-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
ale jak wygrasz chiński rom jak nie masz odblokowanego telefonu ... a nawet jakbyś miał to już go nie zablokujesz na tym romie ... ani na chińskim romie ani na romie Xiaomi EU nie możesz zablokować z powrotem - blokować możesz tylko i wyłącznie na romie typu global - czy to będzie wersja EU czy inne np. TW czy ID nie ma znaczenia - musi być global i koniec ...
-
no te opisy są w UAD NG - już wspomniałem o tym - często bardzo szczegółowe ale czasami to jedno zdanie - ale to co piszesz to jest oczywiście dobra opcja - postawić system i pobawić się w wywalenie - i testować co jakiś czas ... tyle że tu wyłapiemy np. która usługa / usługi powodują problem ze startem - ale czy z systemem jako takim nie ma problemu to już zostaje trochę z nim pobyć i używać 🙃 czy nie będzie jakichś restartów braku stabilności lodowych crashy apek problemów z siecią / modemem itp. itd. ... jak będę miał trochę wolnego - możliwe że to już w innym życiu będzie - to usiądę i będę jechać po kolei te usługi co do których mam wątpliwości - poszukam infa w necie i wrzucić się na forum jakieś opisy ... już trochę mamy to z biegiem czasu się uzupełni ... 🙃 tak informacyjnie w update - ta lista ktora podalem do debloata jest ok - system bez problemu sie aktualizuje i fon startuje jak trzeba - do tego nie widze zadnych problemow z dzialaniem sieci / modemu - stabilnosc bez zastrzezen - to odnosnie tego co pisal zalogant marcin_poco -> wyglada na to ze te uslugi qualcomma faktycznie mozna spokojnie wywalac ... na razie dalej nie eksperymentuje ale nie powiedzialem tu jeszcze ostatniego slowa ... 🙃
-
no ja na romie Xiaomi EU ... a to Chińczyk a nie global ... tzn. system - nie telefon 🙃 pewnie stąd te różnice ... jeśli chodzi o stabilność i dostęp do tego z czego korzystam bez zastrzeżeń ... ta lista którą podałem to posilkowalem się swoimi listami jeszcze z poprzednich telefonów - specjalnie sprawdziłem czy te usługi qualcomma miałem wywalone czy nie bo nie pamiętałem - ale były - stąd mam pewność - a może bardziej zakładam - że będzie wszystko w porządku ... debloat robię już na czwartym telefonie więc trochę doświadczeń jest - ogólnie co mnie zastanawia że jest masa pozycji na liście które pierwszy raz widzę ... opisy też są dość skąpe - z tego co tam jakiś typ wpisywał to zdecydowana większość dotyczy chińskich usług - no ale jak to wywaliłem to był problem ze startem systemu więc teraz usunąłem tylko te co do których miałem jako taka pewność - fon robi restart bez problemu - ale prawdziwy test będzie po upgrade do nowszej wersji ... na pewno jest jeszcze pole do manewru z debloatem ale też za dużo nie chce wywalać żeby znowu fona od nowa nie ustawiać - sporo z tym roboty a i u mnie kiepsko z czasem bo dużo roboty ... 🙃 poza tym ja stary już i zużyty ... brak sił i chęci ... kiedyś bym pewnie siedział dzień i noc i z tym kombinował a teraz podchodzę jak do jeża 🙃
-
no ale jak pisałem - na poprzednich fonach to miałem też wywalone i zero problemów z modemem zasięgiem czy połączeniami ... 🙃 stąd też teraz to wywaliłem i jest luks ... zakładam też że osoba która robiła opisy w UAD NG trochę zna się na rzeczy ... bo nawet kod tych usług sprawdza ... często jest o tym wspomniane ... w każdym razie temat do dalszej dyskusji 🙃
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS 3 by Xiaomi.eu - OS3.0.5.0.WNACNXM - Android 16
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
u mnie już jest wersja 18 ... 🙃 czekaj ... kto czeka ten się doczekuje ... ogólnie fajnie działa ten nowy andek ... ja specjalnie też nie mam się do czego przywalić ... na razie z debloatem kombinuje żeby znowu nie robić czystej instalki 🙃 -
