lukikow

Użytkownicy
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lukikow

 1. To jest jakiś wygaszacz ekranu? U mnie jak ktoś dzwoni to pokazuje się kółko, które trzeba przeciągnąć aby odebrać. Ogólnie ekran wygląda całkiem inaczej. Zobacz czy coś się zmieni po dodaniu odcisku palca.
 2. Mógłbyś przedstawić swoje wszystkie ustawienia o których wspominasz? Szczególnie ciekawi mnie złe odświeżanie. Każda poprawa czasu pracy na baterii jest dla mnie na wagę złota.
 3. A jak z tymi ustawieniami fabrycznymi? Tak dla pewności - karty działały i nadal działają w innych telefonach?
 4. Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne. Kartę wkładasz przy wyłączonym telefonie? Z jakiego miesiąca masz łatkę bezpieczeństwa?
 5. To jakaś wersja powystawowa? Sprawdziłem właśnie na dwóch mi a1 i nic takiego nie miejsca. Oba telefony mają Oreo z łatka z lutego. Dodatkowo na jednym jest android bez lunchera w drugim Nova launcher. Ale to raczej nic nie zmienia. Kolego, możesz zawsze spróbować wgrać czysty soft na nowo bo to raczej jego wina. Jeszcze jedno, sprawdzałeś cały osprzęt telefonu w menu serwisowym? Ja robię to zawsze po kupnie nowego telefonu aby mieć pewność, że wszystko działa.
 6. Uroki czystego andka, który promuje dodatki swojego wydawcy-właściciela. Kolego, po wypowiedzeniu "ok google" możesz poprosić telefon o wybranie numeru do kogoś z książki telefonicznej, o sprawdzenie pogody itd.
 7. Nic z tym nie zrobisz. Przypuszczam, że jest już wersja aparatu z HDR+ w której działa slow motion. Trzeba by szukać na xda.
 8. Z jakiego miesiąca macie łatkę bezpieczeństwa?
 9. Cieszę się, że mogłem pomóc. Gcam mam na dysku google więc mogę udostępnić.
 10. https://forum.xda-developers.com/mi-a1/how-to/tool-google-camera-root-magisk-enable-t3747585 Aplikacja instaluje od razu nową aplikację aparatu. Po licznych testach stwierdzam, że owa aplikacja jest idealna do selfie. Do zdjęć tylnym aparatem używam GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.2. Ogólnie wersji aparatu jest mnóstwo. Ja korzystam z tej z powyższego linku i tego gcam. Podsumowując mam 3 aplikacje do aparatu. No ale albo 2-3 tyś z super aparatem out of box albo telefon za 800zł i kombinowanie aby uzyskać super aparat.
 11. Może są różne wersje bluetooth w obu urządzeniach. Aczkolwiek nawet jeśli to nie wiem czy to coś zmienia.
 12. Zdjęcia w dobrym oświetleniu są ok. Do słabego oświetlenia tylko GCam z hdr+. Na xda jest aplikacja, która wprowadza wymagane ustawienia i instaluje owy aparat na telefonie. Nie wgrywa roota, nie odblokowuje bootloadera, nie przeszkadza w aktualizacjach telefonu. Jedyne co po aktualizacji trzeba zrobić to wgrać aparat na nowo.
 13. Ja rozwiązałem problem aplikacją kasującą dublujące się wpisy. Niestety nie miała ona opcji scalania kontaktów.
 14. Xiaomi Mi A1 ? Jeśli tak, to też go mam i w moim przypadku dźwięku nie da się odróżnić od tego, który płynie z płyt CD.
 15. Dziś dotarła do mnie wersja 3s. Połączenie bez problemów, muzyka gra. Niestety po ok 20s usłyszałem kilkukrotny pisk. Następnie chwila (20s~) muzyki i znowu piski itd. Napięcie w aplikacji trochę ponad 14. Opcja w ustawieniach o informowaniu dźwiękiem i diodą wyłączone - bez zmian. Zrobiłem upgrade do wersji 17 - bez zmian. Testy z różnymi falami - bez zmian. Honda Civic VIII radio w wersji książkowej "b" + Xiaomi mi a1 z Oreo. Jakieś rady?
 16. A więc, "zainstalowałem" bananowe szkło i jestem delikatnie zawiedziony. Mimo, że szkło jest mniejsze niż powierzchnia ekranu to i tak widać, że nie przylega w całości przy rogach. Uroki zagiętego na rogach ekranu.
 17. Witajcie, Mam problem i zarazem pytanie. A więc, podczas potrząsania telefonem słychać jakby coś wewnątrz - na wysokości aparatu - latało. Słychać to również przy odkładaniu telefonu na twardą powierzchnię. Brzmi to jak obijający się mały kawałek plastiku wewnątrz obudowy. Może to jakiś czujnik, spust migawki, wibrator? Nie mam pojęcia ale boję się, że telefon został uszkodzony podczas transportu. Całe szczęście menu serwisowe nie wykryło żadnego błędu. Pytanie do was forumowicze, zauważyliście podobny efekt w swoich telefonach? A może macie przypuszczenia co to może być ? Pytanie głównie do posiadaczy Xiaomi Mi A1, gdyż tego telefonu dotyczy ten dział.
 18. Witaj, Niestety też się z tym borykam. Na dniach zamierzam przeszukać forum XDA i wierzę, że znajdę tam rozwiązanie.
 19. Telefon mam od 11.12.17. Jak na 3 dni użytkowania jestem bardzo zadowolony. Zero ścięć, lagów. Czysty android jest super, bardzo przypadł mi do gustu. Mankamentem jest aparat. Niestety nie powala. Jak na razie zainstalowałem aplikację aparatu z OnePlus 5 i już widać różnicę. Co prawda to jeszcze nie odblokowany port i gcam z hdr+ ale jest lepiej. Na dniach zamierzam wgrać gcam. Z relacji innych użytkowników widać, że z aparatu można wyciągnąć znacznie więcej niż sugeruje to aplikacja od Xiaomi.
 20. Sporo osób boryka się z takim samym problemem. Deweloperzy z forum XDA znaleźli na to rozwiązanie - sprawdź sam.
 21. Z tego co wyczytałem na XDA to szkła, które pokrywają całą powierzchnię ekranu są słabej jakości. Winą za to obarczana jest technologia, która pozwala na wyprodukowanie zagiętego na bokach szkła. Ja osobiście kupiłem bananowe szkło. Jest tańsze od tych od Nillkina. Niestety nie mogę stwierdzić jak leży, gdyż nadal czekam na zamówienie z IBuyGou.
 22. Instalacja HDR+ znacznie poprawia jakość zdjęć wykonanych w nocy. Warto się zainteresować tym tematem na forum XDA.