Skocz do zawartości

TWRP znika lub nie działa poprawnie


martin3z

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zaczynam już tracić powoli cierpliwość do Mi6, ale w czym rzecz. 
Telefon odblokowany. Wrzucam przez MiFlash (na linuxie również próbowałem z tym samym skutkiem) Global Dev'a w ostatniej wersji. Wszystko pięknie. 
Odpalam ADB na win10 lub na linuxie terminal i flashuje TWRP (Próbowałem z każdą wersją) pobrane z oficjalnej strony i teraz: 

1. TWRP nie może zrobić np. backupu bo wyskakują na czerwono różne błędy z montowaniem itp. 

2. TWRP po kolejnym restarcie telefonu znika i jest stockowe. 

3. Próbuję flashować ostatnie xiaomi.eu. Wywala błąd, albo flashuje, ale jest bootloop. 

 

Jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Fri Jan 26 2018 o 12:27, maciek04 napisał:

Jak wygrasz przez adb TWRP to daj komendę do uruchomienia w TWRP i z jego poziomu zrób format data tak jak wyżej pisałem.

szykuję się do wgrania TWRP Mi6 czy aby uniknąć takich "przygód " po instalacji tego recovery muszę zrobić coś podobnego jeżeli tak to co konkretnie? Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek04 poradniki jak najbardziej wertuję tylko nie widzę nigdzie wskazówek które odnosiłyby się do mojego przypadku (sprawa roota na Globalu - temat kolegi Dariusz97 -wgranie Global dev- odlokowanie BL- flash Golbal Stable- przy pomocy adb wgranie TWRP) jestem na etapie oczekiwania na odlokowanie i nie mogę albo nie umiem znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytania czy, kiedy i jakie wipe robić aby się nie posypało. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrzucisz twrp to wydaj komendę fastboot boot nazwa_pliku.img

Potem wchodzisz w advanced i dajesz format gdybyś miał takie przeboje.

Tylko nie wiem czemu jak miałem globala, jeszcze bez xiaomi.eu to twrp odpalało się raz na 3 razy. Jak się nie odpaliło, to wchodziło stockowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo TWRP nie lubi się z globalem i tak jest.TWRP się instaluje na globalu aby zainstalować xiaomi.eu :)

@QMiui Po instalacji twrp wchodzisz wipe(nie w advanced) i klikasz format data,wpisujesz "yes".Po tej czynności kopiujesz na pamieć telefonu ROM i instalujesz. Restartujesz telefon.

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lockerek dzięki za info o to mi chodziło a to że Global nie pała sympatią do TWRP już wyczytałem nawet znalazłem jakiś .zip na "ugłaskanie" Globala ale jeszcze nie do końca wyczytałem czy należy go wgrać zaraz po TWRP. 

A co do samego Global Stable no cóż nie za bardzo mam czas aby testować MiuiPl za dużo błędów zgłaszają a Mi6 potrzebna mi jest do pracy i na razie jadę na Mi4s.Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...