Skocz do zawartości

Redmi Pro czy Galaxy S6?


Doki

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem koledzy! Taki nietypowy dylemat, bo tym razem pomiędzy Xiaomi a modelem innej firmy :P

Dziewczyna zmienia telefon i nie za bardzo jeszcze wie co wybrać. Myślała m.in. nad LG G4, LG X Mach, HTC M9, Huawei P8 ale ostatecznie na placu boju zostały Xiaomi Redmi Pro i Samsung Galaxy S6. Redmi Pro wersja raczej 3GB/64GB, ta z trochę lepszym prockiem a Galaxy zwykłe S6, nie Edge ani inne dopiski. Pomożecie?

1. Redmi troszkę większy ekran (ale też większy i cięższy), za to S6 większa rozdzielczość.

2. Redmi większa bateria, ale wejście USB typ C...

3. Nie znam się na tyle, żeby stwierdzić który procesor lepszy - Redmi to MediaTek, ale x25 10 rdzeni - lepszy niż szajsungowy?

4. Dual SIM nie ma w S6.

5. Aparat? Generalnie Xiaomi nie powalają jakością zdjęć, ale Redmi Pro ma 2 aparaty z tyłu, więc...?

Jak wyglądają kwestie wieszania się, ogólnej szybkości działania itp? Nie ma jakiś wysokich wymagań, ale chciałaby mieć już telefon na dłużej i wiadomo jak to z kobietami przyzwoity aparat xD

S6 jest trochę droższy, czy warto dokładać te kilka stówek dla bezpieczeństwa i nie bawienie się z wysyłką do Chin w razie czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie jest z tych, na które sam sobie musisz odpowiedzieć, tutaj większość ma xiaomi więc nie licz na obiektywnosc :)
Oba procki dają radę, aparat natomiast przepaść na korzyść S6. Z kolei jeśli chodzi o baterie to przepaść w drugą stronę. S6 jest w tym przypadku strasznie słaby i jak dla mnie to główny problem tego telefonu. S6 powinno się raczej zestawiać z serią mi. Za 1200 kupisz już mi5s z topowym hardware

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna ma samsunga s6 edge a ja redmi pro więc dużej różnicy od zwykłego s6 nie ma:p Aparat od samsunga wiadomo o niebo lepszy . Nawet przy słabym świetle łapie bardzo jasne zdjęcia i nie ma co przyrównać . Jeśli chodzi o szybkość to . Czytnik linii papilarnych w moim redmi pro błyskawica a w samsungu pali jak tico na gazie,ok  2 sek( mnie to denerwuje xd ) . Także wiadomo system w redmi szybszy i ogólnie responsywnosc jest dużo lepsza . Z czystej ciekawości porównywałem prędkość włączania aplikacji i znowu redmi wygrywa . Jeśli chodzi o baterię to nie zauważyłem jakiejś dużej różnicy , wydaje mi się nawet że nawet Samsung dłużej trzyma ( chociaż musiałbym zrobić test). Szybkość ładowania taka sama :P redmi jest dużo cięższy ( bo większy ) i obsługa jedną ręką jeśli chodzi o kobiece ręce to słabo . Jeśli chodzi o o wielkość ekranu to ja przesiadłem sie z samsunga s2 i nie zmniejszylbym swojego telefonu nawet o 0,001 cala bo tak mi się go teraz wygodnie używa :P no i wiadomi cena nie porownywalna do Samsunga ( jeśli miałbym sie wymienić z nią telefonem pozostalbym przy swoim ale to tylko moja opinia :p)  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Doki napisał:

No i żeby było śmiesznie to zmieniła zdanie - najpierw "już na pewno" zdecydowana była na Asusa ZenFone 3 a w chwili obecnej wygrywa Mi5S xD

Jak może niech się chwilę wstrzyma, będzie jakaś wersja globalna (może dwie) Redmi 4, w oficjalnej dystrybucji, dobry telefon za niewielkie pieniądze. Mi 5s (może x) na rynki globalne z LTE b20 też jakiś ma być. Żyjemy w Polsce i lepiej żeby telefon obsługiwał częstotliwości używane u nas i w Europie (może chwilowo mniej istotne, ale to się szybko zmienia).

P.S. Rozumiem że dziewczyna chce mieć lepszy od twojego (chce dominować? bo nie sądzę żeby namiętnie grała do czego potrzebuje wyjątkowo wydajnego procesora).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej się zastanawiał nad innymi perspektywami, samego softu, czyli... Wybór między: telefon z zakończonym wsparciem vs. telefon z pełnym wsparciem producenta, a dopiero potem patrzył na inne drobiazgi jak aparat, bateria, a że na te 2 kwestia już została odpowiedź udzielona to... Ale podsumujmy...

Redmi->Świetna bateria, ale to są telefony bez wodotrysków. Nie spodziewajmy się cudów.

Mi->Bateria w podobnej pojemności co reszta flagowców konkurencji, ale soft zapewnia moim zdaniem ciut dłuższą pracę, przynajmniej w porównaniu do serii Galaxy S od szajsunga.

Samsung-> Świetny aparat i... no na tym skończymy...

Asus -> Ciekawa propozycja, dobre baterie, wyświetlacze, dobre aparaty, jedyny znak zapytania stawiałbym przy ZenUI, ale to kwestia nie znajomości tego systemu, nie miałem z nim wiele do czynienia, no i mnie akurat denerwuje w Asusach zagospodarowanie przedniego panelu :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, FromWP napisał:

Jak może niech się chwilę wstrzyma, będzie jakaś wersja globalna (może dwie) Redmi 4, w oficjalnej dystrybucji, dobry telefon za niewielkie pieniądze. Mi 5s (może x) na rynki globalne z LTE b20 też jakiś ma być. Żyjemy w Polsce i lepiej żeby telefon obsługiwał częstotliwości używane u nas i w Europie (może chwilowo mniej istotne, ale to się szybko zmienia).