te uslugi qualcomma mialem juz wywalone poprzednio i nie bylo zadnych problemow ... one sa tez na liscie recommended do wywalenia zgodnie z UAD NG ... trustzoneaccess - always spying - trustzone means nothing more than logs qcc - it's only spyware uim - to tylko usluga zdalnej blokady karty sim i dotyczy wylacznie odmiany stosowanej w Azji uimGbaApp - to samo co powyzej - dotyczy kart sim typu R-UIM xrcb - to alerty bezpieczenstwa, pogodowe, publiczne ostrzezenia itp. pewnie cos jak u nas te alerty RCB ... tak wiec tu nie ma powodow do obaw ... jako ciekawostka - lista jakiegos typa - wywalil tam chyba wszystko od qualcomma https://www.reddit.com/r/PocoPhones/comments/1p1worp/extreme_debloat_list/?tl=pl
-
ja z niecierpliwoscia czekam az dobiora sie do tego komornicy ... im szybciej tym lepiej ... a mozesz napisac cos wiecej o tej "chwili grozy" 🙃
-
dzieki panie Kolego za konkretny wpis - przydatne info - ja juz troche sie pobawilem - zrobilem restart fona i wstal bez problemu - tak wiec wrzucam co aktualnie sie pozbylem - sporo tego co napisales to u mnie w ogole tego nie ma ... no to jedziemy po wywaleniu ponizszych fon normalnie sie restartuje i system wstaje - zakladam ze tak bedzie tez po upgrade do nowszej wersji - no ale to zobaczymy w praktyce ... ps. ten simactivate to jest potrzebny do chmury Xiaomi - inaczej nie zsynchronizujesz wiadomosci teksotwych ... chmure mam wlaczona to zostawilem - po synchronizacji w ustawieniach jest widoczna powiazana z fonem karta sim, jak komus ta chmura niepotrzebna to mozna jeszcze sporo uslug z nia zwiazanych wywalic - tyle ze najpierw koniecznie trzeba sie wylogowac z tego konta w fonie ... bo moze byc bieda jak je usuniemy przy aktywnym zalogowaniu ... calllogbackup - zgodnie z nazwa - brak dodatkowego info egg - easter egg - zgodnie z nazwa email - poczta xiaomi health.connect.backuprestore - nie korzystam healthconnect.controller - to co powyzej okgoogle - nie ma co sie rozpisywac - nie korzystam xgoogle - to co powyzej traceur - raporty systemu - przydatne developerom catchlog - jakies logi systemowe apps.restore - przydatne tylko przy resecie do fabrycznych zwiazane z kontem googla feedback - wysyla crash raporty do sklepa play - niech spadaja ... gms.location.history - prawdopodobnie jakis smiec - brak kodu onetimeinitializer - pierwszy setup systemu gearhead - android auto - nie korzystam emag - tapety od Xiaomi globalbrowser - przegladarka Xiaomi mi.health - ukryta, i tak bym nie korzystal appmanager - synchro fona z PC - chyba apka Microsoftu accessibility - jakies ulatwienia dla niepelnosprawnych miui.backup - lokalne backupy danych - nie korzystam bugreport - wysyla raporty z bledami daemon - zbiera dane i wysyla do Chin - podziekowal ... huanji - transfer kontaktow wiadomosci i apek miedzy telefonami miservice - wysyla dane do Xiaomi player - apka do muzy Xiaomi touchassistant - asystent dotyku - jakies skroty do czesto uzywanych apek videoplayer - odtwarzacz video od Xiaomi weather2 - apka pogodowa Xiaomi - nie korzystam atfwd - wysyla jakies komendy AT do modemow atfwd2 - to samo co powyzej connectionsecurity - telemetria qms (cos zwiazanego z qualcommem) qti.uim - zdalna blokada sim dla kart typu RUIM - chyba tylko tam u siebie z tego korzystaja qti.uimGbaApp - to co powyzej qti.xrcb - odbior sieci radiowej xrcb uimremoteclient - tez te azjatyckie simy uimremoteserver - jak powyzej soterserver - biometria dla Tencenta - WeChat Pay wapicentermanage - jakis chinski standard sieciowy macro - cos zwiazanego z MIUI Game Turbo - zbiera nawet numery IMEI ... mirror - synchronizacja z PC z pominieciem USB payment - jakas platforma pozyczkowa Xiaomi touchservice - jakis sledzacy badziew aidl.manager - cos zwiazanego z finansami i biometria dla chinskich uslug Alipay qti.qcc - jakies spyware ... qms.service.trustzoneaccess - jakies logi dla qualcomma ... aon - jakies trackingi wysylane do Xiaomi joyose - jakis tuner GPU pod gry misightservice - wysyla dane do Chin deviceintegrationservice - cos microsoftu crossdeviceservicebroker - to samo co powyzej marvin.talkback - ułatwienia dla ślepawych i głuchawych
