Skocz do zawartości

Mi Band 2 firmware mod (PL, CZ, SK) + MiFit


b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Probuje przeprowadzic instalacje firmware z pierwszego posta, jednak w zaden sposob Gadgetbridge nie chce polaczyc sie z moja opaska. Probowalem na dwoch telefonach OP6 z Pie i na Honorze 8 z androidem 7, za kazdym razem GB nie moze polaczyc sie z mibandem. Co ciekawe po powtornym zainstalowaniu mifit ze sklepu, miband paruje sie z mifit poprawnie, wszystko dziala, opaska ma status widocznosci. Dodam tylko ze robie dokladnie wszystko jak jest napisane w instrukcji.
Co zrobic aby zainstalowac firmware mod?


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, hose463 napisał:

Probuje przeprowadzic instalacje firmware z pierwszego posta, jednak w zaden sposob Gadgetbridge nie chce polaczyc sie z moja opaska. Probowalem na dwoch telefonach OP6 z Pie i na Honorze 8 z androidem 7, za kazdym razem GB nie moze polaczyc sie z mibandem. Co ciekawe po powtornym zainstalowaniu mifit ze sklepu, miband paruje sie z mifit poprawnie, wszystko dziala, opaska ma status widocznosci. Dodam tylko ze robie dokladnie wszystko jak jest napisane w instrukcji.
Co zrobic aby zainstalowac firmware mod?


Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Rozlacz opaskę w mi fit i spróbuj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A mi nie poszło. Zgodnie z pierwszym postem sprawdziłem wersję swojej opaski. Ze zdjęć wynikało, że to wersja 0.16.2.2 co potem potwierdził Gadgetbridge. Do telefonu wrzuciłem pliki Mili_pro.pl.ft i wariant firmware Pon 12.03 S (b4s_0.4_Pon12.03_S_Mili_pro_tph_as7000.fw). Za pomocą Gadgetbridge najpierw zainstalowałem czcionkę. Podczas instalacji krzyczał, że nie jest to czcionka do tego firmware, co było logiczne, ale niby łyknął. Potem wrzuciłem firmware. Wszystko przebiegało zgodnie z instrukcją. Po instalacji opaska się wyłączyła, po czym powstała, pokazując godzinę i nie reagując na przycisk. Odinstalowałem Gadgetbridge i z powrotem zainstalowałem uprzednio wyrzucony Notify&Fitness. Opaska połączyła się z telefonem, ale nie daje się przeprowadzić testów wyświetlacza, wibracji czy wyświetlania tekstu z poziomu aplikacji. Powodem tego jest to, że opaska traci połączenie z telefonem po kilku, kilkunastu sekundach, po czym znowu się łączy i tak w kółko. Próbowałem powrócić do oryginalnego firmware, a tu zonk, bo Gadgetbridge nie znajduje opaski. Próbowałem więc  zainstalować firmware przez N&F, ale nie udaje się zainicjować aktualizacji. Próbowałem kombinować z aplikacją Bluescan, która łączy się z opaską, ale nawet na niej widać, że połączenie jest niestabilne, skacze. Proszę o poradę. Czyżbym był pierwszy, który ucegli Mi Banda 2? Czy to już czas na kupno Mi Banda 3 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pilnik2 napisał:

A mi nie poszło.

Spróbuj sparować opaskę z Mi Fit i poustawiać wszystkie opcje na nowo. Czasem, przy kłopotach, pomaga też całkowite rozładowanie opaski + potrzymanie jej w lodówce by dodatkowo obniżyć napięcie akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2019 o 20:26, Mlem napisał:

U mnie cegła. Czarny ekran i nic więcej. b4s_0.4_Pon12.03_D_Mili_pro_tph
Fajnie się bawiłem jak wszystko działało :)

Coś poszło nie tak jak powinno. Wersja firmware właściwa do wersji opaski? Jeśli opaska nadal łączy się z gadgetbridge, możesz sflashować jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właściwa. Instalowana z Twojego wątku.

