Skocz do zawartości

galakty

Użytkownicy
  • Postów

    6 203
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    55

Treść opublikowana przez galakty

  1. Stable China, jak Ci się nie chce zmieniać to możesz na tym siedzieć, wedle własnej woli
  2. Nope. 1XX też ma problemy z odblokowaniem, sam tego doświadczyłem i masa ludzi z Mi4C przy przejściu na Androida 7.
  3. Nie zdziw się, jak unlock stanie na 50%. Tak tylko uprzedzam
  4. Szybciej niż te 2-3 miesiące cena nie spadnie. Pomijając już fakt że na IBG i tak jest drogo.
  5. Nie każdy tak może. A dużo osób prywatnych tak robi, a potem płacz, bo mirek z allegro nie odpisuje na zepsuty telefon
  6. Od Januszy biznesu którzy ściągnęli sobie z Chin... Jak zrobisz to samemu to zapłacisz jeszcze mniej, nigdy nie zrozumiem tego fenomenu kupowania Xiaomi na allegro.
  7. Od 2 wersji na Androidzie 7 wszystko jest ok...
  8. Pomyliłem dwa pierwsze miejsce, o różnicę 0.4%... Reszta się zgadza. Zobacz ile OPPO miało w 2015 roku, a ile Xiaomi. A potem na 2016 rok Coooooo oO
  9. galakty

    Aparat Mi5c

    Przy normalnym zdjęciu tak, ale przy HDR... Tu już można zrobić efekt widmo nawet na stacjonarnych obiektach. G5 ma tę przypadłość a sprzęt o niebo lepszy. Tak, ale nawet Mi4C mają różne optyki i softy, nie ma sensu takie porównanie. Skoro 2 egzemplarze mogą się różnić tego samego modelu, to co dopiero inny, budżetowy model z innym softem. Aplikacja aparatu inna, biblioteka inna - i tak to jest z tymi telefonami.
  10. Huawei, OPPO, Vivo - tak trójka się plasuje w 2016 roku, ale... W 2015 na pierwszym miejscu było Xiaomi, potem Huawei i Apple. 2015 rok - Xiaomi ma 15% rynku 2016 rok - Xiaomi ma 8,9% rynku Spadek sprzedanych telefonów o 36% przez rok, wydaje mi się że boom na tę markę po prostu minął.
  11. Ja już się wyleczyłem i kilku znajomych też, jeden nawet po kilku msc sprzedał Mi5 jak zobaczył klatki w 4K Co ciekawe, w takim 2015 roku Xiaomi było jednym z najlepszej sprzedających się marek w Chinach, a dzisiaj mają już coraz mniejszy udział w rynku. Skoro nawet tam sprzedaż spada i ludzie wolą inne marki, to coś jest na rzeczy.
  12. Ludzie nigdy nie przeglądają forum i postów, zobacz ile jest nowych tematów i pytań "jak odblokować BL", "jak wgrać xiaomi.eu" "na którym sofcie najlepsza bateria" W sumie już tam kit z tą jakością, najbardziej boli mnie to że Xiaomi nie implementuje api2 aparatu do softu... Na takim LG/Samsungu wystarczy zedytować pewien pliczek tekstowy i masz 60 fps, większy bitrate, mniejszy, lepszy dźwięk, instalujesz manual camerę, masz sterowanie klatkami i takie tam. U nas tego nie ma i nie będzie, mimo że api2 to podstawa Androida z wersji 5.0
  13. Tak? Nie patrzyłem, no to jeszcze lepiej to wygląda... Także jak widzisz, jak na rynek chiński / indyjski to takie Xiaomi jest cud miód, dla nas sprowadzanie jest pewną okazją, ale jak widać po doliczeniu tych samych podatków co do LG/Samsunga cena się równa do zera. Te poniżej 2k to z przedłużania umów lub jakiś wyprzedaży czy zleżek magazynowych, a pewne ze sklepu to powyżej 2k, ale skoro Mi6 też by kosztował ponad 2k, no to sam powiedz, czy narzekanie że Mi6 ma słabe wideo nie ma podstaw? Moim zdaniem ma.
  14. galakty

