Skocz do zawartości

Redmi Note - pytania ogólne - wątek zbiorczy


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobi ktoś testy w 3dmark?

Ogólnie to by się przydała jakaś recenzja. :)

Zastanawia mnie też tylna klapka w Note - czy ma ona takie same właściwości jak w Redmi (jest matowa i bardzo dobrze się trzyma ręki, telefon można położyć na dłoni prawie w pionie i się trzyma)?

Edytowane przez Kamil10p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem zainteresowany tym modelem - pytanie jakie pytania zadać sprzedającemu, aby upewnić się że nie sprzedaje marnych kopii??

 

Oryginał posiada Gorilla Glass albo inne szkło, czy plastik??

http://miuipolska.pl/forum/topic/2304-jak-sprawdzi%C4%87-czy-nasz-xiaomi-jest-oryginalny/

 

Ja zamawiałem telefon na aliexpress, sprzedawca sam wysłał mi zdjecia telefonu przed zapakowaniem. Na zdjęciach był widoczny m.in. numer seryjny i imei. Sprawdziłem na stronie i niby wszystko sie zgadza. Zobaczymy jak dojdzie:) Co do szkła wg. informacji w internecie note posiada Corning Gorilla Glass 2 

 

Sprawdzał może ktoś jak działa GPS? Nie ma problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GPS chodzi w domu znalazł Sygnal.

 

A masz możliwość sprawdzenia w tybie samolotowym? Czasami GPS kiedy nie może złapac sygnału wspomaga sie Wi Fi lub ustala pozycje na podstawie masztów gsm. Mi lumia wyznacza pozycje mimo, że nie widzi satelitów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedzenie jeden tescik qladrant Free

Te jest z qladrant

Zrobiłem jak chciałeś kolego, samolotowe znalazł GPS.

Jeszcze na dobranoc z Baterią w tle.

Pytanko

Jak zmienić zapisywanie pamięci telefonu na kartę SD, MP3,zdiecia,filmy.

Dodam że jak przeniosłem folder z MP3 to system utworzył sobie nowy folder.

Rano miałem 100 %

post-1259-0-21105500-1401741671_thumb.pn

post-1259-0-23778000-1401742002_thumb.pn

post-1259-0-17825700-1401744751_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś mi dojdzie,

zamówione dhl i vat ominięty,

chyba że kurier zażąda zapłaty przy dostawie ale nie sądzę.

z chin szedł od soboty.

teraz pytania:

jak wgrać rom, wiem że Acid się postarał i rom jest, ale nie ma instrukcji, może ktoś by napisał i zamieścił na osobnym wątku. Najlepiej zaraz nad odceglaniem, bo jak nie wyjdzie to nie trzeba będzie daleko szukać :)

panowie testy testami ale jak się sprawuje, czy nie traci zasięgu, czy nie zrywa połączeń, czy internet działa sprawnie - ktoś tu pisał że ma problemy - czy nadal?

widzę z opisu że bateria sobie nie radzi - ale czy to pojedynczy przypadek czy u wszystkich? czy masz dobrze sformatowaną baterię?

piszcie proszę.

 

no dobra dotarł bez vat

razem ze szkłem na ekran wyszło 870PLN

ładnie zapakowane, ale mam problem nie wiem jak go otworzyć aby się dostać do skotów i baterii.

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe czy po mi 3 my też doczekamy Kit Kata

JAK U WAS Z BATERIĄ

Czy ktoś znający się na. Testach mógłby się wypowiedzieć o tych moich krainach.

Co do baterii to ja swojego nota zacytowałem asfaltem 8,MP3 i GPS,Internet teraz-mobilny

Skrinach

Katowalem

Zmieniam klawiaturę, nie lubię podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon przyszedł bardzo ładnie zapakowany, naprawdę jak prezent, ta druga paczuszka to szkło na ekran

y7equhaz.jpg

tak wygląda oryginalne opakowanie po zdjęciu papieru pakowego:

3a7abeve.jpg

a tu jest wszystko co dostajemy od xiaomi plus szkło na ekran, szczeże nie jest tego za dużo.

yra6yta8.jpg

telefon od razu dostał ode mnie szkło na ekran zamiast folii,

w ręku leżu pewnie choć jest duży o 0,5 cala większy niż mój poprzedni.

ekran poza wielkością nie powala, choć nie ma się do czego przyczepić, rozdzielczość mogła by być lepsza ale jest całkiem ok.

podświetlenie jest równe, nie ma załamań na rogach.

plastik z tyłu jest przyjemny w dotyku, bardzo podobny do tego z Samsunga choć grubszy. Trzymając telefon w dłoni pocą się ręce nie z wysiłku ale ze względu na rodzaj plastiku. W poprzednim telefonie tego nie miałem.

