Skocz do zawartości

Brick - czy to mozliwe?


rezek10

Rekomendowane odpowiedzi

Już wiem, bateria już zamówiona i czekam na przesyłkę. Post wygląda jakbym nie czytał ze zrozumieniem, ponieważ jakiś leniwy moderator usunął mi temat i tutaj przypiął posta xD

Jak wymienię baterię to dam znać czy pomogła. Szkoda że autor tematu nic więcej na ten temat nie powiedział, skończyło się na informacji że wina baterii i koniec...

 

Przyszła nowa bateria, zamontowałem ją, uruchomiłem telefon i na poczatku miałem chwilowo problemy z fastboot mode, wgrałem TWRP i przez niego sflashowałem roma, wgrałem miui 8 i wszystko śmiga. Więc potwierdzam, że przyczyną powyższych problemów jest wina baterii. Bardzo pomógł post autora tematu, bo inaczej ja wymieniałbym po kolei różne podzespoły, a wystarczyło zacząć od baterii... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

@Pietr Tak, bateria zamówiona z Aliexpress marki NOHON 3010mAh. Jak dla mnie to trzyma się dobrze, nie mam porównania do poprzedniej, bo to telefon kogoś z rodziny, ale mam go teraz przy sobie i nie widać, żeby bateria uciekała lub malała drastycznie. Należy uwzględnić to, że nie włożyłem karty sim, więc sieć komórkowa jest wyłączona, cały czas na WiFi siedzę. Jeśli miałbym ją polecić to jest w porządku :) Przykładowo naładowałem baterię do 100% wczoraj wieczorem koło godziny 20, trochę grzebałem w ustawieniach, dzisiaj o 16:30 jest 78%, więc nieźle. Teraz ali mi nie działa, więc nie mogę podać linka do niej, ale bateria kosztowała 12,39 dolarów(wyszło mi ok 51 zł) i sortując po liczbie zamówień, to jest na pierwszym miejscu.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, temat stary, ale może jeszcze komuś się przyda. Traf chciał, że mam dwie sztuki redmi note 3 pro. U mojej córki dokładnie ten sam problem (czerwona migająca dioda). Wpadłem na pomysł aby przełożyć baterię z mojego telefonu, o dziwo telefon córki uruchomił się bez problemu. Podłączyłem ładowarkę i odłączyłem baterię (telefon nadal pracuje), ponownie podłączam baterię córki i wszystko wraca do normy. Myślę sobie walnięta bateria. Kupiłem drugą i to samo!! Czerwona migająca dioda i telefon nie chce się włączyć. Więc powtarzam proces - podłączam moją baterię, potem ładowarkę, odłączam moją baterię (telefon pracuje), podłączam baterię córki (nową) i wszystko wraca do normy. Awaria powtarza się co jakiś czas (3-4 miesiące). Bardzo jestem ciekaw o co chodzi i czy ktoś rozwiązał ten problem, bo mój sposób to tzw. leczenie syfa pudrem. No ale grunt, że telefon wstaje i działa. powtarzałem ten proces "naprawy usterki" już 4 razy i za każdym razem to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam problem.

Miałem problemy z Mi3 (tzw bootloop) wymieniłem baterię, ale wcześniej niestety przez fastboota wgrałem nowe oprogramowanie (v8.5.2.0).

Po wymianie baterii telefon wstał poprawnie niestety wgrany soft był mało użyteczny i chciałem wrócić do wersji wcześniejszej. Niestety nie udało się to.

Po którejś aktualizacji ( fastboot) telefon padł. Mogę wejść do fastboota, niestety przy aktualizacji miFlash'em telefon się od razu na początku restartuje.

Uniemożliwia to wgranie oprogramowania. Jakieś pomysły??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Brick - czy to mozliwe?
  • 2 miesiące temu...

W moje ręce trafił Xiaomi Redmi 3s, niestety nie wiem co się z nim działo wcześniej ale aktualnie telefon zawiesza się, na ekranie widnieje napis FASTBOOT i ludzik. Po przytrzymaniu klawiszu włączania i głośności przechodzi do Mi recovery. Telefon jest wykrywany przez komputer. Czy da się jeszcze ten telefon odratować, jeśli tak w jaki sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem soft "Redmi 3S/Prime Latest Global Stable Version Fastboot File Download" z użyciem MiFlash, wszystko przebiegło pomyślnie jednak nic to nie pomogło. Dalej wisi w Fastboot i mogę korzystać z Mi Recovery jednak urządzenie się nie włącza.

Edytowane przez Daniel_1995
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, 


Zrobilem na swoim sędziwym mi3 aktualizacje z poziomu systemu(robilem aktualizacje w ten sposob poprzednio), niestety tym razem coś poszło nie tak. Telefon po zainstalowaniu system zrestartowal sie i caly czas wisi na czarnym ekranie z logiem 'mi' na srodku. Restart nie pomogl, moge wejsc do recovery. Trzymalem go ponad 30minut na tym ekranie - bez skutku. 
Co teraz? probowac instalowac ponownie system z poziomu recovery? 

Z gory dzieki za pomoc.

 

edit: 
Zrobilem install tego samego zipa z poziomu recovery i poszlo. Mozna zamknac temat.

Edytowane przez sarcics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cy można sprawdzić multimetrem czy bateria do mi 3 jest uwalona. Miesiąc temu rozebralem telefon bo pękł mi ekran. Chciałem zobaczyć czy będzie możliwa wymiana samego dotyku. Gdy się zorientowałem że nie ma to sensu to zamówiłem cały ekran. Niestety po złożeniu nic się nie dzieje. Jedynie gdy podłącze do ładowarki zaczyna migac czerwona dioda. Taśma usb była wymieniona więc to nie ona na tej starej dzieje się to samo. Więc jest to zapewne płyta główna albo bateria. Jeśli będzie to płyta to nawet nie będę się w to bawił. Proszę o jakiś porady

 

Edit: wygrzebalem gdzieś z odchlani szuflady jakąś starą ładowarkę. Jakie bylo moje zdziwienie kiedy ekran odpalił. Zobaczymy czy wszystko będzie działać.

Edit:2 gdy odlaczylem ładowarkę telefon się wyłączył i znowu musiałem podłączyć stara ładowarkę. Bateria?

 

Edit:3 za każdym razem gdy odlacze ładowarkę telefon się wyłącza i nie może odpalić miga ekran "mi" dopiero gdy podłącze ładowarkę telefon się włącza

Wysłane z mojego LEX820 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...