-
Raport TrendForce: 2026 rokiem cięć specyfikacji i wzrostu cen elektroniki
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
znowu to samo ... już bieda były jak te oszustwa krypto walutowe się zaczęły ... nie można było normalnie kupić kart ... mi znajomy załatwial kartę - skończyło się na utracie znajomego - karty na oczy nie zobaczyłem - kilka tysiakow w plecy i ponad dwa lata w sądach dwóch instancji ... do tej pory złotówki nie odzyskałem 🙃 to samo zaczyna się z AI ... ciekawe jakie przekręty na tym jeszcze wyjdą ... zaraz sztucznie nakręcone banki zaczną pękać - bardzo dobrze - osobiście nie mogę się doczekać ... -
w UAD każda z tych usług na opisy - często bardzo szczegółowe - nie ruszałem żadnych usług krytycznych dla systemu ani związanych z kontem Xiaomi - na razie wywale tylko te które jestem pewny - a potem poeksperymentuje dalej 🙃 jak masz jakieś spostrzeżenia to dawaj - wiedzy nigdy dość ... liczę że popiszą tu osoby które w to się bawią i złożymy ostatecznie fajna i bezpieczna listę tego co można wywalić ...
-
nie - teraz nic nie jest ruszane - tak to się zachowuje na tym nowym systemie - na wersji 16 tego nie było na pewno - ja zawsze w skrótach ustawiam żeby to menu wyłączenia / restartu było wybierane po przytrzymaniu tego przycisku power - a asystenta zawsze won ... co ciekawe jak teraz patrzę to w ogóle nie ma reakcji na dłuższe przytrzymanie - za to dobrze reaguje na tą drugą opcję z przyciskiem volume ... pojawia się właściwe menu ale jak przełączę na dłuższe przytrzymanie to zero efektu 🙃 normalne naciśnięcie działa dobrze - tj. blokuje i odblokowuje ekran ... dziwne w ogóle to zachowanie ... a latarka na dwukrotnym power działa elegancko ... ogólnie zawsze mam tak ustawione - czyli asystent won dłuższe przytrzymanie to menu zasilania no i dwukrotny power - latarka - dokładnie to samo miałem ustawione na wersji 16 i śmigało bez problemu - teraz wygląda na to że menu zasilania działa tylko z kombinacja power + volume ... zwykle przytrzymanie dłuższe nie działa w ogóle ... 🙃 update - zrobiłem restart fona i przełączyłem na dłuższe przytrzymanie - teraz jest ok 🙃
-
tak ... niezależnie od tego co wybieram to okno zawsze wyskakuje - jak wspomniałem na poprzedniej wersji było oki ... czyli jak się przytrzymało zasilanie przez chwilę to pokazywało się to menu z 3 way reboot jeszcze taki detal z updaterem - tam jest po angielsku komunikat o zaprzestaniu wydawania modułu inject ... szczegół ale daje znać 🙃
-
no czytałem opisy które są żeby właśnie czegoś istotnego się nie pozbyć ... system działał luks ale problem występuje szedł po upgrade do tej wersji bo zatrzymał się na ładowaniu systemu i nie poszedł dalej - kombinowałem na różne sposoby ale nic to nie dało - wszystko wróciło do normy jak postawiłem czysta instalke tej wersji 18 ... czyli na pewno któraś z tych usług na na to wpływ - no i tak się zastanawiam która 🙃 ogólnie sporo roboty żeby wszystko na nowo ustawiać stąd wywale tym razem tylko to co poprzednio ... ogólnie sporo usług doszło do listy recommended - w ogóle pierwszy raz to widzę ... tak pytam bo ja za głupi chyba żeby to samemu ogarnąć a może coś się rzuci w oko od razu żeby tego nie ruszać ... tam sporo tych usług dotyczy tylko Chin i tego regionu bo ale skoro nasz system to tak defacto Chińczyk to może tu jest problem ... co przycisku zasilania to jak zmienię na power + volume to faktycznie zaskakuje 3 way reboot ale zastanawia mnie czemu ten monit do zmiany cały czas się wyświetla jak przytrzymam zasilanie ... jest przecież ustawione w gestach jak trzeba - asystent wyłączony ... ogólnie dziwnie to wygląda bo na poprzedniej wersji przytrzymanie zasilania od razu wyrzucało 3 way reboot ... sprawdziłem jeszcze latarkę która jest przypisana pod dwukrotny power - działa luks ... to chyba coś tylko z tym menu restartu / wyłączenia ...
