Skocz do zawartości

Problem z kontynuowaniem instalacji systemu


kamikazzePL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem telefon Redmi 4X dla mamy. Założyłem jej konto na google i xiaomi. 

Mama trochę się pospieszyła i zaczęła sama pierwszą konfigurację. W którymś kroku połączyła się do jakiejś sieci wi-fi która nie ma dostępu do Internetu i teraz nie może dokończyć konfiguracji.

Zatrzymała się w punkcie gdzie jest pytanie o konto google- można dać "nie" i wtedy przechodzi do pytanie o konto xiaomi, przez brak netu nie może iść dalej. 

Wszystko załatwiam przez skype bo nie mieszkam w PL. Flash`owanie przez zdalny pulpit odpada bo mają kompa na XP`ku.

Najłatwiej było by zrobić factory reset i od początku zacząć konfiguracje.

Ktoś wie czy jest to możliwy Hard Reset z poziomu "klawiszy" ?

Ewentualnie jakieś inne rozwiązanie.....jestem otwarty na propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobisz pełnego wipe z poziomu recovery, bo recovery i BL są przyblokowane... Jedyna szansa to dostać się przez MiPCSuite, ale też może być problem, jeżeli soft na telefonie jest za stary...

 

Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamikazzePL zmienił(a) tytuł na factory reset,problem z kontynuowaniem instalacji
52 minuty temu, kamikazzePL napisał:

Wychodzi na to, że chcą nie chcą będę musiał zrobić flash przez zdalny pulpit. Może jest ktoś z okolic Nysy i byłby w stanie mi pomóc ?

Przez zdalny pulpit będzie trudno. Dziwne że w tym miejscu się zablokowało i nie chce ruszyć. Jedyna metoda to reset przez chińskie MiPcSuite i telefon podłączony w trybie recovery. W najnowszych romach global dev jest nowsze "niebieskie" recovery w którym można już zrobić przynajmniej reset, ale w nowym tel jest zapóźniony global stable. 

PS

Dokładnie przed godziną uruchamiałem znajomej Redmi 4x, nowe konto Xiaomi, Googla i bez Wi-Fi z kartą zadziałał internet, bez wpisywania APN-ów itd. Sam się zdziwiłem (tel z oficjalnej dysrtybucji i karta Play)

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • kamillm odblokował(a) ten temat
  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...