Jump to content

Oblokowanie BOOTLOADERa bez pozwolenia Xiaomi


redzi84

Recommended Posts

// Wraz z wydaniem androida 7.0 na mi4c poradnik stał się nieaktualny i ta metoda na najnowszym bootloaderze po prostu nie zadziała, aby go odblokować skorzystaj z tego poradnika

 

Cześć, Miałem problem z rozblokowanie bootloadera oficjalną drogą. W MiFlash Unlock wyskakiwało mi powiadomienie Couldn’t verify device. Current account is diffrent from the info on the device. Jażeli macie taki problem lub inny, albo po prostu nie chcecie czekać na pozwolenie od XIAOMI to proszę.

 

UWAGA  Robisz to na własną odpowiedzialność.

 

Połączyłem Instrukatarz z XDA z tego tematu: >KLIK< z instrukcją /narzędziami z Miuipolska.pl

 

Co będzie potrzebne:

 • Sterowniki ABD - można zainstalować Mi PC Suite
 • MiFlash: >KLIK< - trzeba zainstalować
 • Obraz systemu Mi4c >KLIK< - trzeba rozpakować dwa razy (archiwum linuksowe)
 • Recovery TRWP >KLIK<
 • MIUIPolska fastboot toolkit (Windows) >KLIK< - rozpakowujemy i kopiujemy do katalogu pobrany plik z recovery zmieniając jego nazwę na recovery.img
 • I Oczywiście MiuiPolska >KLIK<

 

Instrukcja:

 1. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (Power + Vol Down), aż zobaczymy ludzika xiaomi pastwiącego się nad robocikiem
 2. Wchodzimy do katalogu z "MIUIPolska fastboot toolkit" i trzymając wciśnięty shift klikamy prawym klawiszem myszy w oknie i wybieramy opcję "otwórz okno polecenia tutaj"
 3. Wpisujemy komendę
  fastboot oem edl

  uruchomi ona w telefonie awaryjny tryb recovery

 4. Uruchom Miflash i blikając "browse" wskaż katalog z rozpakowanym obrazem systemu. powinny znajdować się tam dwa pliki bat oraz dwa sh
 5. Na dole okna wybierz Flash All i kliknij Flash. Cała operacja zajmie ok 2min. CZekaj aż do pojawienia się komunikatu Sucessed
 6. Uruchamiamy telefon (Uwaga będzie startował bardzo długo). Jeżeli nie uruchomi się sam przytrzymaj (ok 10 sek) przycisk power.
 7. Podłącz urządzenie do komputera i wgraj do pamięci do głównego katalogu system miuipolska
 8. Uruchom urządzenie w trybie fastboot (Power + Vol Down)
 9. W werszu poleceń wpisz komendę:
  fastboot oem unlock

  Ta komenda odblokuje bootloader

 10. W katalogu "MIUIPolska fastboot toolkit" kliknij w klik "instaluj_recovery_windows.bat"
 11. Uruchomi się recovery TRWP UWAGA jeżeli telefon nie reaguje na dotyk poczekaj chwilę. Ekran się wyłączy i po chwili zaświeci. Slide tu unlock i do dzieła. Musimy pozwolic TRWP na modyfikacje inaczej po uruchomieniu telefony wróci recovery Xiaomi i nie zainstalujemy miuipolska
 12. Klikamy wipe i :slide to wipe"
 13. klikamy wstecz i wybieramy opcję instal i z listy plików wybieramy nasz plik z miuipolska "slide to flash" i ZROBIONE.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

.

 • Like 9
Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, redzi84 napisał:

U mnie jedyny sposob ktory zadzialal. Bawilem sie i czekalem w sumie 4 dni nie liczac oczekiwania na zgide od xiaomi.

Pozdrawiam

U mnie to samo. 4 dni i za każdym razem błąd przy 50% a tą metodą kilkanaście minut i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

Czy ta metodą jeśli zainstalujemy oficjalny rom z miui.com nie zablokujemy sobie telefony spowrotem?? 

Zależy mi na permamentnym odblokowaniu telefonu, dostałem pozwolenie od MIUI na odblokowanie ale nie próbowałem bo wgrałem poprostu wersje stabilną i z niej starszą developerską i miałem już odblokowany ;) ale przez to musiałem przejść na xiaomi.eu który nie ukrywam nie jest już taki fajny jak oficjalny... :(

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, bololabich napisał:

You are losing the point... :( <_< Właśnie chcę używać oficjalnego i mieć odblokowany więc nawet jak odblokuję oficjalną metodą to po ota mam znów blokadę??

Nie rozumiem... Po co Ci odblokowany, skoro i tak będziesz używał oficjalny system? Przecież w każdym momencie możesz go sobie odblokować...