-
rom jest w porządku - musiałem postawić czysta instalke bo któraś z usług które wywaliłem przy debloat uniemożliwiała start systemu - wisiał na tych kropeczkach przy uruchomieniu - wrzuciłem te wywalone usługi w temacie debloat - może pan Kacper ma jakieś sugestie która to taka cwana 🙃 może ta od security ... temat do obadania przy okazji ... wrzucam changeloga do tej wersji system Zoptymalizuj stabilność systemu ◎ Naprawiono sporadyczne anomalie w niektórych scenach Zainstaluj poprawkę zabezpieczeń z listopada 2025 r., aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu. kamera Zoptymalizuj komfort użytkowania wstępnie ustawionych parametrów w trybie profesjonalnym. Zoptymalizuj działanie funkcji zachowywania stanu w trybie dokumentu Zoptymalizuj problemy ze stabilnością aparatu zastanawia mnie to jak działa przycisk zasilania ... w opcjach dev włączony 3 way reboot ale pojawia się to co w załączeniu ... na poprzedniej wersji pamiętam że nie było tego problemu a 3 way reboot było wyświetlane dobrze
-
dawno juz nic nie bylo w tym temacie wiec moze zapodam aktaulne listy uslug wywalonych przez debloat za pomoca UAD NEXT GEN, pierwsze to lista recommended, potem advanced i na koncu expert - z listy unsafe nic nie ruszalem ... wszelkie uwagi mile widziane ... Updated - któraś lub któreś z tych usług po wywaleniu powodują brak możliwości startu systemu - ogarnę temat i wrzucę zaktualizowana listę ... Może ktoś bystry tu się wypowie w temacie ...
-
Wielka Brytania i Francja też często łapie 🙃 fajna zabawa ...
-
POCO F8 Ultra / REDMI K90 Pro Max - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja już siedzę na romie Xiaomi EU - działa bez żadnych problemów - wersja 3.0.16.0 update - juz na wersji 20 - zadnych problemow ... wszystko dziala luks ... -
na każdym zebraniu jest tak że ktoś musi zacząć - no to zaczynamy ... przesiadłem się na ultrę - wrzucony ten rom - ogólnie wszystko w porządku - jako ciekawostkę podam że vowifi działa cały czas - z czym był problem na romie dla 15 ultra - na tyle na ile zdążyłem przejrzeć to tłumaczenia wszędzie oki - oczywiście zrobiłem debloat i to w większym zakresie niż zazwyczaj - korzystałem z UAD next gen - w wolnej chwili wrzucę do właściwego tematu aktualną listę co tam można wywalić ... póki co nie widzę żadnych problemów w działaniu sprzętu ... zakładki z updatem security od Googla też nie ma - czyli tak samo jak na romach w 15 ultra - możliwe że zmienili sposób tych update - w sumie już przywykłem 🙃 wrzucilem jako upgrade nowa wersje 18 ale cos patrze ze system ma problem z uruchomieniem ... wisi na ekranie powered by Xiaomi HyperOS i na dole przechodza te kropeczki ... i tak juz od dluzszego czasu - do tej pory bylo to duzo szybciej ... albo jest cos nie tak z romem albo cos wywalilem w debloat co to powoduje ... w ostatecznosci postawie system na nowo i zobacze czy dobrze zaskoczy ...
