Skocz do zawartości

Bushid0

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież bardzo ważne jest przez jaki czas ten SoT robimy , każdy pisze 5 lub 6 czy ile tam godzin ale czy zawsze chodzi o jeden dzień roboczy działania telefonu? W moim przypadku widzę z doświadczenia że sporą energię pożera zwyczajne czuwanie sieci i w jeden dzień mogę zrobić 6 i więcej ale przez 3 dni już tylko 3-4 godziny SoT.  Może warto zaznaczyć  jeśli ktoś pisze ze ma 5 godzin ile godzin jest wtedy od ładowania do ładowania.

Edytowane przez meleager
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież bardzo ważne jest przez jaki czas ten SoT robimy , każdy pisze 5 lub 6 czy ile tam godzin ale czy zawsze chodzi o jeden dzień roboczy działania telefonu? W moim przypadku widzę z doświadczenia że sporą energię pożera zwyczajne czuwanie sieci i w jeden dzień mogę zrobić 6 i więcej ale przez 3 dni już tylko 3-4 godziny SoT.  Może warto zaznaczyć  jeśli ktoś pisze ze ma 5 godzin ile godzin jest wtedy od ładowania do ładowania.

Oczywiście zwykle trzyma 48 godz i zostaje z 15%

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o opinie i poradę.

Czy to normalne, że mój... no, mojej żony Redmi Note 3 SE (kenzo) ma czas pracy na baterii mniej więcej dobę z hakiem? Na tyle co się orientuję, to miui jest Globalem oficjalnym. Poniżej screeny. Niektórzy forumowicze piszą o np. 3 dniach pracy i jakieś 6h+ SoT... Dla mnie to jakieś czary czy coś, bo ja więcej jak 4h SoT u siebie nie widziałem, a telefon się właściwie wyładował w 18h. Zona właściwie używa go do przeglądania internetu i FB w 100% przez WiFi.  Bawiłem się w ustawienia poboru energii dla aplikacji, ale nic za bardzo to nie dało. Co może być tego przyczyną? A może to ja panikuje i wszystko jest ok?Screenshot_2017-01-20-19-17-44-698_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-20-19-17-58-886_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-20-19-18-35-200_com.android.settings.pngScreenshot_2017-01-20-19-17-32-738_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam global dev(beta) 7.1.19 dzisiejszy nie zauważyłem jakiegoś większego zużycia choć jest zawczasu żeby o tym mówić.u mnie global dev lepiej trzyma niż stable.

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tabletowo.pl/2017/01/11/facebook-i-messenger-rozladowuja-baterie/&ved=0ahUKEwjD0fuQutHRAhUoQpoKHW1aAjMQqQIIGigBMAA&usg=AFQjCNF5lF6iDA2grNA3i6xP0btHQRsQYg

Tu masz o ostatniej wpace fb z baterią.

Masz mesenger i Facebook robi swoje .

Ściągnij wakelock i się dowiesz czy to nie winna jakieś aplikacji

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie, jak długo ładuje się wam telefon powiedzmy od 10% do pełna na oryginalnej ładowarce. U mnie bywa, że ładuje ok. 1%/min., ale bywa też dużo dłużej. I drugie pytanie: czemu w Użyciu baterii nie podaje mi czasu połączeń głosowych i sygnału sieci, czy to może być wina softu? Mam Global Stable 8.1.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. 

Cytat

jak długo ładuje się wam telefon powiedzmy od 10% do pełna na oryginalnej ładowarce

