Jump to content

rozłączanie bluetooth


Recommended Posts


Witam
Mam problem z rozłączeniem się zegarka z telefonem przy połaczeniu Bluetooth.
Po oddaleniu zegarka od telefonu na kilkadziesiąt centymetrów następuję rozłączenie, po zbliżeniu ponownie się łączy.
Miał ktoś tak?
telefon Huawei P9 lite. Aplikacja Mi Fit

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 10 months later...

Ja mam to samo. No BT jest tragiczne. Czemu jakaś suchawka Streamer Pro 1.3A którą kiedyś podłączałem pod siebie teraz ciągle prosi mnie o połączenie się zawsze gdy teściu wjeżdża na podwórko a ja siedzę nawet na poddaszu (drugie piętro) i jest to odległość rzędu 30 metrów przez beton stelarze gipsy i kilka innych przeszkód, a wyjdę tylko do innego pokoju względem telefonu i już opaska rozłączona. 
No kurde kupiłem ją tylko żeby odbierać powiadomienia bo ten cały szajs pulsometry i aktywności fizyczne totalnie mnie nie interesują, a nie działa główna i jedyna funkcja na której najbardziej mi zależało. Porażka jakaś.

Link to post
Share on other sites
20 godzin temu, royal90 napisał:

nie działa główna i jedyna funkcja na której najbardziej mi zależało. Porażka jakaś.

Nie porażka tylko tryb BT LE, żeby niewiele energii zużywało i mało promieniowało (to BT jest w końcu ciągle włączone). W linii prostej, bez ścian i innych przeszkód do 10m zasięgu i tyle. Słuchawki, czy inne tego typu sprzęty często walą pełną mocą, dlatego zasięg większy. Mam jakiś zestaw głośnomówiący w samochodzie i też potrafi nawet do 200 m w terenie otwartym działać.

Link to post
Share on other sites

Z BT to niestety tak jest. Mam słuchawki sportowe JBL (wcześniej miałem Samsunga na których problem był taki sam) i są takie miejsca, że jak obok nich przechodzę słuchawki tracą połączeni z  telefonem. I nie jest to kwestia odległości słuchawka-telefon, tylko jakiś zakłóceń. Testowałem to na dwóch telefonach (Huawei P10 i HTC Desire 820) i odległość pomiędzy słuchawkami o telefonem wynosi max 1 m (odległość kieszeń -> ucho).
Moja Córka ma takie same problemy z Iphone 8 i oryginalnymi airpod-ami, więc bardziej to jest problem technologii niż sprzętu. W gęsto zaludnionym terenie (lub miejscu typu stadion. galeria handlowa) po prostu ilość urządzeń BT jest na tyle duża, że wchodzą z sobą w interakcję. wystarczy na telefonie odpalić apkę typu BT Scanner lub BT LE scanner i aż czasem trudno uwierzyć, jak dużo urządzeń BT jest w pobliżu. Pewnie dodając anteny o większym współczynniku wzmocnienia problem można by wyeliminować, niestety zniknął by on tylko do czasu, aż wszyscy mieliby mocniejsze anteny lub nadawali by większą mocą.

Link to post
Share on other sites

Częstotliwość 2.4 ghz to nie tylko BT. To również WiFi, centralki alarmowe, piloty radiowe (samochodu, bram garażowych itd), peryferia bezprzewodowe (myszy, klawiatury i pady).  O ile pamiętam siła sygnału maleje do kwadratu odległości od nadajnika. 

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...