Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Trzymałem wcześniej wszystkie przyciski i tylko restartował się, ale trzymając trzy przyciski jakoś wszedł w jakiś tryb (najwidoczniej download) bo miflash chwycił instalację systemu, bo wcześniej przez flastoola czy trzymając vol up i vol down wyskawiwały błędy w miflashu (za każdym razem wykrywał telefon). 

Jak teraz zainstaluję, poczekam nawet 30min na uruchomienie się i spróbuję wszystko od nowa. 

Dzięki za pomoc, mam nadzieję, że teraz pójdzie już wszystko ok, jak coś to będę pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis odebrałem swojego redmi 3s

Android Global Stable 7.5.4.0, no zabrałem sie za odblokowywanie bootloadera, jednakże na 50% sie zatrzymuje, wiec zabrałem sie za wrzucenie wersji dev za pomoca tego poradnika, jednakze wyskakuje mi blad pokazany na załączonym obrazku. Probowalem na trzech róznych komputerach (wszedzie Win 10).

Jakies pomysly co moze byc nie tak??

problem.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luka83 napisał:

(wszedzie Win 10).

Jakies pomysly co moze byc nie tak??

Nie ważne że win10, może być dowolne od win7 w górę, ale musi być 64bit. Komunikaty związane z brakiem miejsca, pamięcią z reguły wyskakują na win32bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązny, najnowszy MiFlash dał rade

Dev zaintalowany, boot zdjęty, TWRP zaintalowany i miuiPolska również. Jestem na etapie ładowania sie systemu - napis mi i 3 kropeczki.

Tylko zastanawie mnie komunikat w TWRP po zainstlowaniu instalkiz zipa "czy napewn  chesz zrestartować telefon, nie wykryto żadnego systemu" ??

 

edit: wszystko sie udało. Dziekuje autorowi za poradnik oraz wszystkim za odzew

P.s. warto by moze dodac link do Najnowszego MIFlasha

Edytowane przez luka83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie również się udało, także dziękuję autorowi i użytkownikom za pomoc.

Może kilka sugestii, które zauważyłem podczas instalacji, a znalazłem te rozwiązania na innych forach - pewnie też tutaj to jest.

Przy wgrywaniu chińskiego dev z linków na miuipolska wyskawiły błędy, dopiero na angielskim forum znalazłem link do tej strony i tutaj już wgrywanie przez miflasha poszło bez problemu:
http://xiaomininja.com/2016/07/22/miui-8-china-developer-rom-6-7-21-is-out-download-it-here/

Też miałem problem z odblokowaniem bootloadera, pasek zatrzymywał się na 50% - z pomocą przyszedł TunnelBear ( https://www.tunnelbear.com/ ) ustawienie kraju na Hong Hong RSA.

Wgrywanie TWRP z głównego poradnika na miuipolska nie chciało iść - ze skryptem z tego artykułu bezproblemowo. 

I potem mój błąd - nie czekanie do końca gdy ładował się rom po wgraniu - może też warto dodać informację w instrukcji, że możę to potrwać 20-30min, a pośpiech, wgrywanie na nowo romu, kończy się stresem i ciężką walką, żeby uratować telefon. 

Edytowane przez gurlog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luka83Poproszę zatem link do tego miflasha. Aktualny jest ze strony xiaomi, więc myślałem że jest pewny.

Dodałem do kompedium skrypt do wejścia w tryb download dla osób mających bootloopa, które mogą wejść tylko w tryb fastboot.

@gurlogTak, masz rację, informację o tych 30min już dodałem.

A co do linka "xiaomininja" to raczej nie ma sensu, jesteś pierwszą osobą której aktualny link nie pasuje.

Edytowane przez jarekm95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobierasz przez telefon albo wrzucasz paczkę do telefonu 

wchodzisz w informacje o telefonie

 aktualizacja

prawa góra trzy kropeczki  

i zainstaluj aktualizacje z pliku zip

 wskazujesz folder gdzie masz paczkę z romem i klikasz na niego i OK

telefon się wyłącza i włącza z TWRP a potem instaluj i wybierasz rom i jedziesz , chwile mu zejdzie będzie pisało na dole aktualizacja  i będą szły procenty 

 

jak coś pokręciłem to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi 

Edytowane przez Rostii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Rostii napisał:

pobierasz przez telefon albo wrzucasz paczkę do telefonu 

wchodzisz w informacje o telefonie

 aktualizacja

prawa góra trzy kropeczki  

i zainstaluj aktualizacje z pliku zip

 wskazujesz folder gdzie masz paczkę z romem i klikasz na niego i OK

telefon się wyłącza i włącza z TWRP a potem instaluj i wybierasz rom i jedziesz , chwile mu zejdzie będzie pisało na dole aktualizacja  i będą szły procenty 

