SunTzu

Użytkownicy
 • Content Count

  128
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SunTzu

 1. Najlepsze czasy są ponoć na 6.12.22 (sorry jeśli przekręciłem) Ogólnie potwierdzam rom-y grudniowe są tu chyba najlepsze. Telefon ma bliska mi osoba, więc testują głównie drain baterii. Nie widzę sensu posiadania smartphone po to by mieć wszystko wyłączone. Problem istnieje nie jest rozwiązywalny przez fixy. Rozwiązaniem nie jest włączenie 2g, wyłączeniem wszystkiego-> fix dostępny w necie.
 2. Problem związany z zamkniętym softem (mediatek/kernel xiaomi) nie do rozwiązania przez miuipolska, zew developerów.
 3. @art12 Wiem, że chodzi miałem S5 mam uraz do takich klapek, po prostu niewygodne w aucie podłączanie z taką klapką- zwłaszcza gdy masz ścięte paznokcie.
 4. Właśnie o coś takiego mi chodziło tylko bez tej śmiesznej zasłonki na złącze.
 5. Proszę pomóżcie tyle tego jest... Szukam cienkiego etui, nastawiam się na jakość. Najwazniejsze, by dobrze oddzielało się przycisk zasilania (dostałem od Goldiego i prawie zawsze przypadkowo naciskłem klawisz power) i chroniło ze wszystkich stron telefon (by nie było np. pustego z góry czy dołu... kupiłem to: https://www.aliexpress.com/item/PZOZ-Xiaomi-Mi5-Pro-Case-Silicone-Cover-Original-Xiaomi-Mi-5-Slim-Transparent-Protection-Phone-Soft/32623621223.html?spm=2114.13010608.0.0.JatF2X jest trochę za grube.
 6. Czy to są takie same szkła? https://www.folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi5-3mk-FlexibleGlass/32590 http://xgsm.pl/product-pol-138146-3MK-FLEXIBLE-Glass-Xiaomi-Mi5.html http://www.emag.pl/folia-ceramiczna-3mk-flexible-glass-xiaomi-mi5-6394/pd/DV80G2BBM/
 7. Chciałbym kupić kolejny telefon xiaomi... niestety poprzednie doświadczenia z Redmi 1s istotnie mnie zraziły. Kluczowy dla mnie jest GPS, głośnik był głośny, wyraźny, raczej nie umieszczony z tyłu. Miał dobry zasięg, dual sim, niskie wartości SAR. Aparat, SoC... nie mają istotnego znaczenia. Mile widziany potencjalnie Android 7 Tak wiem liczy się nakładka MIUI tylko Android 7 wprowadza fajne tryby zarządzania baterią. Co do GPSa ehmm... W redmi 1s zawiodłem się totalnie. W trakcie ładowania nawi się często wywało, telefon przegrzewał, gdy ktoś zadzownił to nawi się totalnie zawieszało. Różne cuda niezależnie od ROMa zaczęły się dziać. Ogólnie było to strasznie zawodne. Jestem otwarty na wszelkie propozycje, opinie i przemyślenia. W tym daj sobie spokój z Xiaomi, kup samsunga... jak oczekujesz niezawodnego telefonu w Navi.
 8. Mam wrażenie, że bateria w redmi 1 i 1s były kompatybilne, czy będą pasować tez do 2?
 9. Dobre, cały czas się na to gapili, a źródła i tak nie dali.
 10. Tylko wszystko fajnie do momentu aż będą problemy. To strasznie zawodny telefon, który nie radzi sobie z prodstawowymi zadaniami smartphone. Ja też chciałem kupić "komuś", ale sam bym sobie czegoś takiego nie kupił, więc zrezygnowałem. Podstawowym problemem jest dla mnie zrywanie połączenia przy braku zmiany statusu. Telefon pokazuje, że jest połączenie danych, GSM, a w rzeczywistości nie można wybrać połączenia, a otwieranie strony trwa wieki (nie ma komunikatu, że nie ma połączenia, tylko non stop próbuje otworzyć bezskutecznie ).... Najgorsze jest to, że SMS-y, które przychodzą w tym trybie przepadają, więc nie wiesz nawet, że ktoś dzwonił, bądź SMSował. Taka sytuacja ma miejsce przypadkowo, ale najczęściej podczas wygrzania telefonu np. podczas NAVI. Drugi problem to losowy drain baterii. Najczęściej msm_OTG USB (czy jakoś tak, ale nie używam kabla OTG) Ładujesz na wieczór do 80%, rano masz 15% i nie starczy baterii na cały dzień. Aczkolwiek muszę przyznać, że jeśli wszystko działa to Soft XIaomi jest jednym z najmniej drenujących softów. Z drugiej strony czas działania jest absurdalnie krótki vs Moto. Kupiłem Redmi 1s ze względu na wymienialną baterię ale co mi po tym gdy moto e/g działa 2x dłużej.
