data17

Szkło hartowane / folia

Recommended Posts

Znalazłem jeszcze jakieś matowe szkło u skośnookich co ma się niby w ogóle nie palcować. 

Ogólnie to jakie wreszcie jest to najlepsze szkło? Ważne aby nie było refleksów przy mocnym słońcu. Może faktycznie jakieś matowe szkło czy inny kij.

Ważne też aby przy krawędziach dobrze przylegało i się nie odklejało.

Czy miał ktoś okazję testować szkło cafele? Niby mają jakiś patent na te boki aby były ładnie doklejone. Jest tam w zestawie jakiś płyn czy coś, który ma temu zaradzić.

Testował ktoś może w dłuższej perspektywie 3mk Cover Arc lub 3mk Arc 3D na naszym redmi? Warto zainwestować w któreś z tych rozwiązań?

Kupiłem to szkło cafele z tym płynem, który niby maskuje te odstające krawędzie. Powinno mi za 2 tygodnie myślę przyjść, ciekaw jestem jak to się sprawdzi.

Dnia 26.12.2017 o 20:07, Chelsey napisał:

Testował ktoś może w dłuższej perspektywie 3mk Cover Arc lub 3mk Arc 3D na naszym redmi? Warto zainwestować w któreś z tych rozwiązań?

Ja mam folie.Tylko mam wersje ze sklepu stacjonarnego.Wersja Pro czy jakoś tak.Będzie już z pół roku.Trzyma się spoko.Szkło 3 mk to porażka bo jest za małe.Folię mogę polecić ale tylko tą lepszą.Ta zwykła się odkleja na bokach...

Dnia 26.12.2017 o 20:07, Chelsey napisał:

Ja mam od ponad miesiąca flexible Glass 3D (tyl też jest oklejony) - przód nie jest na całość oczywiście. Na razie widzę tylko że szkło się rysuję zamiast ekranu i tyle. Telefon mi jeszcze nie upadł 

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem redmi note 4x wersja 4/64. Mam zamiar założyć hartowane szkło, problem w ty że wszystkie szkła na allegro nie pasują ponieważ otwory pod czujnik i kamerę są w innym rozstawie (dalej położone od głośnika) Stąd pytanie gdzie mogę takie szkło dostać, oczywiście takie aby przylegało na bokach.

Nie wiem jak szukasz, ale szukaj dla RedMi Note 4X, bo jak wpisujesz RedMi Note 4 to szuka dla MTK który ma inną obudowę.

Od zakupu od sierpnia nie uzywam ani folii ani szkła. Zniechęciłem się poszukiwaniami dobrego rozwiązania. Telefon mam w etui MSVII. Zero uszkodzeń, zero rysek

Guest jaqjordan
Od zakupu od sierpnia nie uzywam ani folii ani szkła. Zniechęciłem się poszukiwaniami dobrego rozwiązania. Telefon mam w etui MSVII. Zero uszkodzeń, zero rysek
Ja dokładnie tak samo. To jest telefon za 600 zł. Ekran z dotykiem - 100 zł. Plecki - 40 zł. Come on...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, cincin27 napisał:

To szkło podobno jest dobre, tylko w wersji czarnej: http://allegro.pl/szklo-3d-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-note-4x-c24-i6875329523.html

Mogę je polecić, sam od wczoraj używam. Pokrywa cały ekran, wycięcia są bardzo dobrze spasowane w wersji czarnej i jestem generalnie zadowolony. Dodatkowo szkło normalnie 'współpracuje' z etui Nillkin Nature, nic się nie odkleja/podważa. 

Albo chodziło o inne szkło, albo autorowi linku nie przeszkadza ćwierć milimetra przesunięcia przy spasowaniu. To raczej jest jedna linia produkcyjna z "kolorowaniem" produktu na koniec.

To musisz poczekać na info od cincin27, który dał linka do tej aukcji. Może i coś wie więcej. Ja nie używam żadnego szkła

@Kozdrobot 

Tak, to co kosztuje 6.5zł to podobno jest dobre. Dzisiaj je zamówiłem, ale będę miał je najwcześniej we wtorek, zresztą tak jak telefon :D

A ja mam takie pytanie do posiadaczy tego szkła

Czy przylega cała powierzchnią do ekranu?