 

jak coś pokręciłem to niech mnie ktoś mądrzejszy poprawi 

Prawie dobrze, można i tak. Ale najpewniej w programie aktualizacje, trzy kropeczki, uruchom w recovery. Uruchamia się twrp i tam install, wskazujemy wgrany zip z romem i suwak na dole w prawo. Można też wskazać plik od razu w programie aktualizacje, aktualizuj z pliku, ale czasami to może nie zadziałać. Nie jest potrzebny żaden wipe, chyba że instalujemy starszy rom, ale wtedy to nie jest aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rostii napisał:

Dobrze wiedzieć ze tak tez można   

To jest najpewniejszy i chyba najszybszy sposób. Wszystkie instalacje i updaty romów eu/pl są za pomocą twrp (recovery), dlatego najlepiej od razu tam przejść i robić to z poziomu twrp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja wszystkim
Mam problem. 
Zacząłem fleshowac telefon Mifleshem jecz wyskakoczył mi jakis błąd który przerwał operacje.
Chciałem spróbować ponowic operacje lec po nacisnięciu flash od razu wyskakuje mi takowy błąd.
Na chwile obecna telefon po właczeniu zawiesza sie na logo MI. Jest opcja wejscia w opcje FASTBOOT

blad.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, BartNH napisał:

Heja wszystkim
Mam problem. 
Zacząłem fleshowac telefon Mifleshem jecz wyskakoczył mi jakis błąd który przerwał operacje.
Chciałem spróbować ponowic operacje lec po nacisnięciu flash od razu wyskakuje mi takowy błąd.
Na chwile obecna telefon po właczeniu zawiesza sie na logo MI. Jest opcja wejscia w opcje FASTBOOT

W tym poście i temacie masz link jak przejść z fastboot do download:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

I. INSTALACJA ROMÓW PRZEZ MIFLASH

0.Do całego procesu potrzebny jest system 64 bit!

 

1.Przechodzimy na stronę i pobieramy "MIUI ROM Flashing Tool" i instalujemy. Pobieramy i instalujemy: MiFlash2016.04.01

 

2.Pobieramy rom (do wyboru):

 

  Odkryj ukrytą treść

 

a)"Redmi (3 lub 3s) Latest China Stable Version Fastboot File Download" z link (stabilny, oficjalny rom)

 

b)"Redmi (3 lub 3s) Latest China Developer Version Fastboot File Download" z link (rozwojowy, deweloperski, oficjalny) zalecane do odblokowania bootloadera

 

c)link (xiaomi.eu 7.1.3 - jeden z pierwszych romów, ceniony za długą pracę na baterii) zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl NIE dla wersji PRO - problemy z zasięgiem, Tylko dla Redmi 3 (nie 3s, 3x)

 

d)link (xiaomi.eu przerobione do wgrania przez MiFlash przez wietnamczyka o nicku ManhIT)  zalecane jeśli nie mamy zgody na odblokowanie bootloadera, a chcemy mieć język pl Działa też na wersji PRO Tylko dla Redmi 3 (nie 3s, 3x)

 

 

 

3.Wypakujemy - zalecane żeby w nazwie nie było spacji - najlepiej wypakować bezpośrednio na dysk

 

4.Uruchamiamy MiFlash; klikamy "Browse" i wskazujemy wypakowany folder (nie folder "images"!).

 

5. Zaznaczamy też którąś z dolnych opcji - "Flash all" (wszystko - zalecane) "Flash all except storage" (nie flashuje pamięci/karty) "Flash all expect data and storage" (nie flashuje pamięci/karty i pamięci wewnętrznej - nie zalecane)

 

6.Uruchomienie w trybie download/edl (w tym trybie telefon świeci na czarno, nic nie wyświetla):

 

-uruchamiamy menu serwisowe kombinacją vol+ i power, po czym wybieramy "download" lub

-jeśli mamy uceglony telefon to możemy próbować włączyć tryb download trzymając vol+ i vol- i podłączając telefon do komputera lub

-jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot używamy skryptu

 

7.Podłączamy telefon, klikamy refresh - Miflash powinien znaleźć nasz telefon

 

8.Klikamy flash i czekamy, aż status będzie ukończono pomyślnie

 

9.Odłączamy telefon i trzymamy power aż telefon się włączy.

 

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

Sposoby wejścia w poszczególne tryby:

DOWNLOAD / EDL

1.Poprzez menu serwisowe (vol+ i power), następnie wybieramy "download"

2.Trzymamy vol+ i vol- i podłączamy telefon do komputera.

3.Poprzez skrypt (przydatne jeśli mamy bootloopa i możemy wejść tylko do trybu fastboot.

