zuku1786

Odkurzacz Xiaomi wersja 1 - Instrukcja spolszczenia i podmiany orpogramowania z 2 wersji

Recommended Posts

Najpierw zmiana języka w odkurzaczu na polski.

Najpierw ściągamy na telefon MiHome w wersji 5.1.24 - link do pobrania Tutaj

Ja musiałem najpierw odinstalować starą wersję MiHome, a następnie zainstalowałem tą pobraną.

Logujemy się w niej na swoje konto i musi nam odnaleźć nasz odkurzacz. Klikamy w niego  i otworzy się apka odkurzacza.

klikamy w (...) w górnym prawym rogu aby wejść w ustawienia (settings). Następnie wchodzimy w - General settings, a potem w - Network info.

Na samym dole jest pozycja - Token i nasz numer tokena, który musimy sobie zapisać w komputerze (w nowym pliku tekstowym).

Teraz musimy jeszcze uzyskać numer IP naszego odkurzacza w domowej sieci wifi.

Ja zrobiłem to wchodząc przez przeglądarkę w komputerze na stronę z ustawieniami mojego routera, a następnie z zakładki - Sieć - Lan, gdzie jest lista wszystkich urządzeń w sieci wifi z ich numerami IP. Akurat u mnie odkurzacz ma IP 192.168.0.6. Numer ten również zapisujemy sobie w naszym nowym pliku tekstowym, gdzie zapisaliśmy nr tokena naszego odkurzacza.

Teraz ściągamy na komputer aplikację Win Mi-Robo-1.1.0 - link do pobrania Tutaj

Programem WinRar lub innym rozpakowujemy ściągniętą aplikację. Powstanie folder o nazwie - win-mirobo-min. Wewnątrz znajduje się folder - voicepacks do którego wrzucamy ściągnięty wcześniej pakiet z polskimi głosami pl2.pkg - link do pobrania Tutaj.

Teraz w folderze - win-miribot-min otwieramy plik win-mirobo (typ - ustawienia konfiguracyjne). U góry otwartego pliku jest miejsce do wpisania numeru IP i tokena naszego odkurzacza. Kopiujemy je z wcześniej utworzonego pliku tekstowego w którym mieliśmy je zapisane i wklejamy w wyznaczone miejsca, zamykamy plik i zapisujemy dokonane zmiany.

Teraz prawym myszy klikamy w plik - win mirobo ( typ - plik wsadowy windows) i wybieramy opcje uruchom jako administrator.

Powinno otworzyć się okno w którym zobaczymy to co na załączonym obrazku.

12027471.png

Wpisujemy - 2 - aby wybrać opcję - Flash voice package. Akceptujemy klikając na - Enter.

Jeżeli wszystko poszło dobrze to zobaczymy cztery komendy zakończone - OK oraz czas w trakcie którego plik zostanie wysłany do robota.

Po zakończeniu możemy zamknąć program i nasz odkurzacz mówi już po polsku.

Teraz uruchomienie funkcji sprzątania w wyznaczonej strefie z 2 wersji odkurzacza.

Najpierw ściągamy w telefonie plik z oprogramowaniem z 2 wersji - plik do pobrania Tutaj

Aktualizacja. Jest już nowe oprogramowanie które jest do 1 wersji jednak ma dodane sprzątanie strefowe 12377.apk - plik do pobrania Tutaj

Następnie w telefonie zmieniamy nazwę ściągniętego pliku na - 12126 ( ja w samsungu robiłem to za pomocą systemowej aplikacji - Moje pliki, ale można to zrobić każdą przeglądarką plików (np. es file explorer ze sklepu Google Play)

Teraz plik ze zmienioną nazwą przenosimy do lokalizacji - Android/data/com.xiaomi.smarthome/files/plugin/install/mpk/134

Tam znajduje się oprogramowanie z wersji 1 odkurzacza, które musimy zamienić na tę z 2 wersji.

Potwierdzamy chęć zamiany plików i już. Mamy wgrane oprogramowanie z 2 wersji odkurzacza w której możemy korzystać z możliwości zaznaczenia obszaru na mapie w której odkurzacz ma posprzątać.