Bo kupiłem coś podobnego na Galaxy A5 i okazało się , że klej ma tylko na obwodzie a cała szyba jak by odstaje od ekrany

Guest jaqjordan

Bo to gówno jest. Cały czas piszę o tym, a ludzi i tak to kupują...ehhhh.

Czyli rozumie, że też ma tylko klej dookoła  to faktycznie badziew nie polecam

Wygląda to jak by pod spodem było powietrze w A5 zaczęła pękać po tygodniu używania

Cena mówi za siebie

Edited by firefighter

Dnia 19.01.2018 o 16:56, damplu napisał:

A czy ktoś z |Was nie używa w ogóle folii/szkła? Bo czytając ten temat sam już nie wiem jakie wybrać.

Ja mam tylko plecki od niklin a szkła nie używam od nowości (3 miesiące)  ekran jak nowy zero rysek 

12 godzin temu, Rostii napisał:

Ja mam tylko plecki od niklin a szkła nie używam od nowości (3 miesiące)  ekran jak nowy zero rysek 

Dzisiaj zdejmę szkło 'na próbę', mam Mocolo (drażni mnie palcowanie), zobaczymy jak będzie. W necie jest sporo filmików z testami szkła w RN4 i wypada ono naprawdę dobrze. Przekonał mnie filmik, gdzie gość testuje (niszczy) telefon dość profesjonalnie, test na rysowanie ekranu, zginanie, podgrzewanie itd.

Guest jaqjordan

Nie wiem który filmik oglądałeś, ale jest jeden na którym gość katuje ekran...na którym ma założone jakieś szkło...:/

1 godzinę temu, jaqjordan napisał:

Nie wiem który filmik oglądałeś, ale jest jeden na którym gość katuje ekran...na którym ma założone jakieś szkło...:/

Znalazłem, ja tu szkła nie widzę, spójrz na czujniki (szkło zdjąłem, a telefon poszedł na 'rozpoznanie bojem', czyli do torebki mojej żony, a tam jest piekło, zobaczymy jak będzie wyglądał ekran po całym dniu)

Edited by grimmripper

Filmik filmikiem, ale mikroryski powstają. Etui flipcover,  bez kontaktu z kluczami itp.

Fajne uczucie dotyku,  ale jak dojdzie to zakładam szkło. 

Dnia 29.12.2017 o 05:50, DyndaS napisał:

Kupiłem to szkło cafele z tym płynem, który niby maskuje te odstające krawędzie. Powinno mi za 2 tygodnie myślę przyjść, ciekaw jestem jak to się sprawdzi.

To jak dojdzie i założysz to daj znać bo też dzisiaj je znalazłem i planuje zakupić ze zdjęć wygląda nieźle.

Czekam na opinie.

3 godziny temu, szablix napisał:

To jak dojdzie i założysz to daj znać bo też dzisiaj je znalazłem i planuje zakupić ze zdjęć wygląda nieźle.

Czekam na opinie.

Mam ją od wczoraj u siebie, ale nie mam weny aby to obecnie "montować".

17 minut temu, DyndaS napisał:

Mam ją od wczoraj u siebie, ale nie mam weny aby to obecnie "montować".

No to czekam z niecierpliwością na informację dot. :

- łatwości nakładania

- jakości wypełniacza do brzegów

- spasowanie 

Ja dzisiaj nakleiłem 3mk hd+ i porażka na całej linii, myślałem, że bardziej będzie ekran zakrywać. Teraz jestem na etapie intensywnych poszukiwań, zastanawiam się nad arc pro ale nie mam nigdzie w pobliżu punktu z montażem. Czytałem, że samemu efekt po nałożeniu nie jest zadowalający. 

15 minut temu, szablix napisał:

No to czekam z niecierpliwością na informację dot. :

- łatwości nakładania

Kyrie... poważnie :D ?

Na bank jak każde inne szkło :P

18 minut temu, DyndaS napisał:

Kyrie... poważnie :D ?

Na bank jak każde inne szkło :P

Od lat byłem zwolennikiem foli :D i to tylko jednego producenta, którego miałem na wszystkich urządzeniach ale teraz się zraziłem i poszukuje alternatyw :D