Skocz do zawartości

Master

Użytkownicy
  • Postów

    3 991
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    147

Treść opublikowana przez Master

  1. Mi ogólnie się wydaje że można by nieco popracować na automatyczna regulacja jasności - czasami działa mocno skokowo - powinno to raczej płynnie się zmieniać - ogólnie nie jest źle ale widzę tu pole do poprawy - czytnik palca oczywiście też nadal to nie jest to co powinno być choć wydaje mi się że po ostatnich aktualizacjach jest lepiej - czasami też połączenie z wifi nie zaskakuje od razu trzeba wejść w ustawienia i jest ok wtedy - w sumie to drobną sprawa ale poprzednio też z wifi był problem bo pamiętam że raz żeby było połączenie musiałem zrobić restart telefonu ale to też taki jednostkowy przypadek - wifi działa bardzo dobrze się nie rozłącza i szybkość jest taka jak być powinna też się zastanawiam czy przy aktualizacjach aktualizuje się ta aplikacja mihealth - ostatnio coś się pobierało ale nie można było wrzucić aplikacji systemowej z nieznanego źródła - teraz na razie nic takiego się nie pojawia to być może w tym updacie do wersji 10 już to zostało zaktualizowane poza tym wydaje się raczej wszystko jest w porządku - tam coś czytałem ostatnio o tej nowej wersji 12.5 enchanced - ciekawe co tam się zmieni ....
  2. Też mam na 10 sekund ale się wygasza sam - nie jest aktywny cały czas
  3. Proszę uprzejmie stan naładowania chyba coś koło 92 procent
  4. Tak u mnie ustawione cały czas 120 Hz wysoka jasność i rozdzielczość maksymalna - ogólnie najwięcej ekran ciągnie jak widać ale u Ciebie chyba jakieś procesy w tle są aktywne cały czas - może warto tam te narzędzia włączyć i dać tam wszystko do hibernacji i zobaczyć co będzie no czytnik to myślę raczej że nie bo to jednak reaguje chyba dopiero na przyłożenie palucha ubrania raczej by nie skanował - ja ładuje co 2-3 dzień chyba że dłużej polaze po necie albo coś na jutubie się ogląda - w załączeniu kolejny screen z wykorzystania baterii
  5. U mnie to wygląda tak - musiałbym dłużej pokorzystac z fona - nie bardzo jest czas na razie
  6. Wrzucone - bezproblemowo - wydaje się że wszystko ok
  7. Weź taka jak ja - baseus gan 100w z obsługą QC5 - bezproblemowo działa z bezprzewodowa Xiaomi 55 masz kabelek też 100watowy 1.5 metra w zestawie no i ładowarka wspiera praktycznie wszystkie obecne standardy - wydaje mi się to dobry zakup Ewentualnie jak chcesz trochę grosza przyoszczedzic - około 100wki myślę - to sprawdzi się też pewnie baseusa gan 65w - ma obsługę qc4 - i 65w jest rekomendowane jako minimum dla tej ładowarki bezprzewodowej xiomi 55w oczywiście kabelek koniecznie 100tka - tak więc powinno to razem wszystko działać jak trzeba
  8. No ja bym chętnie nagrał tylko nie mam czym w kazdym razie ta metoda przez twrp jest fajna i chyba bezproblemowa - jak raz zainstalujesz to twrp siedzi już w pamięci ROM telefonu - nie trzeba potem podłączać fona do kompa żeby wrzucić update - po prostu dajesz instaluj i uruchamiasz przez recovery - twrp też pamięta zmianę języka więc po pierwszej zmianie na język polski potem już jest tak ustawione cały czas - no i potem klikasz instaluj zaznaczasz uruchom ponownie i wskazujesz paczkę ZIP z nowym systemem - po kilku minutach fon się restartuje i to wszystko tak jak pisałem szybko i bezproblemowo ps. ja miałem tylko problem z pierwszą instalacja twrp przez kompa po podłączeniu telefonu - tam nie chciało to iść na początku - wiem że jakieś sterowniki inne wrzuciłem i poszło wtedy jest kilka wersji tych sterowników i tak do końca nie wiadomo które są dobre - wiem że zadziałało to jak miałem podłączony fon przez USB 2 a przez 3 chyba nie chciało za bardzo (płyta na b550)
  9. U mnie taka ramka i osłona obiektywu ramka to plastik i metal na zewnątrz - ogólnie fajna sprawa i się sprawdza w praktyce też nie kosztowało to dużo więc udany zakup no i nie zakłóca obiegu powietrza wokół obudowy
