Skocz do zawartości

Liczenie kroków w mi band 3 - lepsze od 2?


giddy92

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 11.07.2018 o 17:24, Zenderable napisał:

Mi niestety opaska bardzo przekłamuje kroki, bo liczy je gdy jeżdżę samochodem.

Mi w samochodzie kroków nie liczy. Różnica między naszymi autami jest chyba w amortyzatorach - sprawdzałeś swoje na stacji diagnostycznej? ;)

A tak na serio. Nie chodzimy na rękach, więc tego rodzaju opaski jedynie estymują kroki na podstawie ruchu ręki, czemu służą wielokierunkowe akcelerometry i skomplikowane algorytmy. Jeżeli komuś rzeczywiście zależy na precyzyjnym pomiarze ilości kroków to powinien celować w krokomierze np. dla biegaczy, mocowane do buta. Dla przeciętnego użytkownika istotne jest zwykłe porównanie codziennej aktywności, które jest OK nawet wliczając typowe "przekłamania". 

Na szczęście przy aktywnościach sportowych typu bieganie czy rower opaska korzysta z GPS w telefonie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sprawdziłem na dwóch opaskach MiBand 3. Jednocześnie noszone na tej samej ręce. Przy pierwszym teście (ok 200 kroków) różnica 10%, przy drugim (poniżej 150 kroków) różnica 16%. Opaska licząca więcej kroków sparowana z Androidem FW 1.4.0.7, druga opaska z iOS FW 1.5.0.2.

Zastanawia mnie czy w nowszym FW coś poprawili (może popsuli) czy to zwykła loteria i należy tę funkcjonalność traktować tak jak pomiar pulsu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2018 o 17:24, Zenderable napisał:

Mi niestety opaska bardzo przekłamuje kroki, bo liczy je gdy jeżdżę samochodem.

Niektórzy twierdzą, że nagrywanie aktywności w menu "Etykieta zachowania" wpływa na późniejszą pracę opaski i zmniejsza naliczanie niepotrzebnych kroków. Jest tam "prowadzenie auta" - można wypróbować. Może zadziała od razu, a może zgromadzone w ten sposób dane będą użyte przez developerów w kolejnych aktualizacjach firmware.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...