    Aparat Mi5c

    A jak mam Ci czas wyliczyć? Nie jestem ekspertem jak Ty, myślałem że mi pomożesz Tak, u mnie jest ISO 100, ale między 40 a 100 na takim telefonie w pełnym słońcu różnicy nie będzie w jakości. Dopiero przy 800 ISO zaczynają być widoczne szumy, więc na moje lepiej mieć ISO 100 i krótszy czas tym bardziej w telefonie bez stabilizacji.
  15. Nooo nie byłbym taki pewny, sporo ludzi odeszło, starych miłośników, lub nie planują dłużej kupować Xiaomi, widać to również po statystykach sprzedaży i wzroście cen. 350$ w Chinach za Mi6 to dobra cena, ale co nas to obchodzi, my możemy mieć za 450$ + VAT lub nie, w zależności jak to wyjdzie. Do tego gwarancja w Chinach. Resellerzy sprzedają po te 1750 zł na chwilę obecną, za niewiele więcej można dostać telefon z przedłużenia umowy (byle nie plus/tmobile bo blokują IMEI) i mamy S7 z gwarancją w swoim mieście... Tak, za już 1800 zł można kupić S7. Przecież Mi6 u nas w sklepie polskim jak x-kom kosztowałby nowy z 2 tyś I Wy mówicie, że w cenie Mi6 nie ma nic lepszego
  16. galakty

    Aparat Mi5c

    Robiąc zdjęcie z parapetu więc nie mają bezpośredniego słońca, a jedynie rozproszone mój naświetla 2x szybciej, więc tak, to długi czas. W dodatku nie ma OIS, więc mogę sobie wyobrazić co się stanie jak straci światło, albo ISO pójdzie niebotycznie w górę, albo czas naświetlania, a widać że telefon ma tendencję do priorytetu ISO, a nie ekspozycji co jest, no złe
  17. 1. Wydłużył się, nie ma innej opcji bo wprowadzili mpdecision. 2. U mnie Wi-Fi działa dobrze. 3. Ani muzyka, ani filmy nie zacinają.
  18. Ja tam nie rozumiem narzekań na andka 7... Telefon zyskał nowe życie, system stabilny, SoT się wydłużył, błędów większych nie widzę (raczej normalne uroki MIUI, typu włącz wyłącz i będzie działać). A kombinujcie z tymi customami, co i tak biorą połowę plików z MIUI...
  19. Zapewne na MIUI czegoś brakuje... Tak samo jak nie zainstalujesz google camera, bo nie ma api2, mimo że android wspiera.
  20. galakty

    Aparat w Mi6

    Model sensora to imx386, tu się rozchodzi o optykę, ale to nie ma znaczenia. Mi4C ma 2 producentów, a jakość jest niemalże identyczna. Optyka jest ważna, ale tu bardziej chodzi o efekt flary, smużenia na krawędziach itp. To nie ma nic wspólnego z OIS, kolorami, szumami, jakością zdjęć i wideo. Ile razy można to wałkować
  21. galakty

    Aparat w Mi6

    Bo G6 służy do nagrywania tyłem + ma szerokątną drugą kamerkę, przód to dodatek i nigdy się nim nie chwalili. S8 za to ma chyba najlepszą selfie kamerkę. Poza tym G6 ma sensor z Mi4C, o czym my to rozmawiamy. Bo biblioteki + apka aparatu jest do niczego... By zlikwidować spadek klatek wystarczy kilka wpisów w libsach... Ale nie licz, że programiści Xiaomi są na tyle mądrzy, bo to zrobić
  22. galakty

    Aparat w Mi6

    gizmochinami bym się nie kierował...
  23. galakty

    Aparat w Mi6

    Chodzi o wideo, bitrate, spadki FPS i słaby OIS, sorrki ale w telefonie za 450$ nie powinno mieć miejsca coś takiego jak spadek FPS :> Akurat P9 nie ma szałowego aparatu, ba nawet chyba 4K i OIS nie ma. Huawei też odpierdziela szopki ostatnio.
  24. galakty

    Aparat w Mi6

    Marketingowe brednie to ich fotki promocyjne. Pamiętam jak Mi5 miało robić zdjęcia, żyleta, ludzie na en.miui pisali "galaxy s7 killer", a dostali nieco lepszą wersję Mi4C... 4 osiowa stabilizacja miała być przełomem (chyba nawet Samsung jej nie miał), czymś cudownym, a okazało się, że nie działa prawie wcale.
  25. galakty

    Aparat w Mi6

    Jezu... Mi4C, idź porównaj z LG G6 (mi4c ma dobrą optykę od sunny, więc nie marudź, że nie znam odpowiedzi).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...