Skocz do zawartości

Redmi 1S - pytania ogólne - wątek zbiorczy


mto

Rekomendowane odpowiedzi

Zmniejszenie throttlingu, czyli ciut bardziej grzeje, ale przynajmniej wydajnie działa.

 

Dzięki... to do przetestowania...

Przed wprowadzeniem limitów telefonu praktycznie nie dało się używać w trakcie ładowania. Po wprowadzeniu jest ok i zegary trzymają się tych 900MHz. Gdy nie było limitów telefon trzymał się 300MHz i robił cuda. Nie mogłem odebrać telefonu czasem, bo nim się apk-a otworzyła to ktoś już się rozłączył.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie wieści? Jeżeli to prawda to krótkim czasie wyjdą naprawdę dostosowane do tego telefonu Romy cm i co najważniejsze Poprawione miui o ile xiaomi tego nie zrobi. Naprawdę to byłyby świetne wieści bo ten telefon jest bardzo popularny i Zara jakąś grupa pisarzy by się za romy wziela

Skąd masz takie wieści? Jeżeli to prawda to krótkim czasie wyjdą naprawdę dostosowane do tego telefonu Romy cm i co najważniejsze Poprawione miui o ile xiaomi tego nie zrobi. Naprawdę to byłyby świetne wieści bo ten telefon jest bardzo popularny i Zara jakąś grupa pisarzy by się za romy wziela

Edit. A poza tym wgralem najnowszy ROM i te poprawki taktowania s faktycznie lepsze od tych co SE sam wymyslilem. Telefon się malo grzeje bateria dłużej trzyma a nie czuć zwalniania tak wiec juz jest bardzo ok wiec dzięki. I wogule zaktualizowalem ROM i nagle zaczęła mi oryginalna poczta dzialac . pewnie jak bym zrobił jeszcze full wipa to by bateria zaczęła jeszcze lepiej chodzić. Dalej jest problem z viper FX ze go uwala i trzeba go włączyć z ustawień by dźwięk się zmienił zgodnie do naszych ustawień. Ogólnie z poprawki na poprawkę jest wszystko na plus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrozum tylko, że ja tu nic nie roszczę, żadnych pretensji.. po prostu nie sprzyja to dobru ogółu.. obecnie cena to haczyk, zaraz się to skończy, niech tylko wzrośnie popyt według prawilnej zasady ceny pójdą w górę.. no chyba że zaczną sprzedawać informacje które gromadzą w tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie pójdzie do góry bo xiaomi nie będzie sprzedawać telefonów. Pomyśl, kupiłbyś Redmi 1s gdyby kosztował np 900 zł Bo ja bym nie kupił. Xiaomi istnieje na rynku tylko dzięki cenie, dlatego ostatnio zakupili nawet firmę produkującą procesory Leadcore. Oni zrobią coś innego, swoje usługi zaczną oferować globalnie, dlatego dążą do stworzenia jednego globalnego miui mlutilanguage. Nie wiem czy wiesz, ale bodajże od jutrzejszej aktualizacji ma już być Mi app store international.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nie pójdzie do góry bo xiaomi nie będzie sprzedawać telefonów. Pomyśl, kupiłbyś Redmi 1s gdyby kosztował np 900 zł Bo ja bym nie kupił. Xiaomi istnieje na rynku tylko dzięki cenie, dlatego ostatnio zakupili nawet firmę produkującą procesory Leadcore. Oni zrobią coś innego, swoje usługi zaczną oferować globalnie, dlatego dążą do stworzenia jednego globalnego miui mlutilanguage. Nie wiem czy wiesz, ale bodajże od jutrzejszej aktualizacji ma już być Mi app store international.

chyba tylko jeśli masz na myśli rynek europejski... obecnie są top 3 producentów a to głównie i tak dzięki rodzimemu... cena pójdzie do góry, bo musi... pożyjemy / zobaczymy, ja jestem z nimi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdą na Europe to cena pójdzie do góry bo np masz VAT, koszty utrzymania magazynów w Europie, pracownicy. Jednak oni szybko do Europy nie wejdą bo na wstępie dostaną kilka pozwów o łamanie praw autorskich od Samsunga i Apple'a. Chiny to ich podwórko więc tam ich nikt nie pozwie.

 

Jak mają udostępnić kernela to trzeba się cieszyć, bo osoby które używają Cm czy Mokee nie wrócą już do Miui, więc Xiaomi pójdzie na rękę dla użytkowników.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć, mnie ten temat nie dotyczy bezpośrednio(używam mi2s), ale zgodzę się z kolegą wyżej. Ja też zszedłem na CM i jego odnogi. Siedziałem dłuższy czas, było dobrze, stabilnie.... a wystarczyło zrobić wersje sMIUI, gdzie dodawane są co aktualizacje, jakieś małe tweaki, poprawki wydajności. To sprawiło, że znów jestem na MIUI.

Tap Tap Tapatalk

Edytowane przez kulig007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie konkrety, tak jak 5.0 przewidziane na I kwartał 2015, co równie dobrze może okazać się w maju lub kwietniu ... stawiam, że przed 10 nie zobaczymy go, obym się mylił.

Aha... To maja Ci podac konkretna date 6 grudnia. Pokaz mi firme ktora aktulizacje oglasza na konkretny termin bo nawet google androida l oglaszalo ze wyjdzie jesienia. Nawet jak wyjdzie 14 grudnia to jaka to roznice zrobi, wazne zeby byl dobry i dopracowany. Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak jest premiera czegoś to jest podana dokładna data, tutaj widzę że to jest ogromna tajemnica. No nic pozostaje czekać i liczyć że to nie będzie bubel

Wysłane z mojego HM 1SW przy użyciu Tapatalka

A to ma jakiekolwiek znaczenie? Czy jak mój Mi4 dostanie 5.0 w czerwcu, albo lipcu to co? Rzucę telefonem o ścianę i kupię Nexusa bo mi numerka wyższego nie dali w kwietniu?

