Jump to content

Obsługa gwarancyjna na terenie Europy?

StrangeFruit
 Share

Recommended Posts

Na stronie http://www.ibuygou.com/ można znaleźć informację o tym, że powstało European Maintenance Station, z siedzibą w MiCENTER  w Bułgarii. Czy to znaczy, że nasze telefony będzie można wysyłać na gwarancję właśnie tam. Ktoś coś wie więcej na ten temat.

Dodam, że dotyczy to tylko telefonów zakupionych w ibuygou.

• Like 1

• 2 weeks later...

Czy ktoś może korzystał z serwisu gwarancyjnego i może się podzielić doświadczeniami? Kupiłem Mi2s w sierpniu minionego roku i juz w grudniu pojawił się problem z wyświetlaczem. Najpierw małe przebarwienie w kolorze żółtym, potem się stopniowo powiększało i zmieniało kolor na brązowy. Wielokrotna proba kontaktu z ibuygou bez odzewu.

Ja też jestem ciekaw jak to będzie wyglądało w praktyce. Będę niestety musiał wysłać swojego MI3 po upadku na zabieg wymiany wyświetlacza i ciekaw jestem ile to potrwa i co ważniejsze ile "zakosztuje" :/

@Lalo

To mnie nie pocieszyłeś:/

Nie sprawdzałem tego ale szwagier znalazł na necie oryginalny (ponoć) ekran do MI3 za coś koło150$. Tyle że samemu się go założyć nie da.

Wyślę zdjęcia na serwis ibuygo i zobaczę co napiszą ...

Edit:

Niestety opłacić mi się musi, bo następny nawet delikatny upadek uszkodzi szybę całkiem a poza tym w tym stanie sprzedaż telefonu też się zupełnie nie opłaca ...

Edited by GeoT

Tak samo mam w S2 wartość telefonu wynosiła 800zł a kompletny wyświetlacz z dotykiem 500 zł

Naprawa nieopłacalna. Pisz na adres MiCenter w bułgarii może przynajmniej poznasz koszt i możliwość naprawy

jacek007 pisz na czacie ibuygou pomiędzy 9 a 12 rano ja zawsze o tej porze nie miałem problemu z kontaktem. Zwięźle i prostymi zdaniami,  ich angielski też nieraz kuleje. Nie rozpisuj się 

Wymianę całego ekranu wycenili mi w Ibuygoo na 150$ + koszty przesyłki do Bułgarii.

Tragicznie nie jest ale poczekam jeszcze. Jak mi sie całkiem ekran rozsypie to wtedy nie bedzie wyjścia :)

Ale to jest usługa wraz z ekranem?

Bo jeśli tak to chyba nie jest źle wyjdzie około 450zł + przesyłka, myślę że w u nas zapłaciłbyś więcej, u mnie chcieli 500zł za wymianę w Galaxy S2, Fajnie że zrobią to  w Bułgarii bo nie trzeba się bać celników

Uważam że to bardzo dobra informacja, pod warunkiem że to na oryginalnych częściach.

Nie oryginalny kosztuje chyba 100$ (piszą że to oryginały ale jak na razie słyszałem że jednak odbiegają od oryginału)

Jak będą oficjalnie sprzedawali w Europie to będą zobowiązani do zagwarantowania 24 miesięcznej ( może nie gwarancji bo to zależy tylko i wyłącznie od producenta) obsługi serwisowej ( prawo unii europejskiej)

Znana co-po-niektórym "yoyo" proponuje mi Bułgarię więc chyba Europa z zasady będzie tam wysyłana. Koszt przesyłki oceniła na około 10$.

Najgorzej będzie przenieść się na ten czas na Nokię C3-01 ;)

Żona polubiła mocno SGS4 i chyba nie da się zamienić :D

Przypomnisz sobie stare dobre czasy i będziesz jeździł palcem po ekranie zamiast po klawiaturze :-P choć ta nokia ma ekran dotykowy chyba?.

Koszt przesyłki 10USD to chodzi o wysłanie już naprawionego telefonu, bo do Bułgarii to wyniesie trochę więcej.

Nokia C3 rzeczywiście ma dotykowy ekran ... ale lepiej o tym nie mówić ...

To koszt w obie strony jeśli dobrze zrozumiałem więc ogólnie  da się przeżyć i chyba będę zmuszony to zrobić.

Tym bardziej, że to MI3S tak kusi, że pewnie naprawię i sprzedam i jak zwykle dołożę. Takie biznesy zazwyczaj robię ;D

Edited by GeoT

Ja też tak robię gdy spodoba mi się coś nowszego - i za każdym razem wmawiam sobie że teraz już nic lepszego/większego/mocniejszego nie potrzebuję - do czasu :-P

Czyli wysyłka jak ma się odbywać bo jeśli koszt 10USD w obie strony to tak jakby był Door to Door , moim zdaniem wysyłasz na swój koszt a potem oni odsyłają ci naprawiony telefon z kwotą usługi powiększoną o koszt transportu z Bułgarii do Polski , tylko musisz się dowiedzieć czy to będzie za pobraniem czy będą czekali aż przelejesz te 160USD i dopiero wyślą

Wiadomo że sprzęt tanieje w błyskawicznym tempie i to trzeba wziąć pod uwagę więc jeśli wystawi odpowiednią cenę to na pewno się sprzeda, teraz już nie da się odzyskać sensownych pieniędzy sprzedając używany telefon lub inny sprzęt

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...