~2,5h

2. Dzięki za tipy, Wywaliłem fb i messengera i rzeczywiście pomogło. Dodatkowo... problem u mnie chyba również leży w dostępie do sieci LTE. Na screenie z wykresem zamieszczonym w moim poście powyżej, widać jak nierówno jest telefon połączony z siecią. Jak żona była poza domem 8h to spadek baterii w tym czasie był bardzo mały. Wychodzi więc na to, że w domu telefon co chwilę gubi sygnał LTE i co chwile próbuje się połączyć z siecią LTE i to drenuje baterie... Jak wyłączyłem LTE to po 24h było 61% baterii przy ~3h SoT. Pytanie jakie chyba pozostało, to... czy telefon ma lipny odbiór LTE czy ja mieszkam na zadupiu :D Chyba i to i to, bo choć mieszkam w Rzeszowie i LTE powinno śmigać elegancko, to czasem się zdarzają problemy z siecią nie tylko u mnie ale także u sąsiadów w okolicy. Ale też poprzednie telefony jakie miałem takiego problemu nie miały... Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, CzechuXX napisał:

Snajper

Mieszasz tymi aktualizacjami w telefonie ;)

Ja w końcu znalazłem satysfakcjonującą mnie 7.1.5 i chyba się z nią ustatkuję.

Przecież każdy powinien przeczytać jakiegoś tutka jak jest z tymi systemami na MIUI i wybrać jeden który mu odpowiada. Global dev aktualizacja opcjonalna nikt nikogo do niej nie zmusza.

Ja aktualizuje telefon odrazu po wyjściu bo mam problem z telefonem i liczę na na poprawę.choć wątpię w to szczególnie po ignorowaniu problemu na en.miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem kate. Przeczytałem wątek i już od pierwszego postu i wykresów zdziwiłem się, że nie boicie się rozładowywać baterii na maxa np 3% ? Bateria teoretycznie jest stała i osobiście bałbym się, że spadnie w niej napięcie czy coś podobnego. Mylę się? Ps pierwsze wrażenia z baterii bardzo pozytywne. Chodzi od 21,5 h, Wyświetlacz włączony 4 godz. 13 min i baterii zostało 32% więc wydaje mi się, że ok? Oczywiście cały czas wifi wł, 4G

Edytowane przez Marszal198304
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 baterie do laptopa takie same jedna doładowywałem druga od zera prawie do pełna. Tamta już dawno padła a ta nadal działa. Telefon stary tak samo robiłem zazwyczaj do zera i do pełna. Bateria dopiero po półtora roku zaczęła coraz gorzej trzymać a ładowana codziennie czasem 2 razy. Na Kate mój rekord yt i pisanie 4g/wifi 10.5h w 36 godzin prawie. Dużo zabawy aparatem to około 6h. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2017 o 10:39, Marszal198304 napisał:

Witam, od wczoraj jestem posiadaczem kate. Przeczytałem wątek i już od pierwszego postu i wykresów zdziwiłem się, że nie boicie się rozładowywać baterii na maxa np 3% ? Bateria teoretycznie jest stała i osobiście bałbym się, że spadnie w niej napięcie czy coś podobnego. Mylę się? Ps pierwsze wrażenia z baterii bardzo pozytywne. Chodzi od 21,5 h, Wyświetlacz włączony 4 godz. 13 min i baterii zostało 32% więc wydaje mi się, że ok? Oczywiście cały czas wifi wł, 4G

Mam kate około pół roku i nie przejmowałem się faktem,że rozładuję baterię do 0% i do dziś trzyma jak nowa:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może same baterie w sobie nie lubią rozładowania do zera ale elektronika która zliczya cykle ładowania już tak :d. Nawet w Samsungu mogłem podejrzeć ile takich cykli było :). W bateriach od laptów często wsad się krzaczy a ogniwa jeszcze są dobre. Sam niestety miałem takiego pecha :D A druga baterie ładuje od zera do pełna i działa :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szczerze mówiąc to  na global stable zaczynając od 8.x.x.x  to bateria po prostu leży i kwiczy, jest dużo słabsza (w sensie że jej drenaż jest większy). Pamiętam że na ostatniej wersji global satble przed miui 8 bateria byłą w stanie wytrzymać około 7h włączonego ekranu, podczas korzystania z lte , teraz na miui 8.2.1.0 to koło 3h . Co prawda na nowszym miui jest duża większa płynność, ale  to chyba t ego nie warte. Sam się zastanawiam czy aby nie wgrać starszego miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...