Niestety cegła totalna, czarny ekran, nie wykrywa jej nic, nie reaguje w ogóle na dotyk. Rozładować też jej nie mogę bo była naładowana na maxa przed wgraniem customa. 

Niestety, takie ryzyko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej. Właśnie kupiłem Hauwei Mate 20. Mam androida Pie i przestało mi pokazywać kto dzwoni. Wcześniej miałem lenovo z lolipopem i jak sparuje opaskę z powrotem ze starym telefonem to już pokazuje kto dzwoni. Używam na razie MrTomi. Opcja wyswietlanai ID dzwoniacego jest dostępna i zaznaczona, ale na tym Mate 20 ni cholery nie  pokazuje. Coś ktoś pomoże? Jestem otwarty na wszelkie sugestie ( no może poza zmiana telefonu ). Już się tak przez te dwa lata przyzwyczaiłem, ze jak bez ręki się czuję :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b4s1lMam pytanie. Od dłuższego czasu korzystam z Twojej modowanej wersji Mi Fit. Czy możesz mi powiedzieć dlaczego w ostatniej wersji 3.5.9 w pliku firmwares.json w wierszach dotyczących Amazfit BIPa dałeś następujące parametry:

    "chaohu": {
        "ft": {
            "name": "Mili_chaohu.ft",
            "version": "8"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.ft.latin",
            "version": "9"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_chaohu.fw",
            "version": "V0.1.0.70"
        },
        "gps": {
            "name": "Mili_18344.gps",
            "version": "9567,8b05506,0,0,0"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "26"
        },
        "res_es": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "26"

Kiedy oryginalnie mamy:

"chaohu": {
        "ft": {
            "name": "Mili_chaohu.ft",
            "version": "8"
        },
        "ft_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.ft.latin",
            "version": "9"
        },
        "fw": {
            "name": "Mili_chaohu.fw",
            "version": "V1.1.5.16"
        },
        "fw_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.fw.latin",
            "version": "V1.1.5.16"
        },
        "gps": {
            "name": "Mili_dth.gps",
            "version": "15974,e61dd16,126"
        },
        "res": {
            "name": "Mili_chaohu.res",
            "version": "42"
        },
        "res_latin": {
            "name": "Mili_chaohu.res.latin",
            "version": "42"

Super że zegarek aktualizuje GPS do poprawnie działającej wersji 18344. Ale już nie wiem dlaczego zmieniłeś wiersz dotyczący wersji na 9567,8b05506,0,0,0 kiedy oryginalnie ten nowy GPS ma wersję 18344,eb2f43f,126. Podobnie z pozostałymi sekcjami. Dzięki z góry za odpowiedź :)

Edytowane przez M4TEVUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, M4TEVUS napisał:

@b4s1l dlaczego w ostatniej wersji 3.5.9 w pliku firmwares.json w wierszach dotyczących Amazfit BIPa dałeś następujące parametry:

Jest to po prostu stara wersja pliku firmwares.json, z niskimi wersjami wszystkiego. Zapobiega to jakimkolwiek aktualizacjom sprzętu, większość plików firmware itp jest z modyfikacji wycięta.

Edit: a raczej miała być wycięta :) w 3.5.9 zapomniałem je pousuwać, poprawione.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

@konstantyno110 czy widziałeś mojego posta z 1 marca?

Cytat

@Makabra spójrz wyżej - działa to tak na Pie. Na moim SGS9+ opaska wibruje najpierw z ikonką telefonu. Po dotknięciu przycisku przestaje wibrować i pojawia się ID dzwoniącego. Sprawdź czy masz tak samo. Dla SMS normalnie pokazuje Ci od razu ID?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie i panie. Dzisiaj dostałem opaskę mi band 2 z wersja oprogramowania v1.0.1.81. Mam apkę mi fit w wersji 4.0.5. problem polega na tym że nie pokazuje mi kto do mnie dzwoni. Po zmianie języka telefonu na angielski ta funkcja działa bez problemu. Co zrobić aby na opasce wyświetlałami się nazwa dzwoniącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...