Skocz do zawartości

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko elegancko działa. Niestety z odblokowanie po zgodzie Xiaomi nie działa tak jak powinno (couldn't verify device current account is different from the account info on the device), na szczęście jest alternatywa ;-)

Bardzo dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rudy61 napisał:

couldn't verify device current account is different from the account info on the device

Tez to mialem, wina byl syfmiui. Takze mozesz spokojnie olac miunlocka i odblkowac metoda bez zgody xiaomi ;] Albo wgrac china dev w edl i powinno pojsc unlockiem, w mi4c jest ta fajna mozliwosc ze jak Ci pasuje tak sobie zrob ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.12.2016 o 16:53, Redmi2 napisał:

Wgraj to twrp dziala na 100%
http://www.teamsuperluminal.org/ts-twrp-2-8-7-2-mi4c/
 

I jak uruchomi Ci sie to twrp, klikasz w install i wybierasz rom xiaomi.eu i swipe to install a potem reboot to system, zrestartuje sie i moze wisiec do 30 minut na napisie mi. Nie panikuj. Czekaj. Jak wejdzie do miui, wroc do twrp i kliknij tym razem wipe- advamced wipe i zaznacz data, cache, dalvik i internal storage(system nie) i daj swipe to wipe.a potem reboot to system i znowu czekaj. I juz
A kolejne update-y xiaomi.eu ida tak, wrzucasz rom na tel, twrp-install wybierasz rom, swipe to install i reboot to system i czekasz az wstanie i tyle. Zadnych wipow

@Redmi2

mam zainstalowany juz xiaomi.eu ale nie rozumiem do konca jak wrocic do twrp poprzez wylaczenie telefonu i power + dolny przycisk glosnosci ? 

Wolę się upewnić niż zepsuć :P 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez janusz97s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam to co kilka osob wczesniej , ale nie widzę odpowiedzi.

 

Stoje na pkt 4 MiFlash ma wskazany katalog z romem , ale reakcji brak

Czy jest mi w stanie ktos pomoc? Telefon był prezentem , a tu wtopa ;-/

 

Dodam, żęw informacji o telefonie jest wersja MIUI Global 8.0 Sabilna  (8.0.4.0)  jezeli to coś wnosi

Edytowane przez Glaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam to co kilka osob wczesniej , ale nie widzę odpowiedzi.
 
Stoje na pkt 4 MiFlash ma wskazany katalog z romem , ale reakcji brak
Czy jest mi w stanie ktos pomoc? Telefon był prezentem , a tu wtopa ;-/
 
Dodam, żęw informacji o telefonie jest wersja MIUI Global 8.0 Sabilna  (8.0.4.0)  jezeli to coś wnosi

Telefon jest w trybie edl ? Masz punkt po punkcie trudno się pomylić

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przechodzi w czarny ekran, ale do konca nie wiem w jaki spsosob zdiagnozowac tryb edl?

Jak masz czarny ekran i widzi go Miflash to jest w edl. Więc już tylko kwestia wgrania tego dev potem TWRP Xiaomi.eu i jesteś w domu

Wysłane z mojego Mi-4c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Glaniu napisał:

Tak jak pisałem wczesniej nie wiem czy widzi go MiFlash . Nie mam zadnych komunikatów

Jezeli w oknie MiFlash ma pojawic sie mi4c to tam go nie ma

Taki sterownik w trybie EDL na MI4C

XMYA6wm.png

gsDgw6X.png

Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:


Sterownik zalezy od wersji miflasha :-P. Ktory to instaluje stery, wiec starszy miflash moze miec inne :-) zreszta co za roznica jaka wersja czy 1.5 czy 2.1?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

Słuchaj o co Ci chodzi ? Odpisuje mu bo nie wie czy ma telefon w trybie EDL. Nic nie piszę jaki ma mieć numer, tylko pokazałem jak to wygląda w menadżerze urządzeń. Jak Ci nie pasuje co napisałem to naciśnij zgłoś post. Nie wiem czy śledzisz moje posty bo co coś napisze to musisz to negować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Glaniu napisał:

Dziekuje za zrzuty , ale nie mam w menadżerze w portach com quallcoma, i pewnie dlatego nie widzi mi go miflash . teraz tylko co zrobic by zobaczył ???

Zgodnie z poradnikiem @Redmi2 podlczayc tel, odinstalowac stery, odloczyc tel, podlaczyc ponownie. Szczegoly w poradniku kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Glaniu napisał:

Dziekuje za zrzuty , ale nie mam w menadżerze w portach com quallcoma, i pewnie dlatego nie widzi mi go miflash . teraz tylko co zrobic by zobaczył ???

A co masz na liście ?  QHUSB_BULK

Jak tak to prawym myszy aktualizuj sterownik i wybierasz folder tam gdzie masz zainstalowanego Miflash u mnie to dla 64bit C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver i instalujesz sterownik. Dla 32bit masz C:\Program Files (x86)\Xiaomi\MiPhone\Qualcomm\Driver

CTtebrn.png

EDIT: Oczywiście zakładam że masz telefon wprowadzony w tryb EDL komendą 

fastboot oem edl
Edytowane przez slimozis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2te obie paczki MiFlash co są u Ciebie w tutorialu to jedynie ex-traktory tylko rozpakowują pliki do podanych folderów. Nic nie instalują do systemu. Za to ten MiFlashSetup instaluje sterowniki, ma też opcje że można je przeładować:

gPAluNk.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 po prostu Ty masz to szczescie, ze u Ciebie na kompie wszystko ladnie dziala. Duzo osob jednak ma problemy z miflashami/miunlockami i dalej sadze ze to wina xiaomi, bo nie potrafia napisac dobrze dzialajacego programu. Kiedys wspomnialem ze wiele telefonow flashowalem i zawsze wszystko dzialalo, co sie na xiaomi nameczylem to moje ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redmi2 napisał:

Przyslij mi swojego laptopa to Ci go zrobie tak, ze zaden xiaomi nie sprawi Ci problemow

32-bitowe systemy nie sa az tak proste do oganiecia jesli chodzi o xiaomi. Wiem wiem, latwo jest zrobic format kompa i postawic system od nowa, ale to jest najlatwiejsza droga, ja zawsze wybieram te na około, czyli staram sie ogarnac bez fomata (format jest dla lamusow) ostatnio tez chcialem ogarnac i miflash najnowszy w ogole nie ogarnial wgrywania telefonu, a miflash 2015 wyrzucal blad max buffor size, sterowniki dobrze poinstalowane, telefon dobrze rozpoznany w EDL i nic, kaplica, nie szlo, probowane pod roznymi portami USB. System Vista 32-bit - dlaczego taki, a bo taki byl oryginalny na laptopie, nie zamierzam zmieniac. Zapewne na win7 poszlo by od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, miklo napisał:

I dlatego - jako ludź, któren to Windows w ogóle nie posiada - staram się nie pierniczyć w te Windows toole. Fastboot po Linux nie wymaga żadnych sterowników. Nic. Wpinasz i działa. 

Nie wiesz co mowisz. Uzywam glownie linuxa, nie odblokoujesz pod nim bootladera, niestety ;] Linux domyslnie blokuje port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

Dlatego instuje zawsze ten 2015

a moglbys rozwinac mysl, ten ktory instaluje sie razem z miflashem2015?

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

Tak to zrob pod linux flash w edl :-) odrazu mowie Ci nie da sie, jak masz zablokowany btl, a masz np syfiaste miui? Zreszta sama apka mi unlick jest tylko na windowsm

Kolega @miklo ewidetnie nie ogarnia co to flash w edl z zablokowanym bootladerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniam ogarniam. Zmiksowałem dwa tematy - tutaj niejako przy okazji wyjaśniam, czemu nie bawię się miflashe, jeśli jest odblokowany BL. Lekceważący ton niekoniecznie jest na miejscu panowie :)

 

EDYTA: MiFlash po prostu flashuje wszystkie partycje (a jest ich naście). Zwykły flash TWRP i potem System - tylko dwie. To przecież oczywiste.

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież oczywiste jest, że wrzucam TWRP, bo mam odblokowany BL (przecież w poście powyżej to wyraźnie zaznaczyłem). Gdybym miał zablokowany, to trzeba się z Windows przeprosić. Jeszcze jakieś oczywistości do wyjaśnienia? :D

Edytowane przez miklo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miklo napisał:

I dlatego - jako ludź, któren to Windows w ogóle nie posiada - staram się nie pierniczyć w te Windows toole. Fastboot po Linux nie wymaga żadnych sterowników. Nic. Wpinasz i działa. 

Sprawdzałem po linuxem w trybie fastboot i banalnie proste. Co do zablokowanego bootloadera to vmware i windows :)

Jeszcze jestem ciekaw czy pod wine można skorzystać z oficjalnej aplikacji xiaomi do odblokowania. Jak kiedyś mnie coś podkusi to zablokuje bootloader i sprawdzę.

PS. Z jakiej dystrybucji korzystasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Redmi2 napisał:

No ja nie wiem czy zablokowany btl w edl w vmware pojdzie, skoro sam linuch blokuje ten port. Ale ja tam nie wiem :-) nie korzystam z linucha wiec tu wierze Tobie ale moze byc problem, to samo z apka mi unlock gdzie na windzie potrafi sprawiac problem to co dopiero w maszynie virtualnej.
Ale przetestowac mozesz. Zrobisz wtedy poradnik na linucha :-)

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk
 

 

Mój post nie był pytaniem tylko stwierdzeniem. Jeśli tak napisałem tzn że to sprawdziłem. A aplikacja MiFlashUnlock nie w wmvare tylko w wine. 

A co do tutoriali to nie mam zamiaru tworzyć wystarczy że Ty to robisz :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super - metoda zacna - 15 minut i po sprawie. Jedyne co bym w poradniku zmienił to u mnie wgrywanie softu przez miflasha trwało ok 6-8 minut. Myślę że niejeden może się już lekko spocić ze po 2 minutach dalej nic.....Ale poradnik rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, fatis napisał:

No i super - metoda zacna - 15 minut i po sprawie. Jedyne co bym w poradniku zmienił to u mnie wgrywanie softu przez miflasha trwało ok 6-8 minut. Myślę że niejeden może się już lekko spocić ze po 2 minutach dalej nic.....Ale poradnik rewelacja!

Jak dla mnie poradnik nie jest do końca dobrze napisany, sam bym go troche lepiej napisał, ale nie będę go pisał bo po co 2 takie same i zapewne zaraz by usuneli temat za dublowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu, nie ma co dyskutować - ode mnie plusik tak czy siak bo bałem się że będę musiał się brandzlować z forum miui i oficjalnymi kanałami iść i czekać. 

@kamillm - jeśli czujesz w sobie moc to pisz śmiało - podczepią najwyżej jeśli możesz coś faktycznie wnieść do tego tutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...