Skocz do zawartości

Szkła hartowane i folie


Hydrox

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarł do mnie Redmi Note 3 i po przesiadce z ekranu 4,5 cala na 5,5 cala stwierdzam że konieczne jest zapewnienie jakiejś dodatkowej ochrony na tak duży wyświetlacz.

Aktualnie na allegro jest bardzo mało aukcji z szkłem 9H do Redmi Note 3, te co są i tak prawdopodobnie sprzedają szkło do Redmi Note 2.Chciałbym dowiedzieć się czy w związku z tym że to praktycznie ten sam wyświetlacz szkła pasują i można wsiąść któreś z tych do dwójki. Ponadto prosiłbym o wskazanie jakiś modeli szkła które jest warte polecenia.

Czy warto brać szkło za 30 zł czy wystarczy pierwsze lepsze za 10zł i będzie ok. Do tej pory używałem tylko folli 3MK Rock to będzie moje pierwsze szkło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10 zł to raczej nie będzie szkło tylko wyrób "szkłopodobny" :-) Dobre szkło kosztuje 25-45 zł. Polegając na własnych doświadczeniach mogę polecić szkło Nillkin, którego używałem ok. roku. Teraz od kilku dni mam Mocolo. Jak dla mnie ta sama jakość - bardzo dobra. Mocolo możesz kupić za 25 zł, Nillkin jest droższy.

Mankamenty - kilka dni temu była dyskusja, że szkła teraz robią mniejsze niż wyświetlacz o ok. 1 mm z każdej strony. Czemu ? Nie wiem :-) Ale da się to przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które będzie mało się palcować? Do rn2 kupiłem to była tragedia. W Rn3 na chwilę obecną mam folię Goldi dorzucił gratis z pokrowcem. I szczerze jest mega pod tym względem. Bardzo mało łapie odciski. Tzn nie widać ich. Jest tak jakby matowa.

Wesołych Świąt!!!!

Sam też się nie znam na szkłach, dlatego zwróciłem uwagę na ilość kupujących i wyszło na to, że kupiłem jakieś szkło za 10 złotych, zobaczymy co to będzie

Zamówiłem chwilę po 12, a już się inPost tym zajmuje

Do rn2 miałem takie cudo za 10 zł i po tygodniu poszło do kosza. Z wyglądu jak grubsza folia. Palcowanie masakra. I jakimś cudem zrobił się taki dziwny pajączek. Mimo że nie upadł, nie miałem w kieszeni z niczym Ci mogło by to uszkodzić. Daj znać jak przyjdzie co to za wynalazek.

Wesołych Świąt!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A które będzie mało się palcować? Do rn2 kupiłem to była tragedia. W Rn3 na chwilę obecną mam folię Goldi dorzucił gratis z pokrowcem. I szczerze jest mega pod tym względem. Bardzo mało łapie odciski. Tzn nie widać ich. Jest tak jakby matowa.

Wesołych Świąt!!!!

Sam też się nie znam na szkłach, dlatego zwróciłem uwagę na ilość kupujących i wyszło na to, że kupiłem jakieś szkło za 10 złotych, zobaczymy co to będzie Zamówiłem chwilę po 12, a już się inPost tym zajmuje

Ja na oneplus one mam szkło za 1$ z AliExpress - jest lepiej dopasowane i mniej się palcuje niz Nillkin i takie jedno za 50zl. Loteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/18/2015 at 5:38 PM, hhunter22 said:

Daj znać jak przyjdzie co to za wynalazek.

Szkło już odebrałem i muszę przyznać, że dostawa niesamowicie szybka - zamawiałem wczoraj chwilę po 12, a dziś od 13 już na mnie paczka czekała ;)

Co do szkła... To pierwsze szkło jakie mam, więc za wiele powiedzieć nie mogę, zwłaszcza, że jeszcze telefonu nie mam ;P

