Sign in to follow this  
don_kamillo

Żółty ekran

Recommended Posts

Jak wygląda u was ekran? Mój jest wyraźnie zażółcony (albo raczej zaróżowiony). Na tle budżetowca, jakim jest Redmi 4a wygląda fatalnie. Możecie wkleić jakieś zdjęcia najlepiej ustawień w standardowym motywie? U mnie wygląda to tak.

Prosiłbym także o napisanie, jaką wersję ekranu macie. Sprawdza się to *#*#6484#*#* i przy wyborze wersji systemu.

U mnie jest to model sharp nt35595.

WP_20170113_14_15_31_Pro.jpg

WP_20170113_14_15_25_Pro.jpg

Edited by don_kamillo

Xiaomi mają różne ekrany, tzn dostawców. Jedna są śnieżnobiałe, inne żółtawe. Deal with it bro.

7 minut temu, don_kamillo napisał:

Jak wygląda u was ekran? Mój jest wyraźnie zażółcony (albo raczej zaróżowiony). Na tle budżetowca, jakim jest Redmi 4a wygląda fatalnie. Możecie wkleić jakieś zdjęcia najlepiej ustawień w standardowym motywie? U mnie wygląda to tak.

nie masz gdzies ustawien od temperatury kolorow? Ja w mi4c mam taka opcje.

Wyświetlacz -> kontrast i kolory. Znam te opcje, ale ich zmiana nie pomaga.

Wiem, że w Mi4c także są te ustawienia, żona ma ten telefon i u niej tak samo lepiej wygląda.

Edited by don_kamillo

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

To przynajmniej teoretycznie masz najlepszy (najbardziej pożądany z możliwych.

Co do odcienia bleli i jego indywidualnego odbioru to rzecz gustu i jest to tylko jeden z wielu parametrów wyświetlania. Jak ja patrzę na wklejone zdjęcie to w R4a masz mocną dominantę niebieskiego i zieleni. Wszystkie tanie LCD TN w notebookach czy monitorach tak właśnie świecą. Jak spojrzysz na jakieś dobrze skalibrowane Eizo to w nim odcień bieli będzie bliższy twojemu 4s.

1 godzinę temu, FromWP napisał:

To przynajmniej teoretycznie masz najlepszy (najbardziej pożądany z możliwych.

Co do odcienia bleli i jego indywidualnego odbioru to rzecz gustu i jest to tylko jeden z wielu parametrów wyświetlania. Jak ja patrzę na wklejone zdjęcie to w R4a masz mocną dominantę niebieskiego i zieleni. Wszystkie tanie LCD TN w notebookach czy monitorach tak właśnie świecą. Jak spojrzysz na jakieś dobrze skalibrowane Eizo to w nim odcień bieli będzie bliższy twojemu 4s.

O, teraz powiedziałeś ciekawą rzecz. Żona w Mi4c też ma Sharpa, ale wygląda zupełnie inaczej, powiedziałbym, że bliżej do tego Redmi.

Czyli w tej sytuacji może być to kwestia kalibracji tego ekranu?

3 minuty temu, don_kamillo napisał:

O, teraz powiedziałeś ciekawą rzecz. Żona w Mi4c też ma Sharpa, ale wygląda zupełnie inaczej, powiedziałbym, że bliżej do tego Redmi.

Czyli w tej sytuacji może być to kwestia kalibracji tego ekranu?

Może tak być. Mam Redmi3s, żona Redmi3, obydwa mają identyczne ekrany (przynajmniej identycznie się zgłaszają w menu serwisowym) a świecą zupełnie inaczej. Nawet opcje ustawień w menu ekranu są inne. Chyba że w twoim przypadku Sharp też dostarcza im różne matryce, ale wtedy nazwa wyświetlacza powinna się różnić.

No jej sharp w Mi4c ma zupełnie inną nazwę. Liczyłem, że posiadacze Mi4s podają nawę ekranu, to jakąś wersję można byłoby ustalić.

Chyba faktycznie wszystko zależy od szczęścia...

W Mi4C też teoretycznie jest imx258, a ostatnio okazało się że są dwie odmiany tego sensora. Może z ekranem też tak jest.

1 minutę temu, galakty napisał:

W Mi4C też teoretycznie jest imx258, a ostatnio okazało się że są dwie odmiany tego sensora. Może z ekranem też tak jest.

A Ty jaki masz ekran?

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

A Ty jaki masz ekran?

Znowu auo :D W RN2 też miałem, teoretycznie to jest ten żółty.

1 minutę temu, galakty napisał:

Znowu auo :D W RN2 też miałem, teoretycznie to jest ten żółty.

No to nie mam pytań :D Cóż, to muszę szukać sposobu na kalibrację.