Kolejnym minusem tej obudowy jest to, że się po wszystkim ślizga, przyzwyczajony jestem trzymać telefon na siedzeniu obok jadąc samochodem. Tu się nie da bo jeździ po nim przy każdym manewrze, może trzeba by się wyposażyć w siedzenie skórzane.

Po zdjęciu pokrywy w środku wszystkie sloty są ładnie opisane, bateria duża, zobaczymy jak z wytrzymałością bo u mnie będzie miała warunki bojowe (3h rozmów cały czas internet przez wifi a poza zasięgiem 3G, aktualizacja 2 kont google, tapatalk i takie inne)

Telefon uruchamia się nie za szybko, na chińskim romie nie czuć mocy procesora, choć podczas użytkowania nie zauważyłem przycięć podczas przewijania ekranów czy uruchamiania aplikacji.

Po wgraniu polskiego romu czas uruchamianie nie zmienił się, czyli demonem nie jest (miałem w ręku ośmiordzeniowca jakiegoś haipai- tam telefon wstawał po ok 5 sek)

Gdzieś czytałem że ekran działa na podwójne puknięcie aby go wybudzić - no niestety nie działa chyba, że jest gdzieś to do skonfigurowania.

Rom zacząłem wgrywać sposobem podanym w tym wątku czyli:

pobrałem rom

przekopiowałem na kartę sd

uruchomiłem updater i podałem ścieżkę do pobranego romu.

Po ok 3 min jestem posiadaczem polskiego romu. Rom wgrał się bez żadnych problemów, ale najpierw moim oczom ukazał się język angielski, więc w ustawieniach trzeba było przestawić na język polski i jest po polsku.

Po instalacji zniknęło kilka chińskich programów ale kilka chińskich krzaczków zostało, które ręcznie odinstalowałem.

Telefonik sparowałem ze słuchawką bt, jakość rozmów jest ok, także przez sam telefon bardzo dobrze słychać i dobrze trzyma zasięg. Mimo jednej kreski zasięgu nie ma problemów ze zrozumieniem rozmówcy.

Nawigacja złapała fixa po ok 2 min, mam nadzieję że będzie szybciej, przyzwyczaiłem się do 5-10 sek.

jeśli ktoś ma jakieś pytania niech pisze to postaram się odpowiedzieć.

Rom jest postawiony na androidzie 4.2

Po kilku godzinach użytkowania:

rozmowy, głos w słuchawce jest przyjemny, głośność wystarczająca ja mam na ok 50%

ekranu w słońcu nie testowałem bojest pochmurno, ale myślę że powinien być ok.

Polski rom jest prawie polski, jest kilka krzaczków, ale nie przeszkadzają.

Nie dział obracanie ekranu mimo że jest zaznaczone.

Fixy (poza pierwszym) łapie szybko.

bateria miała 40% jak do mnie przyszedł po 5h użytkowania padła, teraz 3 dni formatowania, potem jeszcze będzie się układała z romem przez 3 dni i wtedy będzie można ocenić jakość bateri. W samym romie jest kilka narzędzi do ograniczania poboru prądu, na razie wszystko u mnie jest ustawione jak dostałem.

internet na wifi jak i na gsm chodzi sprawnie, ale sklep google nie chce pobierać aplikacji przez kartę gsm mimo iż odznaczam pobieranie tylko przez wifi, to trzeba poprawić bo czasem trzeba w terenie coś doinstalować a tu problem.

Dzień drugi:

cały czas wifi i g3

kilka sms

łączny czas rozmów 2:35:25

dodatkowo sporo zabawy jak to nowym telefonem, kilka zdjęć i 2 małe filmiki, test świecenia latarki (zaświeciłem sobie w oczy i jenak oślepia)

internet 13mb przez g3 i troszkę przez wifi - instalacja kilku programików.

krótki czas gps ok 15 min.

bateria jak podłączałem o 22:30 miała ponad 30%

Dzień trzeci:

dobiegoa końca

dały czas wifi i g3

łączny czas rozmów 1:57:51

troszkę zabawy raczej tak normalnie jak zawsze

internet 9 mb przez g3

cały czas aktualizacja 2 kont google i tapatalka

jest 20:29 i bateria ma 58%

uważam, że bateria jest ok i spokojnie starczy na cały dzień nawet przy intensywnym użytkowaniu, postanowiłem więc jej nie ładować i zostawić tak jak jest.

