sdsi

Amazfit BIP - zmiana czcionki lub pogrubienie?

Recommended Posts

Dzień dobry,

Tekst w Amazefit BIP w powiadomieniach i ustawieniach jest zbyt mały. Da się tam zmienić lub pogrubić font?

Będę wdzięczny za pomoc.

OK - temat można zamknąć. Już wiem jak to zrobić.
Pozdrawiam.,
Mógłbyś zdradzić jak to zrobić ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

25 minut temu, emes71 napisał:

Mógłbyś zdradzić jak to zrobić ?

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Font w załączniku. 

Instalować najnowszym Gadgetbridge.

FW w zegarku musi być wyższe, niż .66 

Mili_chaohu_ft_BOLD_v33.zip

Mam 50 lat i ta czcionka jest dla mnie niecztelna. Czy ktoś mógłby mi w sposób przystępny wyjaśnić w jaki sposób przeprowadzić instalację większych czcionek. Byłbym bardzo wdzięczny bo sam nie mogę sobie z tym poradzić.

@marti68 Pokrótce robi się to tak:

1. Instalujsz na telefonie najnowszy GadgetBridge

2. Rozparowujesz zegarek w Mi Fit

3. Parujesz zegarek w GadgetBridge

4. Ściągasz plik podany powyżej przez kolegę

5. W przeglądarce plików klikasz na plik z czcionką, wybierasz żeby otworzyć go w GadgetBridge

6. Po otwarciu wybierasz opcję instalacji firmware z nową czcionką

Po całej operacji parujesz ponownie zegarek w Mi Fit.

Edited by bigl
  • Thanks 1

Czy ten powiększony/pogrubiony font ma wszystkie oryginalne znaki, również chińskie? Jak z polskimi literami, bo u mnie są kwadraciki?

Oraz w razie czego, jak wrócić do oryginalnej czcionki?

Edited by bembenek

10 minut temu, bembenek napisał:

Nikt nie wie skąd wziąć większą czcionkę, ale kompletną, z chińskimi znakami również?

Chyba nie ma takiej. Najprawdopodobniej nie zmieściła by się do zegarka. A po co Ci chińskie?

Bo znam chiński i używam. Są dostępne fonty pogrubione, dobre i tyle, ale z tego co czytałem, to przy okazji mają usunięte m.in. chińskie znaki, takie coś mnie nie rajcuje.

A wypakowałeś archiwum? bo właściwy plik dopiero po wypakowaniu jest, z tym że ta wersja zamiast polskich znaków kwadraciki pokazuje.

Dnia 15.03.2018 o 18:31, sdsi napisał:

Mili_chaohu_ft_BOLD_v33.zip

zainstalowałam powyższe czcionki i nadal np. w ustawieniach czy w powiadomieniach mam krzaczki jak na foto - bardzo mnie to irytuje - ktoś pomoże jak się ich pozbyć? ;-) 

Przechwytywanie.JPG

1 godzinę temu, marglcia napisał:

zainstalowałam powyższe czcionki i nadal np. w ustawieniach czy w powiadomieniach mam krzaczki jak na foto - bardzo mnie to irytuje - ktoś pomoże jak się ich pozbyć?

W ustawieniach to FW i Res odpowiadają za czcionki. Co do powiadomień wgraj czcionki pogrubione z tego postu: https://miuipolska.pl/forum/topic/29051-amazfit-bip-oraz-mifit-modyfikacje/?do=findComment&comment=438104  a tu link bezpośredni do pobrania: https://miuipolska.pl/forum/applications/core/interface/file/attachment.php?id=29077 W powiadomieniach będzie ok, a co do FW to najlepiej zostawić oryginalne, menu po angielsku nie powinno być problemem. 

• Thanks 1

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. 

Witajcie,

podbijam temat w 2019 roku, za nami duża aktualizacja aplikacji MI FIT( v.4.0.0). Moje pytanie jest jak wyżej tyle ze w nowych realiach:

BIP ściągany z chin(tel. ma język ENG aby zegarek też miał angielskie menu), firmware 1.1.5.24, podłączony do oryginalnego Mi FIt (4.0.0),  zależy mi tylko na wgraniu polskich czcionek. Czy mogę zastosować powyższy poradnik? Gdzie znajdę plik ft kompatybilny z ww. wersjami FW i wersji MiFit?

Bardzo dziękuję za pomoc,

R.

Dnia 21.03.2019 o 10:48, unknowdude69 napisał:

Cześć. Za każdym razem jak próbuję zainstalować czcionkę wyskakuje mi informacja 'element cannot be installed'. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc? Czcionki pochodzą z tego posta. 

może głupie pytanie, ale czy rozpakowałem ZIPa?

47 minut temu, dzeus83 napisał:

BIP ściągany z chin(tel. ma język ENG aby zegarek też miał angielskie menu), firmware 1.1.5.24, podłączony do oryginalnego Mi FIt (4.0.0),  zależy mi tylko na wgraniu polskich czcionek. Czy mogę zastosować powyższy poradnik? Gdzie znajdę plik ft kompatybilny z ww. wersjami FW i wersji MiFit?

Bardzo dziękuję za pomoc,

R.

Instaluj śmiało. Czcionki to po prostu sklejone w jedno setki obrazków.

Witam.

Wymieniłem Mi Banda 3 na Amazfita Bip. Ogólnie wszystko na +. Chciałem pogrubić czcionkę, prawie 50 dych na karku :geek:  według podanego schematu. Wszystko jest ok do momentu gdy trzeba otworzyć plik czcionek za pomocą GadgetBridge. Wyskakuje komunikat "Brak aplikacji do otworzenia tego typu pliku". 

Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Android 8.0, LG G7Thinq.

1 godzinę temu, marek7001 napisał:

Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za pomoc ;) 

Android 8.0, LG G7Thinq.

Można spróbować zainstalować inny eksplorator plików, bo to on steruje tym czym dany plik jest otwierany. Nie wiem czy ten twój proponował wybór typu pliku, z reguły przy wyborze, że to dokument, Gb jest na liście. Dodatkowo powinna być najnowsza wersja GB do pobrania tu https://f-droid.org/en/packages/nodomain.freeyourgadget.gadgetbridge/