe bo Xiaomi jakiś czas temu wycięło z aplikacji możliwość ręcznego podawania zip (można pobierać tylko OTA)

Tu się nie zgodzę. Można podawać zip, tylko trzeba tapnąć kilka razy ikonę 10 i dodatkowe opcje się odblokują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest już jakieś rozwiązanie? Udało mi się włączyć ponownie telefon, ale po każdym wyłączeniu się telefonu trzeba powtórzyć czynność, bo wyświetla się znowu komunikat "system destroyed".
Włączasz debugowanie USB w opcjach programistycznych i próbujesz parę razy zaktualizować. ( Nie ma pewności że debugowanie coś tu zmienia ).
Pamiętaj - włączyłeś telefon to zrób sobie kopię danych przed dalszą zabawą.

Mi zaskoczyło za 3 lub 4 razem.



Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to robiłem przy użyciu aktualizatora. Za każdym razem pobierając 2 GB.
Ty możesz pobrać aktualizację raz. I ręcznie wskazać plik ZIP.
Żeby odblokować ręczne wskazanie pliku musisz parę razy kliknąć szybko na 10.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi 28 czerwca opublikowało oficjalną notkę na ten temat. https://c.mi.com/thread-2265209-1-0.html Niestety niewiele z niej wynika.

Tak jak zalecali skontaktowałem się z servise.global bo polskiego supportu nie ma na liście i poczekam co odpowiedzą.

 

Otrzymałem już odpowiedź z global service, która w zasadzie jest powieleniem informacji opublikowanej wcześniej przez Xiaomi. Mamy czekać i śledzić forum. Śmieszne.

"Hi Tom,

Thank you for Contacting Xiaomi Customer Support. I am Aman and sorry to know that your device is bricked. We apologize for the inconvenience caused to you. 

I would like to inform you that Xiaomi is aware of a bug in the recent OTA firmware update (V10.3.1.0.PFBMI, V10.3.1.0.PFBMIXM, V10.3.1.0.PEUXM) for Mi 9 SE, which can cause the device to be unable to function properly. We have now stopped the release of this update after receiving several user complaints, and are working to resolve the issue and stay tuned with our forum page i.e.,

For any further assistance, feel free to contact us.

Regards,

Aman

Xiaomi Customer Support"

Edytowane przez Tomight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, Tomight napisał:

Dzisiaj pojawiła mi się OTA aktualizacja do 10.3.4.0. Po aktualizacji telefon działa normalnie. Bez problemu się rebootuje. Wreszcie naprawili "System destroyed". A już traciłem nadzieję.

U mnie właśnie po aktualizacji z 10.2.9 do 10.3.4 wyskoczył ten sam błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Wczoraj po powrocie z wakacji żona zrobiła aktualizację systemu i w trakcie wyskoczyło powiadomienie, że jest zbyt mało pamięci wewnętrznej. Żona kliknęła opcję Uruchom ponownie i niestety telefon już się nie włączył. Pojawia się jedynie komunikat "The System has been destroyed". Minimal ADB and Fastboot nie widzi telefonu. Telefon zakupiony w czerwcu w OleOle. Dystrybutorem jest ABC Data i do nich w poniedziałek zadzwonię do serwisu, obowiązuje gwarancja. 

Może mogę coś zrobić własnymi siłami? Chciałbym chociaż wyciągnąć zdjęcia, nie wszystkie zdążyły się pobrać do chmury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, chciałbym zapytać, czy mogę bez problemu przejść z wersji europejskiej oprogramowania na globalną bez utraty gwarancji? Mam problem z aktualizacją z 10.2.9 do 10.3.4, cały czas wyskakuje znany komunikat z ucegleniem systemu. Telefon kupiony w oficjalnym punkcie Mi, nie odblokowany itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...