Dzień czwarty:

dnia tego używałem telefon na tej tym samym ładowaniu, a że w piątki mam mniej dzwonienia to starczyło na cały dzień

czas rozmów to 1:23:12

cały czas wifi i g3

no i po pracy miałem jeszcze 20%, więc zabrałem telefonik na wycieczkę rowerową aby poznał okolice. Włączone było navime i łączność z satelitą a mapy były uaktualniane za pomocą g3. Cała wycieczka trwała troszkę ponad 2 godziny. Po powrocie bateria miała 5%

a tak wygląda wykres rozładowywania baterii

7edajeva.jpg

zauważone uwagi:

telefonik troszkę ciężki i odczówalnie duży do tej pory miałem 5''

większość operacji trzeba wykonać przy użyciu 2 rąk.

spód telefonu jest śliski i trzymanie podnoszenie go nie jest pewne. Zamówiłem już pokrowiec taki jakby pancerny z aliexpres - http://www.aliexpress.com/item/free-shipping-SPIGEN-Slim-Armor-SGP-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-Mobile-Phone-Cases-No-retail/1882882112.html

troszkę długi czas oczekiwania i nie wiem czy smartfonik wytrzyma w całości do tego czasu. Poprzedni złamałe w ciągu roku 3 razy a za każdym razem wyświetlacz to 100$

może to dziwnie zabrzmi ale telefon ma przyjemne dźwieki, odblokowywania, dotyku, dzwonków powiadomień, nie trzeba nic doinstalowywać jak w zopo bo tam były ochydne.

bardzo mi się podoba dźwięk rozmów w słuchawce jest miękki, przyjemny.

podłączone zwykłe chińskie słuchawki od zopo dają przyjemny dźwięk, fajny bass słucha się przyjemnie. Nie miałem możliwości posłuchac na Pistonsach, ale ogólnie muzyki nie słucham przez telefon i żadnym muzofobem nie jestem, a można raczej powiedzieć że słoń mi na ucho nadepnoł.

Jeśli chodzi o braki lub niedogodności w sofcie to może trzeba nowy wątek założyć.

Kolejne dni przyniosą kolejne relacje.

zientas

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Doszedł do mnie telefon, ale nie moge go zaktualizować. Nie widze nigdzie ikonki związanej z aktualizacją a jak wchodze w ustawienia->informacje o telefonie na dole mam "aktualizacje systemowe" ale kiedy klikam to wyrzuca mnie na ekran główny, CPU-Z mówi, że producentem telefonu jest Xiaomi, model HM NOTE 1W (lcsh92_wet_jb9).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Doszedł do mnie telefon, ale nie moge go zaktualizować. Nie widze nigdzie ikonki związanej z aktualizacją a jak wchodze w ustawienia->informacje o telefonie na dole mam "aktualizacje systemowe" ale kiedy klikam to wyrzuca mnie na ekran główny, CPU-Z mówi, że producentem telefonu jest Xiaomi, model HM NOTE 1W (lcsh92_wet_jb9).

Czyli jak zwykle nie kupiłeś tam gdzie polecamy czyli ibuygou. Gdybyś kupił tam to byś nie miał cyrku. Teraz masz multi cośtam wrzucone przez Chińczyka i musisz sobie poradzić sam. Przeglądnij forum i naszą stronę w tym instalację dla telefonów Xiaomi (z Redmi 1S). Obecnie na Note nie działa chyba przejście do recovery inaczej niż przez program Updater. Jeśli Updater nie przechodzi lub go nie masz na pulpicie to masz problem i musisz prawdopodobnie użyć SpFlash tools by wgrać do telefonu czysty rom chiński z działającym updater i dopiero przez niego wgrać MIUIPolska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wrzucic inny soft ale nie mogę sie dogadać z programem:)

 

Robię wg instrukcji http://miuipolska.pl/forum/topic/2581-flash-tool-odceglij-swoj%C4%85-kom%C3%B3rk%C4%99/#entry17348

 

sciagam soft z: http://xiaomi.eu/community/threads/4-5-30.24444/

 

wypakowywuje, w programie SP_Flash_Tool zaznaczam plik scatter.txt i wyskakuje mi komunikat: " Error: Initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is legal."