  10. Niestety nie mam - telefon jest z chińskiej dystrybucji w ogóle nie było ładowarki w zestawie - ja bym polecał jeszcze podłączyć innym kabelkiem i wtedy sprawdzić jeśli będzie ok to znaczy że była wina kabelka a jeśli będzie to samo tzn że problem jest po stronie ładowarki sieciowej - kabelek oczywiście trzeba dać 100w - 60tka będzie za mało - ogólnie wydaje mi się cokolwiek dziwne że obie ładowarki tej samej firmy sieciowa ma moc zalecana taka jak trzeba dla bezprzewodowej a nie do końca to razem działa - chyba że ma Pan np jakiś starszy model tej sieciowej bez obsługi tych nowszych protokołów QC - tzn może te sprzedawane Xiaomi nowe modele gan -one mają chyba w nazwie fast są dobre - a są i wersje bez tego dopisku fast i mają np tylko QC3 a to nie wystarcza tej ładowarce bezprzewodowej - ja celowo właśnie wziąłem tego baseusa bo ma już standard QC5 no i moc wyższa niż zalecane minimum - no i to w praktyce działa tak jak pisałem w poprzednim poście
  11. Ja na tą chwilę mogę powiedzieć, że podpiąłem sobie do tej bezprzewodowej ładowarkę Baseusa 100 watową GAN2 z obsługą QC5, kabelek 100 watowy, który był dołączony do tej ładowarki sieciowej i mam wskazanie 50W MAX -> czyli może te 65W po prostu nie zawsze wystarcza - ogólnie z tego co wyczytałem minimum to 65w i obsługa QC4 - dlatego wziąłem 100tkę, używam romu miui polska 12.5.9, ogólnie bateria się nagrzewa ale nie wydaje mi się, że jakoś ponad normę - w tej chwili na ładowaniu mam wskazanie 42 stopnie
  12. Zasadniczo czyli wszystko jest w porządku swoje zadanie spełnia ładnie wygląda daje ochronę krawędzi przed upadkami nie kosztowało nie wiadomo ile no i nie ogranicza cyrkulacji powietrza - czego więcej chcieć No problem - motyw to w zasadzie brak - tapeta gdzieś pobrana z neta - mogę wysłać np na maila jak się podoba - ikony to jakaś paczka chyba z tych motywów które można wybrać z telefonu - nazwy nie podam bo to tzw krzaczki - spodobały mi się wizualnie i sobie pobrałem - widget pogodowy to przezroczysty zegar i pogoda widget pod spodem to android system widgets++ widget baterii to bartery widget plus - te dwa ostatnie widgety są w pełnych płatnych wersjach
  13. No problem - tak na szybkiego zdjęcia starym Samsungiem s6 - to taka ramka z tworzywa i metalu padnie wycięte wszystkie otwory dla portów - skręcana z obu stron małymi śrubkami no i osłona na obiektywy - to oddzielny element - niezależny od samej ramki czyli w zasadzie nic nie ogranicza dostępu powietrza - stąd pisałem że termicznie to fajne rozwiązanie też poprawia uchwyt telefonu - na pewno pewniej leży w dłoni - zasadniczo jestem zadowolony z tego wynalazku
  14. https://a.aliexpress.com/_mOmIib3 Cos takiego - całkiem fajne i się sprawdza - lekko wystaje ponad krawędzie z obu stron przyzwoicie zrobione też estetyczne i bez niepotrzebnych udziwnień
  15. Witam podłącze się pod temat - posiadam ładowarkę bezprzewodowa Xiaomi 55w - podłączona do ładowarki baseus 60w kabelek USB c z przenoszona mocą 60w - przy ładowaniu bezprzewodowym wyświetla się informacja o tym trybie turbo - ale nie ma tego komunikatu 50w max - zakładam że ta ładowarka sieciowa i kabelek są zbyt słabe żeby wykorzystać pełna moc ładowania? Ogólnie nie narzekam na szybkość tego ładowania ale chciałem właśnie się dopytać o to czy pełna moc ładowania czyli 50 w działa tylko wtedy jeśli pojawi się ten komunikat 50 w max - tak przynajmniej logicznie by to wyglądało .... A jeśli tak to może ktoś mógłby zapodac jakieś info jaka ładowarka i kabelek są potrzebne żeby wykorzystać pełna możliwość sprzętu - zakładam że ładowarka minimum 65 w i kabelek chyba 100 w?
  16. CHYBA, ale podkreślam CHYBA czytnik linii papilarnych zaczął lepiej działać. o 90% zmniejszyła mi się ilość sytuacji, gdzie nie rozpoznawało palca Też mi się wydaje z jest lepiej - co prawda jeszcze nie to co powinno być ale to krok w dobrą stronę - staram się ogólnie z tego czytnika za często nie korzystać bo odblokowywanie skanem przez kamerkę działa bardzo szybko i w sumie bezproblemowo - jak czytnik będzie tak działał jak w aplikacji IKO to już więcej do szczęścia chyba niepotrzebne .....
  17. Czyli instalowałeś "tradycyjnie" przez Ustawienia -> O telefonie? tak - pobralem paczke zip, potem dalem instalacja, byl komunikat ze zostanie uruchomiony tryb recovery i tak bylo -> odpalilo sie to twrp - co ciekawe zapamietalo juz ze zmienilem wczesniej jezyk na polski - potem instaluj, wskazanie paczki zip, zaznaczona opcja uruchom ponownie i poszlo -> so far so good .... sa jakies nowosci w tym sofcie? jak sprawuje sie bateria? chyba jakichs powaznych zmian to nie ma -> bateria to samo mniej wiecej co poprzednio - nie widze jakichs pozytywow czy negatywow - raczej poprawki drobnych bledow i tlumaczen - ale instaluje sie bezproblemowo i dziala poki co bardzo dobrze wiec smialo mozna wrzucac