Będzie kiedy będzie.

Wysłane z MI4

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgrany MIUI v43 i chciałbym przejść na wersję v45. Po wywaleniu stockowego romu od Xiaomi i przejściu na v43 zostało mi trochę chińskiego syfu, nawet pomimo włączeniu opcji "Ustawienia fabryczne". Tym razem chciałbym tego uniknąć i mieć w pełni czysty rom MIUI v45 bez żadnych śmieci z poprzedniego romu. Z tego co wiem, trzeba zrobić tzw. FULL WIPE. 

 

Teraz mam kilka pytań.

 

1. Czy Full Wipe to odpowiednik, pełnego sformatowania partycji w Windows? Tzn, że absolutnie wszystko zostanie utracone?

 

2.

a) Czy mozna wrzucić plik z romem MIUI v45 do karty microSD? Według tego poradnika wynika (albo tak zrozumiałem), że można to zrobić tylko z pamięci wewnętrznej telefonu.

b) Jeśli można to zrobić tylko z pamięci wew. telefonu, to jeśli zrobię Full Wipe, to jak mi się uda zainstalować rom od nowa, skoro wymarze mi się plik update.zip ?

 

3. Zrobiłem kopię zapasową romu w ustawieniach androida. Gdzie znajdę te skopiowane pliki? Chciałbym je sobie przenieść na dysk komputera.

 

4. W jakiej kolejności powinno się robić Full Wipe? Czy taka kolejność jest dobra?  Wipe Data-->Wipe Cache Partition-->Wipe Dalvik Cache.

 

5. W jakim formacie polecacie mi sformatować kartę micro SD: Fat, Fat32, exFAT? Formaty linuksowe EXT2,4 odpadają, mam swoje powody.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Full wipe (nie all data!) czyści partycję /data i /cache. Pamięć wewnętrzna zostaje.

 

 

Pytanko, jeśli mi nie zależy na plikach w telefonie i chchiałbym zrobić Wipe All Data, to będzie to bezpiecznie i nie ucegle telefonu?

 

Drugie pytanie, Czy uda mi się zainstalować MIUI v45 po wykonaniu Wipe All Data bezpośrednio z karty SD, a nie z pamięci wewnętrznej?

 

EDIT:  Właśnie jestem po Full Wipe i upgrade z MIUI v43 na v45. Trochę lipnie, bo wszystkie zainstalowane aplikacje z poprzedniej instalacji się zachowały i zamiast czystego androida mam 'zaśmieconego'. Byłbym wdzięczny jakby ktoś mógł odpowiedzieć na moje pytania wyżej.

Edytowane przez Gargantua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z poziomu recovery zainstalowac nowa wersje, to :

Z custom recovery nie ma sprawy

Z miui rwcovery musi byc jako update.zip na pamieci wewnętrznej. Nie jestem pewnien, czy po takim formacie z recovery ten plik zostaje..

Jesli nie masz custom recovery, to po full wipe w recovery, reboot do system, iwtedy aktualozavja z systemu, moze byc plik pod dowolna nazwa na karcie sd

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz z poziomu recovery zainstalowac nowa wersje, to :

Z custom recovery nie ma sprawy

Z miui rwcovery musi byc jako update.zip na pamieci wewnętrznej. Nie jestem pewnien, czy po takim formacie z recovery ten plik zostaje..

Jesli nie masz custom recovery, to po full wipe w recovery, reboot do system, iwtedy aktualozavja z systemu, moze byc plik pod dowolna nazwa na karcie sd

Tap tap

Nie koniecznie z poziomu pamięci wewnętrznej, ja robię to z karty SD i też jest dobrze :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy sie da bez grzebania w systemie, opcji takiej brak, zeby nie mozna bylo zmienic dzwiekow z powrotem. Poza tym, dzieciak chyba moze. Miec problemy w szkole, jak mu tel bedzie głośno dzwonil na zajeciach.. Zastanawiam sie, czy jest jakas apka, ktora ustawi cos w rodzaju godzin ciszy, by tel sam sie wyciszal i podglasnial w okreslonych godzinach

Tap tap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w ustawieniach dźwięku wibruj kiedy wyciszony. Może przełączać dźwięki z belki pomiędzy głośny/vibr....

 

Najprościej chyba coś zrobić by mu zależało na tym, by włączać te dzwonki... 

Osoba młoda może być ukształtowana jeśli nie wyrobisz teraz nawyków to jej tak zostanie, a to małe niedbalstwo. Po to ma telefon byś miał kontakt.

Edytowane przez SunTzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Jakie niedbalstwo, wystarczy skorzystać z odrobiny automatyzacji jaką daje nam smartfon. Ręczną zmianę głośności to w feature phonach można było robić. Te czasy już dawno minęły.

 

Ja przez długie lata korzystałem z PhoneWeaver. Aplikacja do tworzenia profili o danej godzinie w danym dniu. Raz się skonfiguruje i spokój przez cały rok. Jak komuś nie zmienia się plan zajęć/godzin pracy to taka aplikacja rozwiązuje wszelkie problemy z głośnością dźwięków w smartfonie.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że obiecali to jedno, a z doświadczenia z xperią, opublikowanie źródeł odnośnie androida np: 4.3 wcale nie musi skutkować jakimś ułatwieniem odnośnie nowszych wersji andka, może też być że będą to nie pelne źródła. Bo albo zabraknie o kamerce albo radia fm i będzie kłopot. Nie znam się ale tak było w przypadku xperi neo V. Spokojnie i tak nie jest zle. Pożyjemy zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...