Jump to content

Zestaw słuchawkowy

cointreau

Recommended Posts

Ja mam Planteonics ML20 i... po prostu działa, robiąc to, co powinna robić. :P Łączy się migiem, nie zrywa połączenia. Minus dla niej jest taki, że nie przesyła dźwięku z multimediów, czyli np. komend z nawigacji przez nią nie usłyszę.

Dnia 22.04.2016 o 09:09, cointreau napisał:

Na XFS można kupić taką słuchawkę:

https://www.xiaomiforsale.com/pl/akcesoria/203-xiaomi-mi-bluetooth-earphone.html

Czy ona jest oryginalna-dedykowana do tej serii?

Brat zakupił takową słuchawkę na Link do AliExpress

Mała, fajna, oryginalna od Xiaomi, tylko jakieś komunikaty po chińsku. Z Redmi 3 działa bez problemu.

Tutaj instrukcja po angielsku

Pewnie na tym forum w innym dziale jest temat poświęcony tej słuchawce.

Edited by jarek87

Dnia 22.04.2016 o 12:05, Guziiik napisał:

Ja mam Planteonics ML20 i... po prostu działa, robiąc to, co powinna robić. :P Łączy się migiem, nie zrywa połączenia. Minus dla niej jest taki, że nie przesyła dźwięku z multimediów, czyli np. komend z nawigacji przez nią nie usłyszę.

Producent tej słuchawki sugeruje, że ten model posiada wyprofilowaną wkładkę douszną, która zapewnia idealne dopasowanie do kształtu ucha. Czy tak faktycznie jest? Pod względem ergonomii..ten zaczep zewnętrzny by nie wystarczył? Ta wkładka wewnętrzna w praktyce nie przeszkadza?

Poza tym, gdzie:

- znajdują się przyciski odbierania i kończenia rozmów?...Widzę tylko przyciski głośności...

- ładowanie jest tylko przez port USB? Czy faktycznie przez 2 godziny da się naładować do pełna tą słuchawkę?

- czy jest jakaś dioda, która informuje o ładowaniu i skończeniu ładowania?

Dnia 25.04.2016 o 02:10, jarek87 napisał:

Brat zakupił takową słuchawkę na Link do AliExpress

Mała, fajna, oryginalna od Xiaomi, tylko jakieś komunikaty po chińsku. Z Redmi 3 działa bez problemu.

No to, to jest ta słuchawka do której link podałem...Tak się zastanawiam, czy ten uchwyt wewnętrzny (nie ma zewnętrznego) nie będzie powodował dyskomfortu...Słuchawka może wypaść z ucha?

Edited by cointreau

Wkładka 'douszna' na pewno nie przeszkadza, a poprawia komfort - membrany podobne do tych w słuchawkach 'pchełkach' częściej powodowały ból ucha, o tej słuchawce jestem w stanie zapomnieć, że ją używam. Przycisk odbierania znajduje się na powierzchni słuchawki przez co go nie widać. Tak, słuchawka ładuje się pewnie nawet szybciej niż 2 godziny i tak, posiada diodę która z czerwonego koloru przechodzi na niebieski, gdy jest naładowana. ;) 

Ale poleciłbym Ci jakiś nowszy model, z obsługą przesyłania dźwięku z multimediów, a nie tylko z rozmów telefonicznych (czyli A2DP). Ta, o której mówiłem jest już dość wiekowa i nawet nie wiem, czy ją jeszcze sprzedają. Jej wznowieniem jest model Explorer 50, który wszystkie wspomniane funkcje posiada.

22 godziny temu, Guziiik napisał:

Ale poleciłbym Ci jakiś nowszy model, z obsługą przesyłania dźwięku z multimediów, a nie tylko z rozmów telefonicznych (czyli A2DP). Jej wznowieniem jest model Explorer 50, który wszystkie wspomniane funkcje posiada.

Dzięki za sugestie, te słuchawki wyglądają naprawdę ciekawie...Nie słyszałem wcześniej o tej marce.

Zastanawia mnie jednak pewna kwestia, właśnie czytam opinie na temat różnych słuchawek Platronics i niektórzy twierdzą, że są one zbyt czułe, tzn. wychwytują zbyt dużą ilość dźwięków z otoczenia, przez co rozmówca jest słabo słyszalny na otwartej przestrzeni.  Podobno idealnie zachowują się w samochodzie ( przy wyłączonej muzyce, jak nikt nie rozmawia z pasażerów), natomiast w miejscach o większym natężeniu hałasu, czy też właśnie na otwartej przestrzeni jest kiepsko.

Czy w Twoim modelu również dostrzegłeś takie problemy?

Edited by cointreau

Nie wiem czy chodziło ci tylko o słuchawkę do rozmów (bluetooth na jedno ucho), czy ogólnie do rozmów i muzyki. Do muzyki używam Pistonów V3 Xiaomi i z czystym sumieniem mogę je polecić (rozmowy obsługują też bezproblemowo). Zamiennie po bluetooth używam Sony SBH-20, do którego można podpiąć dowolne słuchawki i sprawuje się wyjątkowo dobrze, a dodatkowo używam tego do przesyłania muzyki z telefonu na stacjonarny zestaw Hi-Fi. Spadek jakości porównując do połączenia kablowego jest w praktycznie niezauważalny.

@cointreau, niestety, ale rzeczywiście można dostrzec ten problem. Niejednokrotnie gdy używałem tej słuchawki np. w trakcie spaceru moi rozmówcy narzekali, że trudno mnie zrozumieć. Jeśli dodatkowo jeszcze wiało, to już całkiem kaplica... Myślałem, że to problem tylko mojego modelu, ale skoro tak jest również w innych, to warto się zastanowić, gdzie słuchawka będzie głównie wykorzystywana. Tak czy inaczej, w zamkniętych pomieszczeniach wszystko jest ok.

Mnie się udało wyhaczyć na Aliexpress V3i za ~5$, podobno oryginalne, co też wiele osób potwierdziło. :P Ciekaw jestem, czy Xiaomi rzeczywiście oszczędziło tylko na materiałach - tak czy inaczej również posiadają pilot (ale jednoprzyciskowy) więc jako zestaw głośnomówiący tak samo by się sprawdziły. A 20 zł za słuchawki... Dość dobra oferta. :) 

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Przerabiał ktoś zestawy słuchawkowe z jak najlepszą redukcją szumów? Może być przewodowy (mini jack) lub bezprzewodowy (bluetooth). 

Chciałbym coś znaleźć w okolicach 100 zł.

Może coś być w takich stylu też:

20160115_110141_TM310VT.JPG

Używać będę w pracy (serwis).

edit:

Chyba się zdecyduję na taki zestaw:

http://sklep.telepol.pl/pl/p/Plantronics-Blackwire-C215-205203-02,-przewodowy-zestaw-sluchawkowy-jack-3,5-mm,-na-jedno-ucho/2034

Edited by BnQ