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

No to nie mam pytań :D Cóż, to muszę szukać sposobu na kalibrację.

Coś takiego istnieje w miui? 

Przed chwilą, galakty napisał:

Coś takiego istnieje w miui? 

Szukałem moda w Xposed, ale nie znalazłem. W Nexusie 4 podmieniało się kernel, może tu byłoby podobnie. 

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Szukałem moda w Xposed, ale nie znalazłem. W Nexusie 4 podmieniało się kernel, może tu byłoby podobnie. 

Do 4S? Oszalałeś? Nawet nie szukaj, szkoda czasu ;) 

39 minut temu, kamillm napisał:

Nie no telefonu z tak żółtym ekranem to bym nie kupil... 

Przy Xiaomi w sumie nigdy nie wiesz czy takiego nie kupisz.

Ktoś pisał, że żółte ekrany idą na Europę, bo tam wolą żółte ekrany, ale Mi4s nie ma wersji global, więc chyba średnio trafione.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, don_kamillo napisał:

Ktoś pisał, że żółte ekrany idą na Europę, bo tam wolą żółte ekrany, ale Mi4s nie ma wersji global, więc chyba średnio trafione.

Kto? Co za bzdura :D 

19 minut temu, don_kamillo napisał:

No na ichnim forum, chyba że Google źle przetłumaczył z chińskiego na angielski emoji6.png

Gdyby każdy telefon miał wariant na Europę to może... Ale taki Redmi Note 2 już obala tezę nawet jej nie rozpoczynając.

2 godziny temu, galakty napisał:

Przy Xiaomi w sumie nigdy nie wiesz czy takiego nie kupisz.

Dlatego paypal i zwrot towaru w razie czego za darmo do chin ;]

Przed chwilą, kamillm napisał:

Dlatego paypal i zwrot towaru w razie czego za darmo do chin ;]

Jak ktoś lubi się w to bawić i ma czas. Poobserwuję forum, użytkowników Mi5, Mi5s, Mi5s Plusa i za rok zobaczę, czy kupię jeszcze cokolwiek.

5 minut temu, galakty napisał:

Jak ktoś lubi się w to bawić i ma czas.

No i tu masz racje, aczkolwiek czasem naprawde warto niz sie meczyc.

5 minut temu, galakty napisał:

Poobserwuję forum, użytkowników Mi5, Mi5s, Mi5s Plusa i za rok zobaczę, czy kupię jeszcze cokolwiek.

Jak patrze na ta losowosc uzytych komponentow w jednym modelu to tez zastanaiwiam sie czy mi4c nie bedzie na ta chwile moim jedynym xioami na pokladzie.

1 minutę temu, kamillm napisał:

No i tu masz racje, aczkolwiek czasem naprawde warto niz sie meczyc.

Jak patrze na ta losowosc uzytych komponentow w jednym modelu to tez zastanaiwiam sie czy mi4c nie bedzie na ta chwile moim jedynym xioami na pokladzie.

Miałem brać Mi5, ale jak doczytałem o padających płytach i niedziałającym OIS oraz 26 fps w 4K, to kupiłem 2x tańszego Mi4C i... Jestem zadowolony :) 

• Like 1

Aparat Mi5 na papierze wygląda imponująco. Ogólnie szkoda, że więcej osób z Mi4s się tu nie wypowiedziało, zobaczyłbym inne ekrany.

6 minut temu, don_kamillo napisał:

Aparat Mi5 na papierze wygląda imponująco. Ogólnie szkoda, że więcej osób z Mi4s się tu nie wypowiedziało, zobaczyłbym inne ekrany.

A w rzeczywistości jest przeciętny.

Na co Ty liczysz, Mi4S to jest nisza, prędzej coś znajdziesz na angielskich forach / xda.

Na angielskich też jest niszą. Jedynie Chiny. Rzekomo 1 dnia sprzedali 200k tego modelu. Nie wiem ile ogółem.

Nigdy nie miałem popularnego telefonu, nie licząc LG G4.

Dnia 13.01.2017 o 14:45, don_kamillo napisał:

Prosiłbym także o napisanie, jaką wersję ekranu macie. Sprawdza się to *#*#6484#*#* i przy wyborze wersji systemu.

mam ten sam model ekranu, w sumie nie zauważyłem jakiegoś zaczerwienienia. Spróbuje porównać z kumplem z jego p8

Edit

Porównywałem tel z p8 oraz z redmi 3

Przy p8 według mnie lepiej wypadał mój mi4s

przy redmi 3 miałem wrażenie jednak bardziej żółtego ekranu przy mi4s, ale nie był to kolor ala Twój różowy, tylko faktycznie lekko żółty :P

W codziennym użyciu telefonu w gole na to nie zwracałem uwagi i myślę że nie warto tego robić :)

Edited by znafca

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this