Skocz do zawartości

TWRP recovery z oficjalnym Global Dev


tutek

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Ja się zawsze stosuje do 


https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2

Do trzech komend ADB i nie ma problemu z automatycznym włączeniem TWRP.

Mam Mi 5 jako swój prywatny telefon więc wiem co pisze.

Mając Xiaomi.eu zauważyłem ciekawe zjawisko, kiedy mamy TWRP nowsze niż dzień wydania Xiaomi.eu jaki zainstalowaliśmy to instaluje się nam TWRP w wersji jaka jest wymagana pod wersję Xiaomi.eu 

Nie słyszałem o tym żeby takie coś się działo na innych modelach :)

@JaroS

Co ci nie wykrywa telefonu ADB? sprawdź w menedżer urządzeń Windows czy masz jakiś wykrzyknik.

poszło wgrałem zgodnie z Twoją instrukcją niestety nadal stoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JaroS napisał:

poszło wgrałem zgodnie z Twoją instrukcją niestety nadal stoi...

Jak ci wisi na logo MI to przytrzymaj jednocześnie klawisz głośności i włącznik telefonu, trzymaj tak długo aż zniknie logo i ponownie się pojawi, wtedy puść oba klawisze i czekaj na TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

Jak ci się pojawi logo MI po zastosowaniu się do mojej rady to minie chwila i będzie TWRP.

niestety stoi jak stało ;/

p.s.

zostawię go może na dłużej to wkoncu pojdzie czy to bez sensu?

Edytowane przez JaroS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JaroS napisał:

niestety stoi jak stało ;/

To jedyny mój pomysł to instalacja Global Developer przez MiFlash (w programie zaznaczony Flash All)

https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424945514

Xiaomi Mi 5 Latest Global Developer Version Fastboot pobierz z 

http://en.miui.com/a-234.html

Gdy będzie system to zainstaluj TWRP, jak ci nie ruszy znowu to jest problem jakiś.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem wgrac stabilna wersje na andku 6 z listopada dokładnie to :xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0 tylko..odblokowałem bootloader wziałem się za to twrp ale z marnym skutkiem niestety;/ w jaki sposób to zrobić najlepiej wg Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JaroS napisał:

chciałem wgrac stabilna wersje na andku 6 z listopada dokładnie to :xiaomi.eu_multi_MI5_6.11.10_v8-6.0 tylko..odblokowałem bootloader wziałem się za to twrp ale z marnym skutkiem niestety;/ w jaki sposób to zrobić najlepiej wg Ciebie?

Do tej wersji zainstaluj TWRP 

https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.0.2-2-gemini.img.html

Zainstaluj zgodnie z poradnikiem MIUI Polska 2016.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JaroS napisał:

@majdan12 napisałbyś mi zanim się pobierze ,jak zabrać się do instalacji software przez miflasha?

Trzeba wypakować (dwa razy) pobrany system aż zobaczysz folder z plikami i folderem images, następnie włączasz EDL w telefonie i podłączasz go do komputera, włączasz MiFlash zaznaczasz Flash All i klikasz Refresh, klikasz browse... wskazujesz folder który zawiera wypakowany system Global Developer czyli tam gdzie są pliki i folder images, jak wskazesz folder to w MiFlash kliknij w Flash i czekaj aż się zainstaluje system, w MiFlash czas się zatrzyma i będzie komunikat że operacja ukończona pomyślnie, odłącz telefon od komputera i włącz go, trzymaj włącznik telefonu tak długo (8 sekund około) aż pojawi się logo MI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JaroS napisał:

w jaki sposób uruchamia się tryb EDL?

P.S. wgrałem teraz twrp podesłane przez Cb telefon ożył:D

 

Aby włączyć EDL:

1. Wyłącz telefon i odłącz USB.

2. Przytrzymaj klawisz ściszania i włącznik telefonu i puść jak będzie napis Fastboot.

3. Podłącz telefon do komputera Włącz ADB.

4. Włącz ADB.

5. W ADB wpisz fastboot devices i naciśnij enter.

6. W ADB wpisz fastboot oem edl i naciśnij enter, wyświetlacz telefonu będzie czarny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...