jacekk

Mi Band 3 - problemy z językiem

Recommended Posts

Cześć,

Mam nietypowo typowy problem. Kupiłem parę dni temu wersję global, która powinna obsługiwać język polski. Sparowałem, naładowałem, zaktualizowałem, wszystko pięknie działa. Niestety, język wyświetlacza był i jest angielski (specjalnie mi to nie przeszkadzało szczerze mówiąc). Jedyny "ślad" polskiego miałem w pogodzie, gdzie były opisy typu 'bezchmurnie', 'pochmurno' itd. Co więcej, dziś zauważyłem, że co jakiś czas opaska... jednak przełącza się na język polski i mam całe menu po polsku. Jednak po jakimś czasie menu znowu jest po angielsku. Nie udało mi się jeszcze wyłapać prawidłowości (być może jak opaska traci łączność z telefonem to przełącza się na polski, a po ponownym byciu w zasięgu BT wraca na ang.?).

Ktoś ma jakieś pomysły albo doświadczenia z czego to może wynikać?

Ja miałem ten sam problem, używając dwóch aplikacji do Mi banda 3, a były to Mi fit i Tools & Mi Band, po usunięciu Tools & Mi band wszystko wróciło do normy ;)

No właśnie miałem o tym pisać, jeśli potwierdzisz że masz polski język w telefonie. Na 100% winna jest dodatkowa aplikacja. Odinstaluj ją, zostaw tylko Mi Fit i będzie ok.

Mam pytanie mam 2 opaski xiaomi mi band 3 ale 2 różne pudełka jeden chyba ns rynek chiński i drugi global. Który wybrać i czym się różnią? Jedna zmiana to sensor są różne 1b439a76b8340e4fed48410234983d56.jpg8cdfaf22f2b50c4e23fc77256b015230.jpg642773aaccb4f01d743776b125bd5b26.jpg5f11f9640eeb3dde45e09af6adfe94c2.jpg

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Gdzieś czytałem że okrągły sensor jest z Indii i jest wadliwy a prostokątny chiński i jest lepszy, tylko nie wiem czy to dotyczyło xioami mi band 2.

Generalnie bez różnicy. Jak masz wybór to weź Global.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

On 9/10/2018 at 11:07 AM, jacekk said:

Cześć,

Mam nietypowo typowy problem. Kupiłem parę dni temu wersję global, która powinna obsługiwać język polski. Sparowałem, naładowałem, zaktualizowałem, wszystko pięknie działa. Niestety, język wyświetlacza był i jest angielski (specjalnie mi to nie przeszkadzało szczerze mówiąc). Jedyny "ślad" polskiego miałem w pogodzie, gdzie były opisy typu 'bezchmurnie', 'pochmurno' itd. Co więcej, dziś zauważyłem, że co jakiś czas opaska... jednak przełącza się na język polski i mam całe menu po polsku. Jednak po jakimś czasie menu znowu jest po angielsku. Nie udało mi się jeszcze wyłapać prawidłowości (być może jak opaska traci łączność z telefonem to przełącza się na polski, a po ponownym byciu w zasięgu BT wraca na ang.?).

Ktoś ma jakieś pomysły albo doświadczenia z czego to może wynikać?

Udało Ci się może to naprawić ? Bo mam bardzo podobny problem, z tym że u mnie wszystko działało, póki nie zainstalowałem tej właśnie aplikacji co Ty, zrobił się przez nią niestety update firmware i od tamtej pory polskie znaki nie działają.... Odinstalowałem wszystkie inne aplikacje i zostawiłem tylko Mi Fit, nowy firmware co dzisiaj się zainstalował też niczego nie zmienił... Zakupiona jako wersja China. Przyszła, sparowałem z telefonem z aplikacją Mi Fit, zrobił się upgrade firmware i polskie znaki działały bez problemu. Oddałem opaskę dziewczynie, zainstalowalem jej Notify & Fitness for Mi Band i nieopatrznie przez tą aplikacje zrobił się update fw do 1.8.0.0 po czym polskie znaki przestały się wyświetlać i font jest zwyczajny, nie wyboldowany jak normalnie w polskim firmwarze mam na drugiej opasce. Jezyk w telefonie mam Polski, jak przełącze na angielski to język się zmienia, odparowuje, paruje znowu, zmieniam jezyk i polskich znaków ciągle nie ma jak i font nie jest wyboldowany :/ Zostawiłem już nawet tylko tę nieszczęsną aplikację Mi Fit i to nic nie dało. Dzisiaj zrobił się update firmware do 2.x.x.x i to też niczego nie zmieniło.

Mam drugą taką opaskę, której nigdy nie podłączałem do Notify & Fitness for Mi Band i wszystko na niej działa poprawnie. Używałem ją z powodzeniem razem z Tools & Mi Band i wszystkie znaki wyświetlają się poprawnie. Zakupiona jako wersja Global. Może jednak jest różnica między global a china ?

PROBLEM ROZWIĄZANY:

Przy użyciu Notify & Fitness for Mi Band zainstalowałem czcionkę oryginalną z tego wątku

I czcionka znowu wyświetla się poprawnie. Zainstalowałem tylko Mili_wuhan.ft.

Edited by FranzMaurer

Cześć

Dołączyłem do grona osób mających problem z językiem.

Mi band 3 wersja global było wszystko ok. (czasami poza pogodą :) do czasu zainstalowania Notify & fitness.

Pojawiły się dziwne spacje, nowa czcionka i częściowy brak polskich znaków.

Wgrałem Mili_wuhan_1.2.0.8_Polish_ddmm_GeekDoing_1.0.fw na moment pojawiła się normalna czcionka.

Opaska poprosiła o aktualizacje MI Fit. Po aktualizacji jest to samo. (obecna wersja 2.0.0.4)

Próbowałem znaleźć rozwiązanie na forum ale nic nie znalazłem.

Proszę o pomoc, wskazówki, linki itp.

Pozdrawiam

IMG_20181118_182546(1).jpg

2 godziny temu, Wolfer napisał:

Proszę o pomoc, wskazówki, linki itp.

Wgraj na opaskę oryginalne pliki z tego wątku, albo modyfikację, jak wolisz.

Mi band 3 wersja global było wszystko ok. (czasami poza pogodą do czasu zainstalowania Notify & fitness.
Pojawiły się dziwne spacje, nowa czcionka i częściowy brak polskich znaków.

W Notify&Fitness proces aktualizacji przebiega w trzech krokach: zasoby, firmware i czcionka.
Zaktualizowałeś wszystko?

Mam pytanie, jak zmienić powiadomienia w aplikacji w czasie np. biegania ( info o pokonanych km ) mam teraz w jakimś dziwnym języku , czy można to zmienić i jak ?