Wszelkie informacje zawarte w tej instrukcji są zaczerpnięte z tego forum od użytkowników: [email protected], vaG oraz Unr3al2

a także ze strony - 4pda.ru/forum

Proszę wszelkie uwagi i pytania kierować na głównym wątku, aby nie zrobił się tutaj śmietnik.

Edited by zuku1786
Uaktualnienie wszystkich linków do pobierania
  • Like 3
  • Thanks 3

@zuku1786  dobra robota. W związku z rozwojem dzisiaj lub w najbliższym czasie podrzucę paczki z nowymi głosami. Link umieszczę w tym poście.

Zastawiam się czy nie zabezpieczyć paczek tak by przy uruchamianiu i wyłączaniu  (power on, oraz power off) odkurzacza nie dać informacji, iż komunikaty głosowe zostały pobrane z forum miuipolska.pl - tak aby paczki te nie były sprzedawane jako opcja komercyjna w sieci. Moje doświadczenie jest takie, iż warto to zrobić jednak proszę o opinię/sugestię.

Aktualizacja 03.04.2018 godz. 22.20

Link do paczki różnych lektorów po Polsku: http://uploadfile.pl/pokaz/1407267---nudv.html

Paczki pasują do
- v1 (z zone cleannup jak i bez)
- v2.

Hasło do pliku zip: wynik działania jeden plus trzy podać słownie.

W ramach zabezpieczenie przed komercyjnym wykorzystaniem paczek komunikat dla poszukiwania robota będzie miał następującą postać: 
"Szukasz mnie? Jestem tutaj! Darmowe spolszczenie pobrane z forum miuipolska.pl."

Edited by [email protected]
  • Like 2
  • Thanks 1

Dziwna sprawa nic nie podmieniałem, zainstalowałem mi home z linku z pierwszego postu i włala,

Screenshot_2018-04-03-17-58-31-484_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.871279fa3f6745da55a8a2b45b856a22.png

Potem tylko woła o update :

Screenshot_2018-04-03-17-58-38-095_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.1d7ceb82a0b1a720b49475fea205706d.png

Ciężka sprawa chyba z pół godziny walczyłem zanim poszedł

Screenshot_2018-04-03-17-59-57-531_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.8a62d658b69d04b5911ffa52fa20d91a.png

i udało się dopiero przez search update w ogólnym mi home. 

Screenshot_2018-04-03-18-08-01-892_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.00f084c48436ee36a41f746bddd57b99.png

Ale działa i to chyba są oficjalne softy :) czy się mylę? 

Serwer Mainland China. Zrobiłem też  update mi home. Bangla jak zły. 

To jest właśnie ten nowy plugin który jakoby sam się pojawił po instalacji Mi Home w wersji 5.1.24.

Dodałem go również w instrukcji. Czy jest to wersja oryginalna, nie wiem, chyba tak.

Tak więc masz nową wersję dla V1 z obsługą odkurzania strefowego, ale czy masz też język polski?

Edited by zuku1786

Nie ma, nic nie dogrywałem, Screenshot_2018-04-03-18-51-18-236_com.xiaomi.smarthome.thumb.png.c5583c003d91b9f9ca26815d2e09e5c5.png

Nie potrzebuje I nie wiem czy chcę, dopóki brzmi jak brzmi, lepiej niech kaleczy angielski :)

Edited by Baryla

@zuku1786 robi się śmietnik. Zrób informację na końcu posta, że dyskusje będą prowadzone w tamtym wątku, a tutaj tylko tutorial,  pliki i wszystko związane z modyfikacjami.

Prośba do moderatora o posprzątanie tych kilku postów, ale nie zamykanie tematu gdyż zawsze ktoś może coś znaleźć ciekawego i wrzucić.

Edited by witek_77
  • Like 1

Witam. Nie mogę wgrać żadnego głosu pl, wszystko zrobiłem krok po kroku ale podczas wgrywania wyskakuje mi taki komunikat:

Screenshot at Apr 07 16-19-41.png

11 godzin temu, Szef napisał:

Niestety u mnie to samo co u kolegi wyżej 

Znalazł ktoś rozwiązanie problemu ?? 

Podobne pytanie na tej stronie, a odpowiedź na kolejnych. Forum dość obszerne jednak zachęcam do czytania.