Wygląda dość solidnie (z foliami nie ma porównania), chociaż na długości się dość łatwo wygina. Więcej mogę napisać w środę, jak już będę miał telefon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej po co Wam jakies szklo? to ma gorilla glass generacje 3-cia z tego co wiem, identyczna jak Nexus 5 ktorego uzywalem wczesniej z kluczami zawsze w kieszeni i sladu nie ma...
 dlatego teraz na RN3 tez nie planuje nosic i szczerze nie rozumiem po co ludzie nosza te oslonki, przeciez to tylko oslabia wyglad i uzywalnosc wyswietlacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zlo napisał:

ej po co Wam jakies szklo? to ma gorilla glass generacje 3-cia z tego co wiem, identyczna jak Nexus 5 ktorego uzywalem wczesniej z kluczami zawsze w kieszeni i sladu nie ma...
 dlatego teraz na RN3 tez nie planuje nosic i szczerze nie rozumiem po co ludzie nosza te oslonki, przeciez to tylko oslabia wyglad i uzywalnosc wyswietlacza

Nie wiem jak z RN3, ale RN2 nie ma GG, a przynajmniej nigdzie nie zostało to potwierdzone. Bardziej prawdopodobny będzie Dragontrail. Jeśli uważasz, że śladu nie było to chyba mówisz o dużych rysach, bo tych mikro pewnie było sporo.

Dobra "osłonka", dobrze naklejona nie szpeci telefonu. Założyłbym się, że nie zauważyłbyś u mnie Flexibleglass'a. Dodatkowo może chronić wyświetlacz w razie upadku, a przy sprzedaży ściągasz i voilá, ekran jak nowy :P 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/oryginalne-szklo-hartowane-9h-xiaomi-redmi-note-3-i5856353256.html mam szkło kupione na tej aukcji ale nie pasuje ono idealnie do ekranu, szczególnie do głośnika. Czy szkło powinno być od brzegu do brzegu ? Jaką jest tolerancja ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam to szkło, jest ono trochę inaczej rozwiązane. Otwór na głośnik jest taki duży ponieważ nie ma oddzielnego otworu na czujniki, ten głośnikowy został wydłużony.

Samo szkło jeżeli chodzi o dopasowanie jest ok, na brzegach lewy/prawy brakuje po 0,5 mm ale to nie przeszkadza nawet jest to całkiem dobre - mniejsze prawdopodobieństwo że coś w kieszeni podważy szkło i je odklei.

Minusem napewno jest dosyć wysoka palcowalność czy to oryginał ciężko powiedzieć szczególnie że to szkło na stronach Xiaomi z akcesoriami jeszcze nie występuje i na dodatek było dostarczone beż żadnej naklejki informującej do jakiego modelu jest co jest moim zdaniem trochę dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.12.2015o10:59, gladiq napisał:

http://allegro.pl/oryginalne-szklo-hartowane-9h-xiaomi-redmi-note-3-i5856353256.html mam szkło kupione na tej aukcji ale nie pasuje ono idealnie do ekranu, szczególnie do głośnika. Czy szkło powinno być od brzegu do brzegu ? Jaką jest tolerancja ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Rany, co za cena...
Chyba zaczne sprzedawac szkła na allegro, bo popyt spory i niezła marża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, ktoś korzystał z tego szkła? https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-nillkin-super-clear-anti-fingnerprint-screen-protector-7262.html czy może lepiej kupić normalnego szkło nillkin https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-3-nillkin-anti-explosion-tempered-glass-screen-protector-7261.html

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Dzięki poprawione

Różnica między normalnym a super clear jest 3$ a czy różnica będzie jakaś w działaniu między normalnym a tym super clear?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na swoje to nie ma co dopłacać do jakichś super ultra clear. Tanie folie mogą robić efekt szarości. Powłoka przeciw palcowaniu i tak zejdzie po kilku miesiącach, jest ona raczej w kazdym szkiełku powyżej 1$. 

Ps. Linku u mnie prowadzi do tego samego szkiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło kupiłem tutaj Xiaomi Redmi Note 3 Tempered Glass 100% New Screen Protector Film Case for Xiaomi Redmi Note 3 Prime 5.5inch Smartphone

http://s.aliexpress.com/rmiUfyEj

(from AliExpress Android). Dobrze pasuje i nie zakłamuje kolorów. Dotyk również bardzo dobrze dziala.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...