Recommended Posts

Cześć.

Czy posiada ktoś z was wiedze jak zarządzać wyświetlanymi kontaktami w książce kontaktów. 

Mam zainstalowanego whatsappa i skubany nie wiem jak ale dodał automatycznie wszystkie kontakty do głównej książki kontaktów tak że teraz mam mnóstwo widocznych duplikatów.

Na asusie jak i samsungu można było wybierać jakie kontakty mają wyświetlane (np. z SIM1 , SIM2, Google czy Whatsap) tutaj tego znaleźć nie mogę.  

Dzięki, Pozdrawiam.

Można było scalić (połączyć) kilka wpisów w jeden przed aktualizacją do Oreo.
Teraz nie ma takiej opcji :(
Dobrze, że żona nie narzeka, bo tez nie mam pomysłu.
@mariusz.ur nie ma niestety takiej opcji w A1 na Oreo.

Teraz sprawdziłem i ta opcja i tak jest tylko do konta google . Moim zdaniem powinno zadziałać to - kontakty/ ustawienia/ konta i usunąć whatsapp . 

Ani w apce "Kontakty" wybranej z menu, ani w "Telefon" z ekranu głównego nie ma takich opcji do wyboru.
W "Kontakty" nie ma zdublowanych wpisów, pokazuje tylko te z Google, za to w "Telefon" jest ten problem z kilkoma kontami.
Pytanie dodatkowe, jak zrobić w A1 zrzut ekranu? W Mi6 nie ma z tym problemów, a tu kombinuję i nie widzę.

Ściszanie i przycisk zasilania jednocześnie .

Jeśli pokazuje tylko w telefonie podwójne kontakty to muszą tam być ustawienia co ma być wyświetlane . Aplikacja telefon i kontakty są podobno z AOSP a nie od Google . 

Edited by mariusz.ur

Nic tam nie ma, czyli lipa ;)
Apkę "Kontakty" pomijam bo tam jest OK.

89f9691f370341feb56aaeb57585b931.jpg9f1b209b1ec0eb028bcb6c1edd356d71.jpgbf0911a8e85608aacfad53748a4859b2.jpg

Tap, tap, tap, Tapatalk ;)

Edited by orte

No to take jak pisałem wcześniej tylko nie w aplikacji telefon  a bezpośrednio w ustawienia/ konta i usuń konto Whatsapp . W aplikacji kontakty musi być opcja wyświetlania . Jak nie ma trzech kropek u góry to użyj klawisza funkcyjnego menu .

IMG_20180320_181201.jpg

Edited by mariusz.ur

OK, pomogło wywalenie konta WhatsApp.
Problem niby rozwiązany, ale nie do końca mi się te rozwiązanie podoba.
Wolałbym móc wybrać co ma się wyświetlać, a najlepiej móc te kontakty scalić w 1 wpis ;)
Brak konta, to brak też synchronizacji itp.

Edited by orte

Też usunąłem Whatsapa z kont ale czy faktycznie nie spowoduje to teraz że nowo wpisane kontakty nie będą już widoczne przez whatsapa ? bo sie on juz nie synchronizuje z googlem ?

A no rzeczywiście Telefon pokazuje co innego niż Kontakty :)

Edited by gawllo
źle przeczytałem

Dnia 23.03.2018 o 08:50, lukikow napisał:

Ja rozwiązałem problem aplikacją kasującą dublujące się wpisy. Niestety nie miała ona opcji scalania kontaktów.

Po usunięciu dubli wszystko działa jak należy? Konto whatsapp nie dodaje się ponownie i nie podwaja kontaktów ?

z innej beczki, usunąłem(odinstalowałem) duo w pierwszym dniu użytkowania telefonu i tak dodaje mi się w ustawienia/konta konto tej zacnej aplikacji. Czasami konto sim ( po aktualizacji do PIe) konto jakdojade ( nie wiem po co) Czy ktoś wie jak wymusić na android one aby konta nie dodawały się automatycznie ?

Dnia 11.03.2019 o 10:30, qchcik napisał:

Po usunięciu dubli wszystko działa jak należy? Konto whatsapp nie dodaje się ponownie i nie podwaja kontaktów ?

z innej beczki, usunąłem(odinstalowałem) duo w pierwszym dniu użytkowania telefonu i tak dodaje mi się w ustawienia/konta konto tej zacnej aplikacji. Czasami konto sim ( po aktualizacji do PIe) konto jakdojade ( nie wiem po co) Czy ktoś wie jak wymusić na android one aby konta nie dodawały się automatycznie ?

Konto i wpisy z whatsapp dodają sie ponownie po użyciu tej aplikacji niestety.

Wchodząc w kontakty i klikając w prawym górnym rogu na kółko z ikoną Twojego  konta Google nie masz opcji wyboru z jakiego konta mają być wyświetlane kontakty?