Link to comment
Share on other sites

Ja mogłem wgrać recovery przez aplikację Flashyfy MIMO zablokowanego bootloadera [według samej aplikacji Xiaomi] - dalej już z górki.
Ewentualnie jeśli sposób na fastboot Wam nie działa to sprawdźcie jak jest wychwytywany Mi 4c w systemie w trybie fastboot - jesli jest to tylko "Android" to wejdźcie w to urzadzenie i dokonajcie aktualizacji urządzenia, zmieni się ono w Android Bootoable Device. Jak już to zrobiłem to zaczęła działać pierwsza metoda wgrywanie recovery [fastboot] - odcegla to też telefon jeśli mamy bootloopa, bo wgrywając recovery uruchamiamy do niego telefon, który jest wychwytywany już w systemie i możemy wgrać na niego zip. z systemem i zainstalowac z recovery dowolny system.

Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, emsiti napisał:

Nie rozumiem... Po co Ci odblokowany, skoro i tak będziesz używał oficjalny system? Przecież w każdym momencie możesz go sobie odblokować...

Żeby mieć roota :3 i możliwość zmiany na jakiś rom ze spolszczeniem jak kiedyś BD chciał kupić inny telefon bo wiecznie go mieć nie będę ;)

Co do Fastboot to u mnie fb był zablokowany jak zablokowało mi bootloader, miałem zablokowany fb i recovery i jednynie co mogłem zrobić to przez updater wgrać stabilny miui i wtedy wszystko wróciło do normy (nw jak teraz ale wtedy stabilny nie był jeszcze zaktualizowany)

Dnia 3/20/2016o18:39, AndropaX napisał:

Nie wprowadzaj w błąd, odblokowanie oficjalną metodą jest na stałę. Chyba że się zablokuje komendą.

Thanks ;) i tak jeszcze dla pewności.. ta metodą nie bedzie premamentnie?

Link to comment
Share on other sites

@redzi84 dziś się trochę namęczyłem z telefonem znajomego (zakup z xiaomi com pl 3/32GB oryginalny chiński stable) robiąć wg Twojej instrukcji i dla potomnych dobrze by było, żebyś ją lekko zmodyfikował. 

1. w moim przypadku telefon 3/32GB rom china stable - nie działała komenda:

fastboot oem edl

wykonywała się z błędem i był FAIL, powodem był ROM fabryczny stable, który jej nie obsługuje. Po wgraniu fastboota 6.1.21 http://bigota.d.miui.com/6.1.21/miui_MI4c_6.1.21_d1d054460d_5.1.zip  wszystko ruszyło jak powinno

2. Kolejnym problemem było to, że w opisie dałeś w miflashu flash all - tutaj też miałem problem, kilkukrotne flashowanie, czekanie po kilkanaście minut bez efektu. Po zmianie z flash all na flash without storage - 2min i po kłopocie, potem już poszło gładko. 

 

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Wejdz na stronę teamsuperluminal.org i tam masz TWRP najnowsze. I nie wrzucasz na tel, tylko ściągasz program z forum do instalowania Recovery. Telefon w fast boot i módl się aby wykrylo fona w programie.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Odblokowałem swój telefon z instrukcji podanej w temacie, i mogę potwierdzić, że działa :) Unlock robiłem mając wersję dev  6.3.2. Od dwóch tygodni śmigam sobie na Cyanogenie od team superluminal w wersji  cm-13.0-20160329, i wszystko działa bardzo w porządku, jedynie aparat chodzi troche gorzej, ale nie ma masakry. 

Link to comment
Share on other sites

Wersja z 2 kwietnia ma wsparcie dla F2FS - zwiększa to odczyt losowy pamięci, ale inne parametry jej niekoniecznie

Do tego dochodzi kilku zarządców SoC. Żyłem na sobie na nim, daje radę. Teraz wróciłem do MIUI aby zobaczyć czy bateria lepiej będzie trzymać

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Znajomy z innego forum korzystał z poradnika i mówił że jedna rzecz była myląca: nazywanie edl recovery, niektóre osoby spodziewają się czegokolwiek innego niż czarny ekran. Tak więc ja bym nazwał edl po prostu tryb awaryjny i dodał że z czarnym ekranem tak ma być.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Cześć. 

Dla mnie te tutorial nie działał. Mam najnowszego roma developerskiego i nie mogę wgrać żadnego innego. Updater nie akceptuje.

Mi Flash odpada po ok 40 sekundach. Informacja o błędzie: "W magazynie brak miejsca dla wykonania tego polecenia. Max buffer sector is 256"

Zakładam, że mój problem polega na tym, że mam najnowszego oficjalnego roma. Jakieś pomysły?

