Jump to content

Zapach nowego telefonu

Recommended Posts

Witam, 

Zakupiłem telefon Redmi Note 5 z polskiej dystrybucji w oficjalnym sklepie, opakowanie nie było zafoliowane miało tylko plomby. Po rozpakowaniu okazało się że telefon śmierdzi piwnicą (stęchlizna, wilgoć?). Wnętrze pudełka, instrukcje ładowarki śmierdzą tak samo. Wczoraj wieczorem po 1 dniu użytkowania podłączając go do ładowarki musiałem przepiąć go z okolic łóżka bo zapach przeszkadzał.  Pytanie do osób które zakupiły telefon w taki sam sposób, czy to normalne? Miałem mnóstwo telefonów i żadnym nie było takiego problemu. 

Aż zajrzałem, kiedy przeczytałem tytuł... Prawie jak "Kanada pachnąca żywicą"... ;)

A poważnie, powtórzę za @dzidexx, to nie jest normalne. Nie wiadomo czy i gdzie telefon był przechowywany. Może w jakimś wilgotnym pomieszczeniu, co za pewien czas może objawić się skorodowaniem płyty głównej i padnięciem telefonu.

Proponuję zwrócić telefon w ramach ustawowego zwrotu, o ile jeszcze czas nie upłynął.

Kupiłem w X-KOM i problemów z zapachem nie ma. Co prawda folii nie było na opakowaniu (pudełku), same tylko plomby, ale nie uważam że, to jest jakiś większy problem. 

Samo moje urządzenie działa ok, problemów z wilgocią raczej nie ma.

O kurcze śmierdzący telefon ;). Z czymś takim się jeszcze w życiu nie spotkałem. Możesz napisać w jakim sklepie kupiłeś telefon ? (chodzi mi o nazwę). 

Czyli ten model Xiaomi nie ma zafoliowanego pudełka od nowości tylko są jakieś plomby ? (ile ich jest na opakowaniu). Dobrze, że o tym piszecie bo jeszcze bym się kłócił ze sprzedawcą :), że pudełko było już otwierane, a nie interesują mnie "używane" telefony w końcu przecież płacę za NOWY. Do tej pory Xiaomi tylko foliowało pudełka, a nie dawało plomb.

1 godzinę temu, arturaro napisał:

Pod folią na pudełku naklejka importera i dystrybutora: Ingram Micro Sp. z o o.

Jak pisałem - nie miałem ofoliowania. Plomby dwie. Naklejka z logo dystrybutora z boku, na pomarańczowej części - ABC Data S.A. Pod spodem zaś, na białej części naklejka z opisem że to Redmi Note 5, dual sim, jakieś inne parametry oraz kod QR i kreskowe, raczej standard.

3 minuty temu, dzidexx napisał:

Masz 2 lub 4 tygodnie na zwrot/wymianę bez podawania przyczyny.

Znam swoje uprawnienia ustawowe. Ale dlaczego miałbym oddawać skoro nie widzę powodu a z zakupu jestem zadowolony?

28 minut temu, Igorius napisał:

Znam swoje uprawnienia ustawowe. Ale dlaczego miałbym oddawać skoro nie widzę powodu a z zakupu jestem zadowolony?

Czytałeś mój post wyżej? Jak widzę nie... Przeczytaj, to będziesz wiedział dlaczego powinieneś zwrócić telefon, żeby nie mieć problemów za jakiś czas...

Telefon zakupiony w Mi Zone Arkadia, czekam na rozwój sytuacji wczoraj porównywaliśmy go z nowym telefonem i widać że ewidentnie śmierdzi. Czekam na rozwój sytuacji, bo otrzymałem informację że u nich w sklepie stacjonarnym zgodnie z regulaminem nie ma zwrotów. To nie tylko śmierdzi telefon ale wszystko instrukcja ładowarka całe opakowanie w środku itd, nie da się go ładować koło łózka bo śmierdzi. Wczoraj nie było kierownika i nie chcieli przyjąć zwrotu twierdząc że musza go wysłać do ekspertyzy. 

• Sad 1
  • 2 weeks later...

Panowie, 

Sukces telefon udało się zwrócić w sklepie po dużej ilości nerwów. Jeden pracownik twierdził że będą weryfikować czy nie był zalany i jak był zalany to zwrócą, drugi twierdził że jak śmierdzi to zweryfikują i jak zalany to pewnie ja zalałem. Masakra jakaś dopiero po kontakcie kierownika z dystrybutorem udało się zwrócić. Podobno ten zapach mógł się wziąć z transportu morskiego że niby wilgoć itd. Ogólnie porada z mojej strony dla wszystkich, nie kupujcie elektroniki w sklepach stacjonarnych, zamówicie po prostu z internetu będziecie mieli 14 dni na zwrot i spokój, nie będziecie chodzić i tłumaczyć że telefon śmierdzi. Ogólnie porównywaliśmy zapach nowego telefonu z moim który oddałem to różnica masakryczna, ten który kupiłem  śmierdział masakrycznie - telefon + ładowarka + kabel + pudełko. Ten nowy porównywany uwaga też lekko śmierdział, zamówiłem nowy z internetu od innego sprzedawcy ale dystrubutor ten sam i śmierdzi lekko ale tylko kabel. Podejrzewam że jest to problem tego dystrybutora z transportem z tym że te telefony są niefoliowane albo z ich przechowywaniem bo wiem ze te pudełka otwierają i dodają instrukcję więc może w tym problem. Podejrzewam że na taki lekki zapach wilgoci jak mają teraz akcesoria do mojego telefonu, nikt nie zwraca uwagi. Jak to będzie działać okaże się za jakiś czas (1 rok?)

Edited by mat001
  • 2 months later...