 11. Moto G może drogie, ale Moto E nie wiele gorsze sprzętowo, a ma support bajka vs Redmi. Xiaomi nie ma tych urządzeń znowu tak dużo... Tych, które jeszcze wspiera heh... Ludzie mający Redmi 1 też narzekają. ------------------ W tym tygodniu ma być aktualizacja/wydanie źródła (któreś z tych) od Xiaomi
 12. Ja myślę, że warto przeczekać. Za jakiś czas będzie wylew małych fajnych telefonów, może i z dobrym supportem... Elephone to jedek duży jest... dla mnie za duży.
 13. Masz rację... Niestety naiwnie zakładam, że wypuszczając źródło nie będą przy tym łamali licencji GPL No, ale to Xiaomi biorą kod na licencji która stanowi, że zapłatą jest udostępnienie modyfikacji/dodatków do kodu. Tak czy siak jak rozumiem nic mnie nie ominęło i źródła wciąż nie ma No to czekamy dalej Redmi ma wymienną baterię... K52 nie wiem. Cała reszta lepsza w K52 i wydaje się, że będzie killerem. Pozostaje cena i support. Darzę ogromną sympatią Meizu ich jakość wykonania odtwarzy była bardzo dobra.
 14. Radio FM oficjalnie nie jest wspierane przez Androida Więc z tym zawsze mogą być kłopoty, bo producenci stosują przeróżne rozwiązania i nie ma jakiegoś uniwersalnego rozwiązania. To taka ciekawostka.... ... Oczywiście racja, ale szalenie to ułatwia pracę. Bo dziś musisz portować nowego Android-a na stary kernel, bodaj 2x. Zresztą nie tylko Moderzy mają problem tak samo było np. z Xperią X11, gdzie przeportowali 2.3 na stary kernel. Twierdzisz, że CEO Xiaomi to kłamca?
 15. Zmieniając temat co ze źródłem kernela. Obiecali do końca grudnia czyli 10 dni mają czy coś wiadomo.. bo mam wrażenie jakby zapomnieli o naszym smartphonie.
 16. Jest taka opcja w ustawieniach dźwięku wibruj kiedy wyciszony. Może przełączać dźwięki z belki pomiędzy głośny/vibr.... Najprościej chyba coś zrobić by mu zależało na tym, by włączać te dzwonki... Osoba młoda może być ukształtowana jeśli nie wyrobisz teraz nawyków to jej tak zostanie, a to małe niedbalstwo. Po to ma telefon byś miał kontakt.
 17. W sensie throttling czy tak ciepło, że ręce parzył
 18. Ja tak miałem i wciąż CM działal lepiej. Aplikacje szybciej się przełączały, rzadziej wywalały z tła, telefon działał sprawniej mniej losowych drainów baterii i ogólnie mniej żyłował baterię podczas przeglądania net-a. v45 jest jak muł, a CM jak koń Szczerze mnie skórki przestały już urzekać, ja chcę mieć sprawny stabilny telefon. CM jest bliżej tego.
 19. Pytanie jak Xiaomi mogło tak uwalić ten telefon. Miałem MIUI na i9000 z 512 MB ramu działał o niebo lepiej niż to g... CM naprawia większość bolączek MIUI, od funkcjonalnych po ogólnie uwalony system. Niestety nie udostępnili źródła na szczęście to zrobią.
 20. SunTzu

  Gwarancja a prawo

  Jeżeli nie pojawia się implementacja w prawie krajowym na czas określony w dyrektywie to jest to implementacja spóźniona -> wadliwa. Hmm nie wiedziałem, że ktoś zmusza Cię do pracy na 4um.