Skocz do zawartości

Xiaomi Mi5 official Global rom


mpyda88

Rekomendowane odpowiedzi

Problem rozwiązany. Pomogło wgranie na Global stable 8.1.2.0 przez aplikacje updater global dev 6.11.10 a potem automatycznie znalazł 7.1.19 przez OTA i zainstalował najnowszego global dev. pozdrawiam

I jak działa ten Global dev 7.1.19?Jakieś problemy , jak z GPS? Jak znajdziesz trochę czasu to opisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, to mój pierwszy wpis na forum i od razu zwracam się z takim pytaniem.

Od dwóch tygodni posiadam MI5 zakupiony w goldwayu, chciał bym korzystać z Android Pay i niestety nie mogę dodać karty. Bootloader mam zablokowany, prawdopodobnie problem leży po stronie wersji MIUI, obecnie mam wersje MIUI 8 Global 7.1.19 | Beta. SafetyNetHelper zwraca jeden problem - "CTS Profile Match: false".  Czy jest szansa że moja wersja po którejś z kolejnych aktualizacji zamieni się w wersję Stable ? Jeśli tak to kiedy, jeśli nie to na jaką wersję softu stable powinienem przejść ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak działa ten Global dev 7.1.19?Jakieś problemy , jak z GPS? Jak znajdziesz trochę czasu to opisz.

Intensywnie i codziennie korzystam z 2x sim, fora, trochę, fejsa i Google now. Prędkości okej, można używać na codzień. 2x miałem FC w apce SMS i jakiejś innej. GPS na początku luks teraz roznie- samego faza długo szuka, ale na Google maps położenia szybko maleje przy 4g i GPS.
Zastrzeżenia mam do baterii gdyż na redmi Note 3 było trochę lepiej. No ale też ciągle dzwonie i mam telefon w ręku, więc może dlatego

Poza tym z mojej obserwacji numer Androida, nic nie daje. W sumie mamy tylko nowsze API, reszta jest taka sama i zamaskowana przez GUI MIUI.

Samo MI 5 czuć jakosc premium, a mam w rodzinie porównanie do IPhone 6s, IPada air, Huawei media pad m3, Samsung s6, nie licząc meizu M1 Note czy Redmi note 3SD.
Dopracować soft i będzie luks.


klik z Huawei Mediapad M3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Intensywnie i codziennie korzystam z 2x sim, fora, trochę, fejsa i Google now. Prędkości okej, można używać na codzień. 2x miałem FC w apce SMS i jakiejś innej. GPS na początku luks teraz roznie- samego faza długo szuka, ale na Google maps położenia szybko maleje przy 4g i GPS.
Zastrzeżenia mam do baterii gdyż na redmi Note 3 było trochę lepiej. No ale też ciągle dzwonie i mam telefon w ręku, więc może dlatego

Poza tym z mojej obserwacji numer Androida, nic nie daje. W sumie mamy tylko nowsze API, reszta jest taka sama i zamaskowana przez GUI MIUI.

Samo MI 5 czuć jakosc premium, a mam w rodzinie porównanie do IPhone 6s, IPada air, Huawei media pad m3, Samsung s6, nie licząc meizu M1 Note czy Redmi note 3SD.
Dopracować soft i będzie luks.


klik z Huawei Mediapad M3


Dzięki za info. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kamillm napisał:

Potrzeba, jesli wgrywamy w trybie fastboot, jesli w EDL nie potrzeba, warto to zaznaczyc ;)

## EDIT 

Racja, mój błąd przy zablokowanym trzeba przez EDL. :)

 

 

Edytowane przez Reche21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy Wasze urządzenia są certyfikowane? U mnie na 8.1.4  w google play wyświetla się brak certyfikatu i zastanawiam się czy nie jest to związane z metodą jaką wygrywałem system (przez twrp).

Wg numeracji przypuszczam, że masz Global stable na Mi5, czy tak? A czy bootloader masz odblokowany? Ja mam na Mi5 odblokowany i Global dev i mam brak certyfikatu. Na drugim Mi5 też ten sam Global dev 6.11.10 ale bootloader zablokowany i certyfikat jest ok.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.02.2017 o 12:29, okulowiec napisał:

do global stable nie musiasz mieć odblokowanego bootloadera, wgrywasz przez edl miflash i dalej masz zablokowany.

na moim MI5 nie mogę uruchomić trybu EDL - telefon (w trybie fastboot: power i +  ) jest spięty z PC (widzi go poprawnie w ADB - wyświetla identyfikator telefonu), w Minimal ADB po komendzie fastboot oem edl dostaję komunikat "FAILED (remote: Need to unlock the device to use this command)", finished. total time: 0.027s W takim układzie przy próbie flasha z poziomu MiFlash dostaję komunikat remote device is locked. Cannot erase.

Czy w tej sytuacji muszę odblokowywać bootloader ? Wolał bym nie.

 

Edytowane przez Marcinescu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jaka jest procedura aby z xiaomi.eu przejść z powrotem na GLOBAL DEV, ściągam odpowiedni plik .zip i flashuje z TWRP - niestety telefon po restarcie zatrzymuje się na grafice Mi.com i nie ładuje systemu.
Z kolei jak instaluje przez Miflash to instalacji trwa może 2 sekundy pokazuje success ale oczywiście nic nie jest zainstalowane.
Jak więc przejść na GLOBAL Dev (lub inny oficjalny) aby miflash nie wymazał mi TWRP ale także aby nie zablokował mi bootloadera?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...