 

 

Wszystko jest i tu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2016 o 17:27, jarekm95 napisał:

a)Redmi 3 Redmi 3S/3X (oficjalny rom, stable lub developer)

b )link (pobieramy rom dla naszego telefonu - jest to rom xiaomi.eu dev z j.polskim) zalecany każdemu polakowi

c)link (szukamy romu z "ido/HM3" lub "land/HM3SHM3X" w nazwie - jest to rom xiaomi.eu stable z j.polskim) zalecany każdemu polakowi

 

Cześć,

dzięki za poradnik. Wykonując kolejne kroki na moim Redmi 3s  cały proces przeszedłem bezproblemowo. Wątpliwość miałem tylko w cytowanym miejscu. Czyli który ROM wybrać :)

Zwyciężyła ciekawość i na pierwszy rzut zainstalowałem system MIUI V8 z tej strony https://miuipolska.pl/download/ 

  • MIUI 6.7.28
  • ANDROID 6.0.1
  • ROZMIAR 867MB
  • ROM HM3SHM3

  

Instalacja przebiegła sprawnie. Pierwsze uruchomienie faktycznie trochę trwało. System ładny ale działa bardzo wolno. 

Szukałem czegoś bardziej stabilnego i natrafiłem z następujące systemy:

romy.PNG

Wybrałem ten zaznaczony na żółto. Wgrałem. 

W porównaniu do v8 ROM jest demonem szybkości, ale już na pierwszy rzut oka nie ma on istotnej :D funkcjonalności, o której pisałem tu (nie można edytować poszczególnych składowych motywu).

W związku z tym pytanie czy istnieje możliwość wgrania (podmiany) plików odpowiedzialnych np. za motywy. Jeśli tak to prośba o podpowiedź gdzie szukać. Ewentualnie - testował może ktoś wcześniejsze wersje MIUI 8 (wgrywałem ostatni z 29.07) i może potwierdzić ich szybkość i przyzwoitą chociaż stabilność. 

Pozdrawiam

M.

 

 

Edytowane przez miszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie sobie w download szukalem najnowszego MIUI.  Znalalzlem: MIUI 6.7.28. 

Teraz nie rozumiem. Czesc MIUI o tym samyn oznaczeniu jest n androidzie 5.1 a czesc na 6.0?

Jest to to samo,  czy jest jakas roznica?

Mam MIUI 7.4 by ManhiT 6.5.12 (rozwojowa).  

Oplaca sie odblokowywac bootloader i zmieniac na MIUI nowe? Jest to moje jakies felerne? 

Ps.  Ciagle czytam o problemach z wgrywaniem.  Sa one juz rozwiazane? Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Meon napisał:

Teraz nie rozumiem. Czesc MIUI o tym samyn oznaczeniu jest n androidzie 5.1 a czesc na 6.0?

A przyjrzyj się jeszcze raz. Na pewno mają takie samo oznaczenie?

A o reszcie poczytaj. Rom od ManhiTa znajdziesz nowszy na en.miui.com. Znajdziesz tam też globala dev. A bootloader warto odblokować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Meon napisał:

Teraz nie rozumiem. Czesc MIUI o tym samyn oznaczeniu jest n androidzie 5.1 a czesc na 6.0?

Nie zrozumiałeś sposobu nazewnictwa romów i miui. Rom 6.7.28 to nie nr miui tylko data wydania romu, czyli 2016.07.28 i to jest rom z Miui 8. najnowszy rozwojowy, dla Redmi3/pro w wersji androida 5.1, a dla Redmi3s z androidem 6.0.

Ale to prawda są dla niektórych telefonów (które miały różne wersje androida) te same wersje miui dla różnych wersji androida.

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz rozumiem... 

Wyjdzie rom na 6.0.1 na redmi 3?

Czyli zarowno ten na lolipopie to MIUI 8 jak i na androidzie 6 jest MIUI 8?

Oplaca sie juz instalowac miui 8, czy poczekac? 

Ps.  Jak wyglada sprawa automatycznych aktualizacji z poziomu telefonu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Redmi 3 to masz romy na lolipopie, zarówno xiaomi.eu stable (7.5.1 MIUI 7), xiaomi.eu dev (6.7.28 MIUI 8) jak i global dev (6.7.29 MIUI 8).

Rom na MM 6.0.1 jest dla Redmi 3S.
Automatyczną aktualizację będziesz miał na global dev. Do pobrania na en.miui.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu kupiłem Redmi 3. Niestety czytałem opinie w internecie, że Redmi 3S to odchudzona wersje Redmi 3, oraz że jest gorsza.

Teraz żałuję, ponieważ wychodzi na to, że miałbym lepszy telefon (3S) w tej samej cenie!!!

Nie wiem czy brać się za xiaomi.eu dev (6.7.28 MIUI 8) czy global dev (6.7.29 MIUI 8) do mojego Redmi 3.

Za globalem przemawiaja automatyczne aktualizacje z poziomu tel, co przemawia za xiaomi.eu?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wgrać globala na redmi z CMa. Włączyłem recovery, full wipe (prócz sd) i wgrałem Miui. Po restarcie zatrzymuje się na logu Mi. Do recovery wejść się nie da. Do tego menu (co można wejść w download) także nie działa. Jedyne co działa to Fastboot. 

Jak mogę wgrać na to soft? Gdy chcę wgrać przez miflash w fastboocie mam następujący błąd:

 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...