 

Ma ktoś jakies rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję wrzucic inny soft ale nie mogę sie dogadać z programem:)

 

Robię wg instrukcji http://miuipolska.pl/forum/topic/2581-flash-tool-odceglij-swoj%C4%85-kom%C3%B3rk%C4%99/#entry17348

 

sciagam soft z: http://xiaomi.eu/community/threads/4-5-30.24444/

 

wypakowywuje, w programie SP_Flash_Tool zaznaczam plik scatter.txt i wyskakuje mi komunikat: " Error: Initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is legal."

 

Ma ktoś jakies rady?

Nie robisz wg. instrukcji. Bo pobierasz nie ten soft co trzeba. Musi być specjalny do flasha pod fastboota tgz a nie zip. Zip MIUIPolska instalujesz już jak będziesz miał sprawny telefon z aplikacją Updater.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid

napisz proszę gdzie zapisywane są prin screeny, to prześlę Ci z aplikacjami zawierającymi krzaczki.

co to jest za aplikacja z takim niebieskim samolacikiem jak by składanym z kartki

w polecanych jest jakieś zorro czyli niebieska ikona z "z" na środku i podpisana krzaczkami

co to jest kuaipan?

jak spowodować żeby móc obracać ekran, bo mimo zaznaczenia tej opcji ekran się nie obraca, także przy przeglądaniu stron, a fajnie jak by sie obracał nawet na pulpicie.

jeśli jeszcze mogę w jakiś sposób pomóc w usprawnieniach romu to jestem do dyspozycji.

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid

napisz proszę gdzie zapisywane są prin screeny, to prześlę Ci z aplikacjami zawierającymi krzaczki.

co to jest za aplikacja z takim niebieskim samolacikiem jak by składanym z kartki

w polecanych jest jakieś zorro czyli niebieska ikona z "z" na środku i podpisana krzaczkami

co to jest kuaipan?

jak spowodować żeby móc obracać ekran, bo mimo zaznaczenia tej opcji ekran się nie obraca, także przy przeglądaniu stron, a fajnie jak by sie obracał nawet na pulpicie.

jeśli jeszcze mogę w jakiś sposób pomóc w usprawnieniach romu to jestem do dyspozycji.

Screenshoty są w DCIM/Screenshots w pamięci USB.

Albo widzisz je w Galerii - zakładka Lokalne i wtedy możesz dodać fotkę do wiadomości przez tapatalk.

 

Aplikacje z krzakami po prostu odinstaluj przeciągając ich ikony do kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

choć uważam, że telefon to nie aparat fotograficzny to sam korzystam ze zdjęć, ale tylko po to by mieć dowód na coś a nie po to by ładnie wyglądało.

w linku masz skompresowane 4 zdjęcia i 2 małe filmy jeden w pomieszczeniu i jeden na zewnątrz.

oceń sam.

 

https://www.dropbox.com/s/6znbx7ujq8x3xvz/z.rar

Edytowane przez zientas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam chrapkę na Notka, bo eliminuje kilka problemów które mam z moim (całkiem w porządku zresztą) Coolpadem F1. Zastanawiam się jednak nad ibuygou.com lub spemall.com. Na spemallu mają teraz bardzo dobre promo i z kodem mam u nich Notka z Pistonami, back coverem, nikillinem i mikey za 249s, czyli tylko 9s więcej niż za golasa na ibuygou. Co myślicie o Spemallu?

 

Czy Note robi filmiki w MP4 czy 3GP? Ile trzyma bateria przy średnim / ostrym użytkowaniu? Czy dioda LED jest mocna? Działa WSM Tools?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy są w MP4 pobierz link to sam zobaczysz.

baterię testuję odłączyłem od ładowarki o 6:30

jest 14:40 cały czas wifi a jak brak zasięgu to G3

rozmów było ok 2 godzin,

poczta z 2 kont google, troszkę zabawy aby posprawdzać jakość zdjęć i filmów i mam ok 56% więc jest raczej ok.

dioda przy zdjęciach jest ok w prawie zupełnie ciemnym pomieszczeniu oświetla do 4m tak że widać co tam jest, ale jakość zdjęć w takim oświetleniu jest słaba, a ostrzenie trudne i mało skuteczne.

Co do WSM to chyba uwala słuchawkę, ale tu musi wypowiedzieć się Acid bo temat był poruszany w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...