Skocz do zawartości

Etui / Pokrowiec dla Mi6


MaxPrime

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Widzę, że nie ma jeszcze tematu o pokrowcach więc pozwolę go sobie rozpocząć.

Póki co do swojego Mi6 zdobyłem 2 pokrowce. Oczywiście nie liczę tego, załączonego z telefonem bo jest to najtańsza guma na telefon ...

Pierwsze z zakupionych przeze mnie etui to iPaky w wersji Gold (złota ramka). Pokrowiec ten charakteryzuje się bardzo fajną stylistyką, wszystko świetnie przylega, otwory są wycięte "prawie" idealnie. Sama ramka tego etui w dotyku jest dość tandetna i wcale nie poprawia znacząco chwytu (może to przez moje suche dłonie ...). W dodatku, bazując na wcześniejszych opiniach etui iPaky do Mi5, ramka z pewnością będzie się wycierać po czasie, a w dodatku ramka ta nie jest jakoś specjalnie solidna. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to bardzo ładne etui :)

IPAKY 1.jpgIPAKY 2.jpgIPAKY 3.jpgIPAKY 4.jpgIPAKY 5.jpg

IPAKY 6.jpg

Kolejnym etui jest Tech-Protect TPU Carbon

Przyznam, że jest to moje ulubione etui z uwagi na bardzo solidne wykonanie oraz bardzo dobry chwyt - nic się nie ślizga. Stylistyka też jest dosyć fajna, aczkolwiek carbon'owe wstawki nie każdemu przypadną do gustu. Otwory wycięte są prawidłowo, wszystko przylega wyśmienicie. Etui to jest masywniejsze od iPaky jednakże bardziej pogrubia/poszerza telefon.

 

TECH-PROTECT 1.jpgTECH-PROTECT 2.jpgTECH-PROTECT 3.jpg

TECH-PROTECT 4.jpgTECH-PROTECT 5.jpg

 

A wy z jakiego etui korzystacie? Pochwalcie się poniżej!

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Etui / Pokrowiec dla Mi6
30 minut temu, sp4ubw napisał:

Mnie się podoba to przyciemniane etui w komplecie z telefonem :) Pewnie jakiś dziwny jestem ;)

Nie no czemu miałbyś być dziwny? :) Skoro Ci się podoba to fajnie heh W sumie mi też się podoba to etui - posiada bardzo ciekawą fakturę wewnątrz (chropowatą) co zapobiega dostawaniu się paprochów do wewnątrz, a przynajmniej jest to znacznie utrudnione. Jednakże w kategorii ochrony telefonu dałbym 2/10 - chroni tylko przed rysami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeglądając amazon trafiłem nilkina, pamiętam jeszcze ich obudowy z czasów xperii z1. Zamówiłem i jest spoko https://www.amazon.co.uk/dp/B06XFY14VB/ref=cm_sw_r_other_apap_ZaxYN7T2XeRh1

Do tego folia z ibg z czarną ramką, lekko odstaje na krawędzi ale da się żyć. Mam jeszcze foile od tego etui i jakiś szkło z hiszpańskiego amazona ale czekają na swoją kolej.

 

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dotarło dziś do mnie, a w zasadzie wczoraj etui Ringke Fusion do Xiaomi Mi6. I powiem szczerze, że jest całkiem spoko. W zestawie były 2 folie ochronne - jedna na przód a druga na tył urządzenia. Oczywiście na tył przykleiłem by nie było efektu tęczowej plamy.
Muszę jednak powiedzieć, że to etui absolutnie nie nadaje się jeżeli jest nałożone szkło 3D pokroju Mocolo lub Flossmal gdyż etui bardzo zachodzi na krawędzie wyświetlacza, stąd też szkło 3D będzie przyciskane przez etui i pewnie zrobi się jeden wielki bąbel (to tylko przypuszczenie, tak więc nie potwierdzam tego).
Jak będę w domu to postaram się zrobić kilka zdjęć byście zobaczyli jak się prezentuje na telefonie :-)


A i jeszcze jedno. Nie ma zaślepki na port USB-C, jest tylko wycięcie jak w zwykłym etui. Ringke do Mi5 miało zaślepkę USB i wejścia Jack.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

 

Edit:


IMG_20170708_071214.jpgIMG_20170708_071300.jpg

IMG_20170708_071324.jpgIMG_20170708_071338.jpg

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że jeśli jak najbardziej jestem za dobrym szkłem na przód to plecki/etui do mnie kompletnie nie przemawiają.

Aktualne telefony są tak ładne, producenci stają na szczytach wzornictwa a Wy je chcecie schować w jakiś futerał za kilka ojro :)

To w sumie telefon mógłby być z kartonu obity blachą falistą :) Cena by była niższa a i tak by wylądował w jakimś etui :)

Jest ładny i chcę się cieszyć tą "ładnością" - oczywiście ryzykując ewentualny upadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.07.2017 o 13:18, MaxPrime napisał:

Muszę jednak powiedzieć, że to etui absolutnie nie nadaje się jeżeli jest nałożone szkło 3D pokroju Mocolo lub Flossmal gdyż etui bardzo zachodzi na krawędzie wyświetlacza, stąd też szkło 3D będzie przyciskane przez etui i pewnie zrobi się jeden wielki bąbel (to tylko przypuszczenie, tak więc nie potwierdzam tego).

Mam szklo Mocolo i w sumie tragedii nie ma, ale pewnie tez zalezy jak zalozone jest szkielko, u mnie akurat idealnie. Tylko w jednym rogu leciutko  odgina mi szklo, ale tylko mikroskopijnie, trzeba sie ostro wpatrzec zeby zobaczyc, zadnej teczy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, admoc napisał:

Posiada ktoś lub zamawiał jakieś etui z fakturą piaskową? Chcę zamówić coś co ma lepsza fakturę i nie jest błyszczące, parę propozycji znalazłem na Ali ale jeszcze nie mają fotek rzeczywistych od ludzi.

MSVII jest chwalone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam skórzaną obudowę do Mi6
Swoją zakupiłem na aliexpress :
https://m.aliexpress.com/s/item/32810013140.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32810013140&productSubject=32810013140&shortkey=eQZnYJRz&addresstype=600
Z obudowy korzystam parę dni i jest naprawdę świetnie dopasowana do telefonu ( telefon nie rusza się w obudowie ). Jako skórzane etui , skóra jako sama skóra jest średniej jakości ale bardzo przyjemna w dotyku.
Jako koleją zaletę mogę dodać że telefon w tej obudowie jest bardzo stabilny i nie wyślizguje się z rąk .


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...