-
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
chyba Tajwan ma od Xiaomi ... ostatnio coś wrzucał @kris68to może podpowie 🙃 -
Xiaomi 15T Pro nagrywanie rozmów telefonicznych
Master odpowiedział(a) na HSW temat w Dyskusja ogólna
bylo tu sporo o tych apkach na forum ... podpytaj moze @kris68 on sie tym sporo bawil ... -
Xiaomi 14 - HyperOS 3 by Xiaomi.eu - OS3.0.4.0.WNCCNXM - Android 16
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
mozesz robic update - backup zawsze mile widziany ale przy update nie powinno byc problemu ... ja u siebie nie narzekam na HOS3 ... dziala luks ... z bateria tez nie ma problemu ... -
Xiaomi 15T Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tu mogę się podpisać ... też unikałem do tej pory mediatekow ... appla produktów to kijem nie ruszę ... Samsungi jakoś też omijam ... choć miałem i S3 - pierwszy smartfon - potem S6 edge i S8 ... i na tym karierę z Samsungami zakończyłem 🙃 @zbyszkooo tak przy okazji jak masz 15t to napisz tam info dla jednego gościa bo się pytał ostatnio o ten model - wrzucę w update jego nicka i linka do dyskusji ... jeśli chodzi o bezprzewodowe to jest super wygodne bez szarpania się codziennie z kabelkiem 🙃 jak wspomniałem - dla mnie must have - nie wyobrażam sobie fona bez tej funkcjonalności ... tym bardziej że teraz szybkość ładowania jest praktycznie ta sama jak po kablu ... czyli szybko i wygodnie 🙃 czego chcieć więcej ... jeśli chodzi o zooma optycznego to często z tego korzystam i bardzo się przydaje - dużo większe pole do manewru przy jakiejkolwiek fotograficznej aktywności ... a te nanometry przekładają się na wyższą wydajność przy niższym zużyciu energii - jeśli chodzi o proce w fonach nizsze zużycie energii zawsze mile widziane (tym bardziej jeszcze w tandemie z ufs 4.1 - wiele osób patrzy na to tylko przez pryzmat wydajności odczyt / zapis / czas dostępu - ale dla mnie największą zaleta to właśnie większa energooszczędność ...) a czemu gratulujesz 15t pro? nie mam tego fona ... 🙃 a jak zależy Ci na dłuższej pracy na baterii to to jest kombinacja właśnie proca i taktowania / technologi wykonania + rodzaju pamięci UFS + pojemność baterii + optymalizacja softu (tu oczywiście zależy to od producenta ale my też możemy dołożyć swoje trzy grosze np. robiąc debloat - dla mnie kolejny must have ...) oczywiście wypada się zgodzić że cena gra rolę i szuka się często najlepszej kombinacji ceny do możliwości która uwzględni nasze potrzeby - takiego "złotego środka" 🙃 ale to też temat rzeka ... update możesz napisać do załoganta @piterchmiel1 ewentualnie coś tam napisać sensownego co do wrażeń z korzystania z 15t ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no tak ... Xiaomi eu ma też wersje bazujące na globalach ... np. wersje wydawane na fony bazujące na procesorach mediateka które są w dystrybucji globalnej ... choć oczywiscie zdecydowana większość romow bazuje na wersji CN - czyli tej oryginalnej chińskiej wersji ... a oznaczenie EU w romach to nie ma nic wspólnego z romami Xiaomi EU 🙃 po prostu to global przeznaczony na rynku unijne ... tzw. EEA european economic area o ile pamiętam ... -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a ja chyba wspomniałem o Francji i Wielkiej Brytanii 🙃 ogólnie żonglerka regionami zawsze mile widziana ... na romach Xiaomi eu nie mamy takich przygód ... może trochę i szkoda ... bo dodaloby to kolorytu naszemu marnemu żywotowi ... gratulacje dla Kolegi 👍 -
Xiaomi 15/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
oficjalny europejski ROM to właśnie global ... Xiaomi wypuszcza dwa rodzaje systemów - jeden tzw. oryginalny na swój rynek - no i drugi to właśnie global - który ma kilka odmian w zależności od regionu i jego specyfiki ... stąd jest global na Europę - wersja EU ... a są też globale np. na Rosję Indie Turcję czy tam Tajwan lub Indonezję ... ps. to co podałeś to nie jest stronka miui polska 🙃 ps2. to co pisal Kolega powyżej - bo pisaliśmy w tym samym czasie co często nam się zdarza 🙃 rom w trybie recovery o ile pamiętam to wgrywa się trochę inaczej ... nie wiem czy to zaskoczy ale można spróbować ...
