Skocz do zawartości

Żle działa automatyczne ustawianie ekspozycji kamery


Pan Pszeniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Kamera nie radzi sobie z automatycznym ustawianiem ekspozycji. Gdy na filmie pojawia się jasne niebo, reszta kadru jest już bardzo ciemna. Najlepiej widać to ok 30 sekundy i 2 minuty filmu.

Próbowałem zmieniać tryb automatycznej ekspozycji, ale można go zmieniać tylko w aparacie. W trybie kamery nie ma takiej możliwości.

Problem występuje i na stockowej aplikacji i na Open Camera.

Jak to wygląda w Waszych telefonach? Czy ktoś też to zauważył?

Spoiler

 

 

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
4 godziny temu, galakty napisał:

Że zła ekspozycja i wariowanie autofocusu? Przecież to normalna przypadłość wszystkich telefonów Xiaomi

Nie, nie chodzi o autofocus.

A co do ekspozycji, to nie w każdym egzemplarzu tak jest:

Spoiler

 

W tym filmie istotnie nie ma takiego ostrego światła, dlatego trzeba go porównywać z moim filmem z pierwszego postu. A różnica jest kolosalna.

Edytowane przez Pan Pszeniczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Żle działa automatyczne ustawianie ekspozycji kamery

Hmmmmm.... Mi to wygląda na spot metering po prostu. Przesunięcie telefonu o jeden milimetr łapie już inny obiekt/jasność i dostosowuje odpowiednio ekspozycję. Zgadzam się, że to wygląda paskudnie, taki tryb jest dozwolony tylko dla profesjonalistów.

Domyślnie powinno być matrix, albo center-weighted, jak ja się cieszę że samemu mogę to zmieniać i ustawiać...

Spróbuj innej aplikacji do nagrywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...