Skocz do zawartości

TWRP recovery z oficjalnym Global Dev


tutek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie potrafię zrobić takiej rzeczy aby mieć oficjalny ROM Global DEV np ostatni 7.2.16 z jednoczesnym TWRP Recovery, a dlatego że:
-flashując oficjalny plik fastboot poprzez Miflash nadpisuje mi TWRP
-gdy chce po takiej instalacji raz jeszcze zainstalować TWRP, wtedy podczas wejścia do niego pyta o hasło do odszyfrowania partycji - więc muszę zrobić format data czyli wyczyścić telefon,
- więc pozostaje mi znowu Miflash i wracam do punktu wyjścia, gdyż oficjalnego pliku w formacie ZIP w TWRP także nie zainstaluje (próbowałem, nie bootuje systemu)

jak więc to uczynić macie pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 22:16, Soren napisał:

Testował to ktoś?
Mam najnowszy global dev i dobrze mi na nim tylko przydałoby się twrp żeby w razie potrzeby mieć backup no i przede wszystkim root.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

jeśli chcesz tym sposobem co kolega wyżej napisał to trzeba odblokować BL i wgrać TWRP i dopiero wtedy ten system ale wtedy to już chyba lepiej xiaomi.eu bo i tak nie bedzie OTA ani nic więc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to po lekturze komentarzy dotyczących miui polska tydzień w tydzień a konkretnie problemów występujących na nim wolę chyba pozostać na globalu bo żadnych błędów nie uświadczyłem a tel służy mi w dużej mierze do pracy a nie eksperymentów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martin3z napisał:

Czekajcie... Mam Miui Polska, chcę przejść na global lub na global dev. Flashując te dwa, tracę twrp root i nie mogę zrootować później? Już kij z twrp, ale root.

Z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) global nie ruszy z TWRP na pokładzie bez modyfikacji w plikach. Bez TWRP nie wgrasz normalnie paczki z SuperSU żeby mieć roota.
Czytałem o jakimś sposobie na Redmi 3 jakaś paczówka która to wgrywa na globalu. Ale czy to zadziała na mi5 to nie mam pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, martin3z napisał:

Czyli root tylko z xiaomi.eu? No błagam... Żebym wiedział, to nigdy bym nawet nie pomyślał o kupnie tej fantastycznej słuchawki.

wróć na wersje 6.11.10 zrób sobie roota i po problemie 

@Edit 
w sumie nie wiem czy jak tym sposobem nie zrobisz http://en.miui.com/thread-477499-1-1.html  to potem root i będziesz miał globala z rootem 
ale za to nie będzie OTA :)

 

 

Edytowane przez Reche21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 3 lub 4 aktualizacji global_dev nie wgrywałem TWRP ale początkowe wersjie na andku 7 spokojnie chodziły z TWRP. Oczywiście każdy update przez OTA zajmował 1,5gb i nadpisywał twrp fabrycznym. Teraz nie probowalem bo nie potrzebuje chwilowo roota.

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 sposobem którym próbuję to zrobić to wg video poradnika majstra pirzu,niestety zabawa kończy się gdy wpisuje komendę adb reboot edl ,telefon powinien zostać w trybie download(tak jakby wyłączony a mój niestety restartuje się po tej komendzie do systemu)

2 sposób to wg poradnika Acida

ale po wpisaniu komendy fastboot flash recovery twrp.img

pojawia się hasło can't load twrp.img

dodam ze nazwy są poustawiane dobrze,czy może muszę zaczać od zmiany oprogramowania na dev china?obecne to  miui8.1 stable 8.1.6.0 (maacndi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze nie ! Wgrywasz TWRP pod swój telefon,czyli gemini(Mi5) inaczej można uwalić telefon i najlepiej najnowsze.

Przypadkiem nie masz nazwanego "twrp.iso" bo sam plik jest jako iso wiec samo "twrp" powinno być

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to zebys wrzucił plik twrp do właściwego folderu gdzie jest minimal adb and fastboot na dysku C czy gdzie tam zainstalowałeś bo to jedynie skrót i właśnie dlatego nie może Ci załadować TWRP jesli sie nie myle... czyli

Wrzucasz twrp tam gdzie jest aplikacja minimal adb and fasboot prawdopodobnie na dysku C

wchodzisz do folderu naciskasz ctrl+shift+ppm "otworz okno polecenie tutaj" i klepiesz komendy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz telefon i wejdz przez kombinacje klawiszy do TWRP jesli wejdziesz to bedziesz mogl instalowac ROM

Moment... czemu wpisaleś "fastboot flash boot.img" ? To nie potrzebne i w ogóle źle.Wystarczy ze wpisaleś fastboot flash recovery twrp.img a teraz nie wiadomo co flashowales... jesli juz to "fastboot boot twrp.img i jest po to aby wejsc do TWRP.. Nie czytasz dokladnie co jest napisane w instrukcji.. i takie teraz kwiatki są musisz jeszcze raz flashowac recovery... czyli robisz tak wczesniej klepiesz komende "fastboot flash recovery twrp.img" i później "fastboot boot twrp.img" lub odlaczasz kabel od komorki i wchodzisz przez kombinacje klawiszy

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Ci wyzej napisałem

" Moment... czemu wpisaleś "fastboot flash boot.img" ? To nie potrzebne i w ogóle źle.Wystarczy ze wpisaleś fastboot flash recovery twrp.img a teraz nie wiadomo co flashowales... jesli juz to "fastboot boot twrp.img i jest po to aby wejsc do TWRP.. Nie czytasz dokladnie co jest napisane w instrukcji.. i takie teraz kwiatki są musisz jeszcze raz flashowac recovery... czyli robisz tak wczesniej klepiesz komende "fastboot flash recovery twrp.img" i później "fastboot boot twrp.img" lub odlaczasz kabel od komorki i wchodzisz przez kombinacje klawiszy "

jedna komende źle napisałeś i nie zainstalowałeś twrp, musisz jeszcze raz z flashować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zawsze stosuje do 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2

Do trzech komend ADB i nie ma problemu z automatycznym włączeniem TWRP.

Mam Mi 5 jako swój prywatny telefon więc wiem co pisze.

Mając Xiaomi.eu zauważyłem ciekawe zjawisko, kiedy mamy TWRP nowsze niż dzień wydania Xiaomi.eu jaki zainstalowaliśmy to instaluje się nam TWRP w wersji jaka jest wymagana pod wersję Xiaomi.eu 

Nie słyszałem o tym żeby takie coś się działo na innych modelach :)

@JaroS

Co ci nie wykrywa telefonu ADB? sprawdź w menedżer urządzeń Windows czy masz jakiś wykrzyknik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...