P.S. Rozumiem że dziewczyna chce mieć lepszy od twojego (chce dominować? bo nie sądzę żeby namiętnie grała do czego potrzebuje wyjątkowo wydajnego procesora).

No w sumie jakieś modele mają być w I kwartale, więc max do końca marca, ale nie wiem czy będzie tyle czekać, zaczyna się trochę irytować swoim obecnym staruszkiem LG ;) Co do dominowania to nie pytałem w sumie, ale raczej nie przywiązuje do tego wagi moim zdaniem. I nie, nie gra, nie ma wymagań pod tym kątem...

 

24 minuty temu, Nezumi napisał:

Ja bym raczej się zastanawiał nad innymi perspektywami, samego softu, czyli... Wybór między: telefon z zakończonym wsparciem vs. telefon z pełnym wsparciem producenta, a dopiero potem patrzył na inne drobiazgi jak aparat, bateria, a że na te 2 kwestia już została odpowiedź udzielona to... Ale podsumujmy...

Redmi->Świetna bateria, ale to są telefony bez wodotrysków. Nie spodziewajmy się cudów.

Mi->Bateria w podobnej pojemności co reszta flagowców konkurencji, ale soft zapewnia moim zdaniem ciut dłuższą pracę, przynajmniej w porównaniu do serii Galaxy S od szajsunga.

Samsung-> Świetny aparat i... no na tym skończymy...

Asus -> Ciekawa propozycja, dobre baterie, wyświetlacze, dobre aparaty, jedyny znak zapytania stawiałbym przy ZenUI, ale to kwestia nie znajomości tego systemu, nie miałem z nim wiele do czynienia, no i mnie akurat denerwuje w Asusach zagospodarowanie przedniego panelu :D.

Wsparcie nie wsparcie, jeśli weźmie jakiegoś Xiaomi to po prostu jej wrzucę któregoś z najnowszych MIUI i już, raczej nie będzie ganiała za cyferkami co tydzień (chyba, że coś naprawdę fajnego wyjdzie).

ZenUI - ja podobnie nic i zero, czytałem tylko, że jest cukierkowy i średnio pasuje do tego modelu, ale od biedy można to customizować. Ale chyba nie zanosi się na tego Asusa tak jak pisałem ;)

3 godziny temu, pmedela napisał:

Ale Mi5s czy Mi5s Plus ?

Mi5s.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doki Czy cukierkowy... No może... Kwestia gustu, samo zenUI mi się od zawsze podoba, w sumie, gdybym nie znalazł 2lata temu Xiaomi, to bym pewnie na Asusach siedział :D. My tu możemy rzucać modelami, firmami, ale nikt tutaj na forum nie doradzi jej tak dobrze, jak ona sama sobie, wie czego potrzebuje, co jej się podoba. Ja bym brał Xiaomi, bo siedzę na ich telefonach juz od 2lat, pokupowałem takie rodzinie, ktoś inny kupił by szajsunga lub apple, tylko po to, aby poszpanować, ze się ma drogi fon itd. itd. Tak więc niech wejdzie sobie np. na mgsm.pl, porówna sobie interesujące je modele pod względem wyglądu i technicznym i wybierze najbardziej odpowiedni :D, ale Samsunga to ja będę i tak wszystkim odradzać, oszuści i złodzieje, a nie firma... Szkoda przepłacać tylko dla aparatu...


Wysłane z mojego MI 5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5s to znakomity smartfon, choć ja osobiście wolałbym mi5.

Redmi pro to bardzo ciekawa propozycja. Dobry telefon - ekran oled i 2 aparaty (które koniec końców nie są znakomite, ale mogą cieszyć), czytnik linii w homie (jak dla mnie bardzo duża zaleta) no i cena. To taki półflagowiec. Może odepchnąć wielkością, no i hejterzy mtk się odzywają ;).

Asusy - nie znam bardzo tematu, ale jak czasem przeglądałem (na internecie), to bardzo ciekawe telefony (szczególnie takie z baterią 5000 mAh :)). Co do softu - jeżeli chodzi o działanie to nie wypowiadam się, jeżeli chodzi o wygląd to mi się podoba, ale to kwestia subiektywna.

W szukaniu telefonu polecam to o czym @Nezumi pisał, czyli wchodzi się na mgsm.pl, klika szukanie szczegółowe, wpisuje parametry i szuka, a potem eliminuje propozycje i szuka telefonu idealnego dla siebie. Co prawda brakuje tam paru funkcji, nieobecność niektórych czasem mnie irytuje, ale to dobre narzędzie.

 

Edytowane przez XiaoRén
bo mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze to co odpalałem mgsm.pl przy wyborze i jej też podałem do porównywania modeli. Sprawa jest rozwojowa, aktualnie wygrywa Szajsung A5 2017, chociaż premiera w lutym i nie ma nawet testów ;/ Dzięki za pomoc w każdym razie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
33 minuty temu, tpawel napisał:


Coś taki smutny?
Gratulacje. Ile dałeś?

No smutny, bo posiadając Samsunga, zapewne zmieni forum, z nami się pożegna :(. Bo o czym będzie z nami rozmawiał, oraz jakie zadawał pytania, czy dawał podpowiedzi, posiadając sprzęt z innego obozu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.02.2017 o 21:48, wojtekmarchewka napisał:

No smutny, bo posiadając Samsunga, zapewne zmieni forum, z nami się pożegna :(. Bo o czym będzie z nami rozmawiał, oraz jakie zadawał pytania, czy dawał podpowiedzi, posiadając sprzęt z innego obozu :P

Trzy razy miałem Xiaomi w rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...