Link to comment
Share on other sites

#Studio315 musisz wgrać rom global stable za pomocą miflash a następnie poprzez wewnętrzna aplikacje telefonu updater rom global dev. Bedziesz mial wtedy polski język. Możesz oczywiście wgrać miui polska jednak do tego potrzebujesz odblokowanego bootloadera

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Mój problem opisany dwa posty powyżej rozwiązałem w taki sposób, że po nieudanym flashowaniu, nie ładowałem systemu, ale ponownie wcisnąłem klawisze vol-down + power, po czym ponownie rozpocząłem procedurę flashowania w Mi-Flash. Opcja Flash all. 

Dodam jeszcze, że tutorialowy link do TRWP nie działa. Proponuję skorzystać z https://twrp.me/Devices/ i wyszukać odpowiednią wersję. U mnie zadziałało :D

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Dzisiaj miałem troche czasu na zabawę więc... odpaliłem fastboota i wbiłem: 

fastboot oem unlock

Zainstalowałem później oryginalny rom, recovery zablokowało się ALE fastboot odpala wiec ta komenda jednak odblokowuje bootloadera na stałe!!! :D:D Mogę sie znów cieszyć oficjalnym romem, a nie jestem zmuszony do używania moda EU albo PL. Wcześniej jak update zablokowało mi fona to fastboot był zablokowany. Dam znać jeśli jednak za tydzień update zablokuje mi fona .... mam nadzieję, że nie i btw myślę, że już samo wgranie roma by to zrobiło  ;) 

 

Edit:

Niestety można jedynie wejść do fastboota, a BL jest nadal zablokowany

Edited by bololabich
Link to comment
Share on other sites

Jakieś pomysły jak wprowadzić telefon w tryb awaryjny po nieudanym wgraniu Rom?

Uzywajac metody z forum wgraj mu recovery - telefon potem sam się bootuje do recovery. Wtedy wgrywasz wszystko od nowa.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Witam wszystkich,

po lekturze kilku tematów z wgraniem polskiego MIUI i ja zdecydowałem się na ten krok. Posiadam Mi 4C, który przyszedł do mnie już z wgranym romem xiaomi.eu. Oczywiście przez niewiedzę i pochopność za pomocą programu MiPCSuite zaktualizowałem telefon i teraz posiadam zablokowany telefon z romem china 7.6.5.12 | Beta. Postanowiłem za pomocą tego poradnika odblokować telefon i wgrać polski MIUI. To jednak okazało się nie takie proste. Generalnie zatrzymałem się na punkcie 4 tego poradnika bo po przejściu w tryb recovery i uruchomieniu programu MiFlash wybieram folder z obrazem systemu Mi 4C ale po kliknięciu flash nie dzieje się zupełnie nic. Teraz nie wiem czy o czymś zapomniałem, czegoś nie doczytałem ? Czy jest ktoś bardziej doświadczony co miał podobny problem i udało się go rozwiązać ? Próbowałem wgrać poprzednią wersję romu ze strony producenta jednak po tym procesie nie mogłem ani wejść w ustawienia telefonu ani dzwonić bo telefon nie widział karty SIM. teraz mam najnowszą wersję developerską i telefon działa poprawnie jednak chińsko-angielskie menu zaczyna mnie bardzo irytować... Oczywiście wysłałem prośbę do xiaomi o odblokowanie bootloadera jednak nadal czekam i nie wiem na czym to się zakończy.

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witojcie :D
Mam mi4c z goldwaya, chce wgrac mu najpierw stable a pozniej odblokowac bootloader (chyba ze nie ma potrzeby?) i  wgrac xiaomi.eu. W tym celu probuje mu wrzucic tryb download, ale nie dziala to tak jak w redmi 3 (vol+  + power). Kiedy jestem podpiety kablem pod PCta czy to w trybie normalnym w fonie czy jako fastboot, to w konsoli "adb devices" nie wykrywa fona. Kiedy jednak jestem w fastboot i wpisze "fastboot devices" - ten jest widoczny. Probuje wpisac "fastboot oem edl" ale niestety konsola pokazuje
FAILED (remote: unknown command)

Czy ktos wie co z tym fantem zrobic?

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...
fastboot oem edl

nie działa

mam wersje  MIUI 7.0 STABILNA   7.0.16.0.0

nie moge zaktualizować do najnowszego

 

kupiłłem na xiaomiforsale

nie wiem jak wgac TWRP

 

stoje na fastboot oem edl

 

 

pomocy

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chwileczkę, jaki masz telefon i czemu cokolwiek chcesz odblokować? Jeśli masz Mi4c to przecież nie masz zablokowanego bootloadera z tą wersją Stable. Ona jest za stara by blokować. Wgraj twrp przez fastboot flash recovery twrp.img i tyle.

Z MI 5

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
 • Create New...