  18. Co do transferów wifi to na aktualnym jak i poprzednim sofcie nie widziałem żadnego problemu - połączenie na 5ghz z routerem netgear nighthawk r6700 - żadnych kłopotów nie uświadczyłem - choć raz zdazylo mi się tak że połączenie z wifi owszem było ale telefon zachowywał się tak jakby nie było neta - pomogło ponowne uruchomienie - teraz po nowej aktualizacji jeszcze nie było tego problemu - ogólnie z tego co znalazłem w necie to jakieś problemy z wifi się zdążały choć nie pamiętam czy dotyczyło to transferu - sprawdziłem przed chwilą u siebie szybkości transmisji na wifi - download 147 Mbps upload 30 Mbps - czyli zgodnie z posiadanym podłączeniem na kablówce
  19. No z tym stresowaniem sprzętu to chyba jednak warto uważać szczególnie przy tych upałach które mamy ..... jeśli chodzi o temperatury to przyznaje że sprzęt potrafi się zauważalnie nagrzać nawet przy korzystaniu z przeglądarki czy jutuba - nie ma jakiejś tragedii ale tu nam porównanie np do oneplusa 7 pro z którego korzystałem przez dwa lata - nie pamiętam czy nawet kiedykolwiek był mocniej ciepły - od razu zaznaczam że nie bawię się w gry - brakuje mi trochę w opcjach jakiejś możliwości ograniczenia poboru mocy przez procesor - coś w stylu trybu eko z ograniczoną wydajnością ale to oczywiscie rzutowaloby na życie baterii i temperatury - może coś przy okazji kolejnej wersji systemu ..... też coś czytałem o tych problemach z płytą główną czy tragicznych temperaturach ale podobno same procesory nie grzeszą niskim poborem mocy to raz dwa że etui też ma wpływ na cyrkulację powietrza i rozpraszanie ciepła a trzy wystarczy że przy montażu w pojedynczym egzemplarzu będzie źle pasta termiczna nałożona czy gdzieś tam czegoś nie dokręcono i już pojawi się problem - tak więc za szybko też nie można takich problemów uogólnić na wszystkie egzemplarze ..... ja korzystam np jedynie z osłony na obiektywy i metalowo plastikowej ramki ochronnej bez szczelnego zakrywania tyłu obudowy - zawsze to termicznie trochę lżej dla sprzętu ....
  20. Są ptaszki spelnienie wymogów bezpieczeństwa też - to samo co w poprzedniej wersji
  21. No ja pobralem paczkę ZIP potem było sprawdzenie md5 i uruchomienie w trybie recovery - wystartowało twrp i tam już standardowo instaluj wskazujemy paczkę ZIP i lecimy - szybko i bezproblemowo
  22. Dzisiaj wrzucone - poki co nie widzę żadnych problemów, instalacja też bez zakłóceń - oczywiście w razie czego wrzucę uwagi pozdrawiam
  23. Ogólnie z powiadomieniami są chyba problemy - w tej nowej wersji też - choć wydaje mi się że jest lepiej jak było w 12.5.7 - ale w zasadzie nie widzę żadnych problemów póki co które jakoś by się rzucały w oczy - tam co tak na szybkiego zauważyłem to chińskie krzaczki w tej aplikacji do monitorowania zdrowia - czasami coś się pojawią na dole lub w środku
  24. tak zrobilem - sa 3 "ptaszki" - komunikacja NFC wlaczona, ustawiono blokade ekranu i telefon spelnia wymogi bezpieczenstwa, nie wiem jaki ma byc 4ty "ptaszek" panie Zoltan -> widocznie ta moja VISA nie jest "kompatybilna" z tym Google Pay -> ale jest podpieta pod to bo jak pisalem platnosci w sklepie Play mi normalnie schodza z niej -> moze chodzi wlasnie tylko o te platnosci zblizeniowe przez to Pay -> a przez IKO wszystko smiga bez problemow -> tylko w ustawieniach NFC musi byc przez portfel NFC z HCE Co do telefonu to wersja z chinskiej dystrybucji - w sumie nie wiem czy ma to jakies znaczenie ale wczesniej go odblokowalem
  25. No ciekawe uwagi - ja nie mam doswiadczen z telefonami Xiaomi - poprzednio 2 lata na OnePlusie 7 PRO -> czytnik byl perfekt w kazdej sytuacji stad bylem zaskoczony ze sa takie problemy - w sumie mi 11 to przeciez w miare aktualny sprzet -> no ale to co widze w IKO to jeszcze lepiej chyba to dziala jak w OnePlusie - wiec zostaje spokojnie zaczekac do nastepnej wersji softu -> ja mam w tej chwili 12.5.8 -> po prostu cierpliwosc i tyle pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...